İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


İBRAHİM HOCAMIZ HERZAMANKİ GİBİ MUHTEŞEM.
Ibrahim Sönmezateş hocamız Almanya da 24 Haziran tarihinde büyük bir yardım –Benefiz - turnuvası düzenliyor..
..2012 de yapılacak turnuvanın bütün geliri bölgenin en cok okunan  "Pforzheimer Zeitung" gazetesi okuyucularının destegiyle kurulan "Menschen in Not" (Yardıma muhtac insanlar) fonuna ve Srebrenitsa da dul  kalan kadınlarla,  yetim olan cocuklara bagışlanacak.

 


 


023


2012 de Anlamlı Bir Turnuva.
Hedef Taekwondo ile yardıma muhtaç insanlara ulaşmak


Ibrahim Sönmezateş hocamız Almanya da 24 Haziran tarihinde büyük bir yardım –Benefiz - turnuvası hazırligı icerisinde.Hocamızın gecen yıl organize ettigi  cok başarılı  gecen ve herkesin begenisini kazanan turnuvanın ardında bu yılda yine yardım amaçlı  turnuvanın önhazırlıgına başladi.2011 de yapılan ve ameliyat masrafını karsılayamayan Muhamedin ameliyatı ve tekerlekli sandalyesi icin yapılan ve çesitli bagışlarla toplam 8.000 Euro yardım elde edilen  turnuvadan sonra bu yılda turnuvanın gelirleri yardıma muhtac kisilere ulaştırılacak.


2012 de yapılacak turnuvanın bütün gelirleri bölgenin en cok okunan gazetesi “ Pforzheimer Zeitung “ okuyucularının destegiyle kurulan „ Menschen in Not „
(Yardıma muhtac insanlar) fonuna ve Srebrenitsa da dul  kalan kadınlarla,  yetim olan cocuklara bagışlanacak.Srebrenitsa katliamını hatırlamak istersek :
Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı, 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı nda Srpska Cumhuriyeti Ordusu nun Srebrenitsa ya karşı giriştiği Krivaya 95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995 te yaşanan ve en az 8300 Müslüman Boşnak ın Bosna-Hersek in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır . Birleşmiş Milletler Srebrenitsa yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barışgücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir.


Srebrenitsa katliami II. Dünya Savaşı ndan bu yana Avrupa da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımı olması ve Avrupa daki hukuksal olarak ilk kez belgelenmiş soykırım olması açısından da önem tasır.


Ibrahim Hocamiz bizzat kendisi Bosna da katıldigı turnuvalarda ve izlenimlerinde bu savaşta ailesini yitiren insanlarla , yetim kalan cocuklarla tanısmış, dostluklarını geliştirmis ve onların caresizligine şahit olmustur.Devletin destegindede yoksun olan bu insanlara biraz olsun yardım yapmayı hedefleyen hocamız turnuvanın hazırlıklarına başladı.


900 kisilik seyirci  kapasiteli salonda yapılacak turnuva  6-17 yas arası fazla mac tecrübesi olmayan sporculara yönelik olup dostluk havasında gececektir.Sporcularin birbirine rakip olurken ama ortak amaclarının yardım oldugu duygusuyla yapılacak karsılaşmalar cocuklara, ailelere, klüplere  ve seyircilere insan sevgisinin ve paylaşımın önemini aşılamayı hedefliyor.Böylesine bir turnuvada ise macları kazanan ama manevi anlamda  kaybeden hicbir sporcu olmayacagından bütün sporcular kupa ile ödüllendirilecek.


“Ekmeksiz kalınca degil, elindeki ekmegi paylaşacak kimse kalmayınca fakirlesir insan “ deyimiyle ve insanların bir orman gibi kardeşcesine yaşaması ve güzel olan herşeyi paylaşması dilegiyle  Almanyadan Türkiye deki bütün  Taekwondocu arkadaşlara selamlar,sevgiler.


 


 


 


024


 


 


 


025


 


 


 


028
17:29:00
2012-01-11
Bu haber  1726  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 RIDVAN KURT  2012-01-12
  ADANA
 İBRAHİM HOCAMIN İNSANLIK ONURUNA YAKIŞAN BU ÇALIŞMASINDAN DOLAYI KENDİSİNİ KUTLUYORUM.
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle