İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


SİZLERE İNANCIM SONSUZ.
Güney Kore’de yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası’nda başarılı olan Tekvando Milli Takımı’nın yemekte ağırlayan Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, “Tekvando’nun da güreş, halter gibi Londra Olimpiyatları’na tam takımla katılacağına inanıyorum” dedi.
               Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, tekvandonun da halter ve güreş gibi olimpiyatlara tam kadro katılarak madalyalarla döneceğine inandığını söyledi.

               Yunus Akgül, geçen hafta Güney Kore de düzenlenen Dünya Tekvando Şampiyonası nda dereceye giren sporcularla yemekte bir araya geldi. Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile milli takım teknik direktörü Ali Şahin in de hazır bulunduğu yemekte Akgül, tekvandodan beklentilerinin yüksek olduğunu kaydetti.


                “TEKVANDO’DAN BEKLENTİMİZ YÜKSEK”
                Sporcuların beklentileri boşa çıkarmadığını ve Güney Kore de madalyalar kazandığını anımsatan Akgül, şöyle konuştu:
Bizim için önemli olan olimpiyat kotası. Dünya Şampiyonası sporcuları görmemiz açısından önemliydi. Olimpiyat klafikasyonu haziran ayı sonunda Azerbaycan da yapılacak. Artık buraya bakıyoruz. Dünya Şampiyonası geride kaldı. Bizim hedefimiz olimpiyatlar. Oyunlara en fazla sporcuyla katılarak madalyalarla dönmek istiyoruz. Tekvandonun da halter ve güreş gibi tam kadro ile olimpiyatlara gideceğine ve madalyalarla döneceğine inanıyorum. Beklentimiz çok yüksek.


              “REKOR KIRDIK”
               Federasyon başkanı Metin Şahin de Dünya Şampiyonasına 8 erkek ve 8 bayan sporcu ile katıldıklarını belirterek, 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz olmak üzere toplam 6 madalya kazandıklarını anımsattı.
Şampiyonanın olimpiyat klafikasyonu öncesi gerçekleşmesi nedeniyle büyük katılım olduğunu anlatan Şahin, Ülkemize, bayrağı göndere çektirip, İstiklal Marşı nı okutmanın gururunu yaşayarak döndük. Türkiye, şampiyonada gösterdiği başarıyı olimpiyatlara da taşımaya kararlıdır.

 

                Olimpiyatlarda altın madalya kazanacağımıza inanıyorum. Bunun için çalışıyoruz diye konuştu. Daha sonra Akgül, sporcuları tebrik ederek hediyeler verdi.


 06:16:00
2011-05-12
Bu haber  2391  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle