İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


FİLMLERLE DEĞİŞEN HAYAT.
Dünya Şampiyonu Tekvandocu Servet Tazegül, Almanya’da yaşarken, çocukluğunda izlediği Jarate Kid gibi döğüş filmlerinden heveslenerek spora başlamış.

Televizyonlarda izlediği Jackie Chan, Jet Li gibi oyuncuları seyrederek tekvandoya heves sardığını belirten Tazegül, 22 yaşında dünya şampiyonluğuna ulaştı. Güney Kore’de çok iyi bir performans ortaya koyarak altın madalyaya ulaştığını belirten şampiyon sporcu, “Yeni hedef Londra’da olimpiyat şampiyonu olmak” dedi.Milli tekvandocu Servet Tazegül, Almanya da yaşarken çocukluğunda izlediği Karate Kid gibi dövüş filmlerinden heveslenerek başladığı tekvandoda 22 yaşında dünya şampiyonluğuna ulaştı.
Güney Kore de iki hafta önce gerçekleştirilen Büyükler Dünya Şampiyonası nda erkekler 68 kiloda altın madalya kazanan ve şampiyonanın en değerli sporcusu seçilen Servet Tazegül, 2012 Londra Olimpiyatları nda da altın madalyayı hedeflediğini söyledi.Olimpiyatlara ilk kez Pekin-2008 de katıldığını ve orada da altını hedeflemesine karşın bronz madalyada kaldığını anlatan Tazegül, Hedefimde olimpiyat var. Mutlaka 2012 Londra Olimpiyatları na gitmek istiyorum dedi.
FİLM HAYRANLIĞI SPORCU YAPTI
Kendimden her zaman şampiyonluk bekliyorum diyen Tazegül, spora dövüş filmlerinden esinlenerek başladığını belirtti.
Ailesiyle Almanya da yaşayan Tazegül, şunları anlattı:
Tekvandoya 5 yaşında başladım. 17 yıldır spor yapıyorum. Önceleri televizyonlarda, Jackie Chan, Jet Li (Li Lian-Jie), Karate Kid filmlerini izlerken heveslendim. Sonra ablam karate salonuna götürdü ve ben de devam ettim. Babam da ilgilenmeye başladı ve peşimi bırakmadı. Dünyanın neresine gitsem peşimden geldi.“KENDİME GÜVENİM SONSUZ”
Dünya veya Avrupa olimpiyat klasifikasyonunda Londra-2012 için kota alarak oyunlara gitmek istediğini ifade eden milli tekvandocu, Pekin-2008 e altın hedefleyerek gitmiştim. O zaman manuel sistemdi, biraz hakem oyunlarına geldik. Şimdi puanlamada elektronik sisteme geçildi. Hakem etkisini düşürdüler. Şimdi daha iyi çalışarak hakemlere bırakmayacağım. Çok çalışınca, kimse hakkını yiyemez. Hakem zorlayabilir, ama sen iyi sporcuysan, sayı farkını toparlayabilirsin diye konuştu.
“ALMANLARI GERİ ÇEVİRDİM”
Tazegül, Türk Milli Takımı ile 2004 yılında gençler dünya şampiyonu olduğunu anımsatarak, Bu tarihten önce Almanya milli takımına çağırdılar, ama kabul etmedim. Kendi ülkem adına dövüşmek çok güzel ve gurur verici. Alman Milli Takımı adına dövüşen Türk arkadaşlarım var, onlarda şu an bir mutsuzluk var. Dövüşürken, Almanya için dövüşme sevinçleri yok. Biz kendimiz için değil, Türk bayrağı, milletimiz için dövüşüyoruz. Orada ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için dövüşüyoruz dedi.MİLLİ TAKIM TERCİHİ
Türk milli takımını seçerek doğru bir tercih yaptığıma inanıyorum diyen Tazegül, şunları kaydetti:
Alman Milli Takımı yerine keşke senin gibi zamanında Türkiye yi seçseydim diyenler var. Türk bayrağını göndere çektirdiğimiz de o arkadaşlar da gurur duyuyor. Sonuçta onlar da Türk. Keşke ben de senin gibi zamanında seçseydim, diyorlar. Almanya bana daha iyi şartlar da sunmuş olsa yine kabul etmezdim. Bu gönül işi. Ben Almanya doğumluyum, ama kendimi Türk gibi hissediyorum. 2004 yılından itibaren kamplar dolayısıyla Türkiye ye geliyorum. Önceleri biraz değişik geliyordu, ama artık buraya alıştım. Çünkü, burası benim ülkem.KARATE KID FİLMİ
Yönetmenliğini John G. Avildsen in yaptığı ve Elisabeth Shue, Pat Morita, Ralph Macchio nın başrollerini paylaştığı ABD 1984 yapımı Karateci Çocuk filmi, babasının ölümünden sonra annesiyle farklı bir şehre taşınan ve bir grupla başı belaya giren çocuğun, daha sonra dövüş kursuna gitmesini konu ediyor. (aa)

 00:02:00
2011-05-18
Bu haber  3532  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle