İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


METİN ŞAHİN ETU BAŞKANLIĞINA ADAY..
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 6 Ekim 2011 tarihinde Kıbrıs Rum kesiminde yapılacak Avrupa Tekvando Birliği (ETU) seçimlerinde başkan adayı olmaya hazırlanıyor.

                Şahin, yaptığı açıklamada, 2007 yılında aday olmadığı için Yunan Athanasios Pragalos ın ETU başkanlığına getirildiğini hatırlatarak, ETU başkanlık seçimi bu sene tekrarlanacak. Biz de bu süreçte adaylığımızı koymayı düşünüyoruz. Bunun için gerekli hazırlıklarımızı tamamladık. Adaylığın zamanı gelmiştir ve bu Türk tekvandosu için büyük bir adımdır dedi.

               6 Ekim tarihinde yapılacak seçimin, değişen dünya federasyonu statüsüyle beraber 1 seneliğine yapılacağını belirten Şahin, şöyle konuştu:
Seçilecek başkan ve yönetim, 2012 yılında yapılacak Olimpiyat Oyunları sonrasında yenilenecek. Ben de önümüzdeki seçimlerde adaylığımı koyacağım. Ancak, Pragalos, bizi engelleme çabalarına girdi. Bizi destekleyen ülkelerin önünü keserek veya kurallara uymayan usullerle süreci baltalamaya çalışıyor. Biz tüm bu olumsuzlukları, yazdığımız raporlarla Dünya Tekvando Federasyonu na bildiriyoruz.


               Ben, Dünya Tekvando Federasyonu yönetim kurulu üyeliği, Avrupa Tekvando Birliği asbaşkanlığı, Balkan Tekvando Birliği başkanlığı ve Akdeniz Ülkeleri Birliği asbaşkanlığı görevlerini sürdürüyorum. Tüm bu görevlerime karşın, ETU ya yazdığımız yazılara hiçbir karşılık alamıyoruz.

-SEÇİM YAPILACAK ÜLKENİN DEĞİŞTİRİLME TALEBİ- 
                ETU başkanlık seçiminin 6 Ekim tarihinde Kıbrıs Rum kesiminde yapılacağını kaydeden Şahin, seçimin yapılacağı ülkenin değişimi için başvuruda bulunduklarını, ancak bu isteklerinin kabul edilmediğini bildirdi.

               Seçimlerin Kıbrıs Rum Kesimi ne alınmasının ardında kendilerine psikolojik baskı yapma isteğinin yattığını savunan Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:


               Bir Türk olarak adaylığım nedeniyle psikolojik baskıyla seçimi kendi lehlerine çevirme girişiminde bulunuyorlar. Kıbrıs Rum Kesimi ile ülkemizin sorunu olduğunu kendilerine ilettik. Güvenliğimizin tam olarak sağlanamayacağını bildirmemize karşın, yer konusunda hiçbir değişim yapmayacaklarını ifade ettiler. Pragalos, illegal yollarla adaylığımızı engellemeye çalışsa da, birçok ülkenin desteğiyle başkan seçileceğime inanıyorum. Birçok ülkenin desteğini alarak yola çıktık ve tüm bu kirli oyunlara rağmen şansımızın çok büyük olduğunu düşünüyorum.
19:43:00
2011-08-05
Bu haber  1832  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle