İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


OLİMPİYAT ARTIK TÜRKİYE NİN HAKKI
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, hazırlıklarının, dünya şampiyonasında büyük başarı elde etmiş bir ekip olarak, 2012 Olimpiyatları nda Türkiye yi en iyi şekilde temsil etmek için olacağını söyledi.

Şahin, Tekvando Malatya İl Temsilcisi Murat Turgut un daveti üzerine geldiği kentte, bir kafeteryada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Tekvando Federasyonunun Türkiye nin en büyük federasyonlarından birisi olduğunu belirten Şahin, 2000 yılından başlayarak olimpiyatlarda madalya aldıklarını ve Türkiye nin gururu olduklarını ifade ederek, Türkiye tekvandoda dünyanın en başarılı federasyonları arasında muhakkak ilk 5 te. Son yapılan dünya şampiyonasındaki göstergeye bakıyoruz. Bir altın, bir gümüş, 4 bronz madalya ile Türkiye dünya üçüncüsü oldu dedi.

Milli sporcusu Servet Dağcıgül ün 149 ülkeden bin 400 sporcunun katıldığı dünya şampiyonasında en değerli sporcu unvanına sahip olduğunu anımsatan Şahin, şöyle konuştu:
Hazırlıklarımız bundan sonra kıtada şampiyon, dünya şampiyonasında büyük başarı elde etmiş bir ekip olarak 2012 Olimpiyatları nda Türkiye yi en iyi şekilde temsil etmek için olacak. Altın madalyayı almak istiyoruz. Bütün amacımız budur. Bunun için çalışmalarımız ziyadesi ile devam ediyor. Çocuklarımız kamplarda. Yıldızlar, gençler, ümitler ve büyükler kategorilerinde çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu arada sadece amacımız madalya almak değil. Tekvando sporunun bir özelliği var. Gençleri topluma kazandırmak, ülkeye kazandırmak. Ülke genelinde antrenör sayımızı artırdık. 2004 yılında 375 olan antrenör sayımız, bugün 3 bin 500 lere geldi. Hakem sayımız 4 binlerde. Edirne den Kars a kadar bütün illerde faaliyetimiz var. Bu bizim için bir gurur vesilesidir. Bugün doğudan bir Avrupa şampiyonu, bir dünya şampiyonu çıkıyorsa tekvandonun faaliyetinin ne kadar yoğun olduğunun bir ispatıdır.

2020 olimpiyatlarının Türkiye de yapılmasını istediklerini bildiren Şahin, şunları aktardı:
Türkiye bölgedeki gücü ile gelişmesi ile son zamanlarda elde ettiği bu yükselişi ile artık bir olimpiyatı kaldıracak kapasitede olduğunu bütün dünyaya ilan etti. 2004 Olimpiyatları nı Atina yapmıştı. Bugün Türkiye nin Atina dan ne eksiği var. Artık biz spor organizasyonları açısından 2000 den bu tarafa önemli mesafeler kat ettik. Artık hedef olimpiyatlardır. Ufak tefek tamamlanması gereken tesisler varsa Türkiye bunu yapabilecek kapasiteye sahiptir.

Bir Müslüman ülkenin olimpiyatlara ev sahipliği yapması gerektiğine vurgu yapan Şahin, Olimpiyatlar barışı, dinler üstü diyaloğu, ırklar üstü diyaloğu kapsıyorsa bir Müslüman ülkenin de olimpiyatlara ev sahipliği yapması lazım ki, dünya coğrafyasında barışın, olimpizim ruhuna uygun olduğunun olimpiyat komitesi tarafından da artık ispatlanması gerekiyor dedi.

- OLİMPİYAT, ARTIK TÜRKİYE NİN HAKKI -
Türk ekonomisinin dünya ekonomileri sarsıntıda olduğu halde büyümesini devam ettirdiğine değinen Metin Şahin, Olimpiyat, artık Türkiye nin hakkıdır. 2020 Olimpiyatları na ev sahipliğinin milletimizin, ülkemizin, spor adamlarının katkısı ile geleceğine inanıyorum. Bunu da dünyanın en güzel organizasyonu olacağını düşünüyorum. Bütün dünya yaptığımız organizasyona hayran olacaktır diye konuştu.
19:51:00
2011-08-14
Bu haber  1996  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle