İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


2011 YILI BAŞARI İLE NOKTALADIK.
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2011 yılının tekvando için başarılarla dolu bir yıl olduğunu söyledi.

               Metin Şahin, yaptığı açıklamada, tekvandonun 2011 yılı değerlendirmesini ve 2012 hedeflerini açıkladı. 2011 yılı bizim için başarılarla dolu bir yıl oldu diyen Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:              Özellikle en dikkat çeken başarımız, Mayıs ayında Güney Kore nin Gyeongju kentinde yapılan Dünya Şampiyonası nda sporcularımızın Türk tekvando tarihindeki en fazla madalya sayısına ulaşmasıdır. Aynı zamanda bu şampiyonada 68 kiloda Servet Tazegül MVP (En Değerli Sporcu) seçilerek bizleri ayrıca gururlandırdı. Bu şampiyonadaki büyük başarımızdan dolayı, dünyanın tekvandoda en favori sayılan ülkeleri Türkiye de kamp yapmak için adeta sıraya girdi.


                Temmuz ayında Gürcistan da yapılan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası nda da 20 sıklette erkek ve kız sporcularımız 7 altın, 1 gümüş, 4 bronz madalya ile şampiyon olmuştur. Akabinde Kıbrıs Rum kesiminde yapılan Gençler Avrupa Şampiyonası nda 3 altın, 7 bronz madalya kazanan sporcularımız çok büyük bir başarıya imza atarak, Türk tekvandosunun geleceğinin emin ellerde olduğunu Avrupa ya gösterdiler. Sporcularımız Mayıs ayında Avrupa Poomse Şampiyonası nda ise 6 altın, 2 gümüş, 5 bronz madalya elde ederek, büyük bir başarı daha elde etmiştir.
Sporcularımız Çin de yapılan Üniversite Yaz Oyunları nda ise 2 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya alarak Türkiye adına yarışan spor branşları arasında en fazla madalya kazanan branş yine tekvando oldu.

-2012 hedefleri-
Metin Şahin, 2012 Londra Olimpiyatları na 1 sıklette katılma hakkı elde ettiklerini, ancak 4 sıklette daha katılmak için çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ifade ederek, Azerbaycan da yapılan Dünya Olimpik Elemeleri nde Servet Tazegül olimpiyatlara elemeler birincisi olarak gitmeye hak kazandı. 27-28 Ocak ta Rusya nın Kazan kentinde düzenlenecek Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemeleri nde ise 3 sporcumuzun daha olimpiyatlara katılması için çalışmalarımız sürüyor dedi.

-Güney Kore Büyükelçiliği nden destek-
Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Güney Kore nin Ankara Büyükelçiliği ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir protokol yaptıklarını ifade ederek, Yaptığımız bu protokol ile Doğu ve Güneydoğu illerindeki çocuklarımıza tekvando malzemesini sağlıyor, o bölgelerde görev yapan antrenörlerin ve müsabakalarda görev yapan hakemlerin ücretlerini büyükelçilik ödüyor. Gençlik projesi kapsamında Güney Kore Büyükelçiliği ile başlatılan Doğu ve Güneydoğu Anadolu daki gençlerimizi spora çekme projesinde çalışmalarımız halen devam etmektedir. Bu projeyle birçok gencimizi tekvandoya ve Türk sporuna kazandırdık diye konuştu.

Şahin, sözlerini, bu çalışmalar sırasında kendilerine büyük heyecan ve destek veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç a teşekkür ederek tamamladı.

23:57:00
2011-12-28
Bu haber  1732  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle