İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


SERVET TAZEGÜL MESUT ÖZİL İ ELEŞTİRDİ.
Servet, Türkiye Spor Yazarları Derneği nce (TSYD) düzenlenen “49. Yıl Sporun Zirvesi Semineri”nde “Sporcu Gözüyle” isimli panelde eleştirilerde bulundu.

Dünya şampiyonu tekvandocu Servet Tazegül, tekvandoya Almanya da başladığını belirterek, “Alman Milli Takımı için dövüşmem önerildi ama kabul etmedim. Halil ve Hamit Altıntop, Nuri Şahin gibi Türkiye yi tercih ettim. Mesut Özil gibi Türkiye yi satmadım” dedi.

Servet, Türkiye Spor Yazarları Derneği nce (TSYD) düzenlenen “49. Yıl Sporun Zirvesi Semineri”nde “Sporcu Gözüyle” isimli panelde, 2004 yılından beri tekvando yaptığını, Avrupa ve dünya şampiyonluklarının bulunduğunu, bunlara Olimpiyat şampiyonluğunu da eklemek istediğini söyledi.


Başkanlığını spor yazarı Murat Ağca nın yaptığı panelde Servet in dışında 2012 Londra Olimpiyatlarına katılma vizesi alan cimnastikçi Göksü Üçtaş, cirit atmada dünya 5 ncisi olan Fatih Avan, dünya üçüncülüğü bulunan okçu Natalia Nasaridze ile Voleybol Milli Takımı oyuncularından Polen Uslupehlivan yer aldı.


Sözlerine, “Sizi size şikayet etmeye geldim” diyerek başlayan Servet Tazegül, Türkiye de futbol dışındaki diğer branşlara fazla ilgi gösterilmediğini, dünya şampiyonu olup dünyanın en değerli tekvandocusu seçilmesine karşın bunun medyada fazla yer almadığını kaydetti.


Servet, medyanın amatör branşlara daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini dile getirerek. “Çok büyük başarılar elde ettikten sonra hevesle gazete alıyoruz ama bakıyoruz ki resmimiz çok küçük çıkmış. Bazen, büyük bir şey başardık mı başaramadık mı? bunun farkına varamıyoruz. Daha büyük ve çok medyada yer alırsak bunun gençler için de olumlu olacağını düşünüyorum” diye konuştu.


Tekvandoya ve amatör spora Almanya daki ile Türkiye deki yaklaşımın nasıl olduğuna ilişkin soruya ise Servet, şu yanıtı verdi:


“Tekvandoda Almanya da profesyonel çalışıyorlar. Alman tekvandosu da çok başarılı. Ben tekvandoya Almanya da başladım. Alman Milli Takımı için dövüşmem önerildi ama kabul etmedim. Halil ve Hamit Altıntop, Nuri Şahin gibi Türkiye yi tercih ettim. Mesut Özil gibi Türkiye yi satmadım. Türkiye yi seçtim. Sonuçta milletimiz için mücadele edeceğiz. Biz Almanya da evde Almanca değil Türkçe konuşuyorduk.”


Bir gazetecinin, “Natalia, Gürcü asıllı ancak Türkiye adına yarışıyor. Sence ülkesini satmış mı oluyor?” sorusuna Servet, “Onun hangi şartlarda böyle bir tercih yaptığını bilemiyorum. Belki şartlar öyle gerektirmiştir. Ancak Mesut Özil in daha iyi takımlara transfer olmak için Alman Milli Takımı nı tercih ettiği söylendi. Sonuçta Nuri Şahin de Halil ve Hamit Altıntop kardeşler de çok iyi takımlara transfer oldular” yanıtını verdi.


Konuya ilişkin olarak milli okçu Natalia Nasaridze ise “Ben Türkiye ye geldiğimde Sovyetler Birliği yeni dağılmıştı. Türkiye den teklif aldım ve kabul ettim. Zor zamanda bana kapılarını açtıkları için çok teşekkür ediyorum. Ben de Türk Milli Takımı için elimden geleni yaptım ve yapacağım” değerlendirmesinde bulundu.


Servet, “Saldırgan bir tekniğin var. Bu senin adına zaman zaman dezavantaj oluşturuyor mu?” sorusunu ise, “Dövüşmeyi çok seviyorum ve Türk ün gücünü ortaya koymak için maçlara çıkıyorum. Ama bu zaman zaman benim adıma dezavantaj oluşturuyor. 2007 yılında dünya şampiyonasında yarı finalde 3-0 öndeyken, maçın bitimine 40 saniye kala rakibe giriştiğim için yediğim bir kontra sonucu maçı kaybettim” diye cevapladı.
05:38:00
2012-01-22
Bu haber  2025  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle