İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


KÖY TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU!
Kastamonu nun Araç ilçesine bağlı İğdir köyü ortaokulunun 3 kız öğrencisinin oluşturduğu üçlü senkron minik yıldız bayan takımı, Türkiye Poomse Tekvando Şampiyonası nda 18 takım arasından Türkiye şampiyonu oldu.

Kastamonu nun Araç ilçesine bağlı İğdir köyü ortaokulunun 3 kız öğrencisinin oluşturduğu üçlü senkron minik yıldız bayan takımı, 8-11 Kasım tarihleri arasında Amasya da düzenlenen Türkiye Poomse Tekvando Şampiyonası nda 18 takım arasından Türkiye şampiyonu oldu.

Şampiyonaya katılan 18 takım arasındaki tek köy takımı olan üçlü senkron minik yıldız bayan takımı, 3 altın madalyayla döndükleri köylerinde sevinç ve coşkuyla karşılandı. Öğrencilerin köylerine altın madalyalarla dönmesi, aileleri başta olmak üzere tüm köy halkında büyük sevinç meydana getirdi.

İğdir Lisesi Spor Kulübü Başkanı Kamil Kaderli, yaptığı açıklamada, 3 yıl önce açtıkları salonda 40 a yakın çocuk sporcularının olduğunu ve bunların üçünün Türkiye şampiyonu olduğunu söyledi.

Kulüp kurma fikrinin İğdir Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve takımın antrenörü Ercan Çelik ten çıktığını belirten Kaderli, şöyle konuştu:
Bazen akşam okuldan çıkınca bazen de sabahları çocuklarımızı çalıştırdı. Şu an burası boş bir inşaat. Biz rica ettik, kendi bütçemizden bir miktar kira parası vererek çocuklarımıza burayı tahsis ettik. Çocuklarımızı odun sobasıyla ısıtıyoruz. Burada bu şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. Öğrencilerimizden üçü şu anda Türkiye şampiyonu. Çocuklar için köy ortamı yetersiz. Çocuklarımızın, büyük illerde, büyük spor salonlarında çalışması lazım. Çocuklarımız şu anda büyük illerimizde daha geniş imkanlarla çalışsalar onlardan dünya şampiyonluğu bile bekliyoruz. Bu konuda devlet büyüklerimizin yardımlarını bekliyoruz.

- Çok inandık, çok çalıştık -
Şampiyonlardan Eda Derya Çekmece(13), 3 yıl önce bir tekvando salonuna gidip, ortamı gördükten sonra bu sporu yapmaya karar verdiğini söyledi.

Geçen sene aynı şampiyonada Türkiye üçüncüsü olduklarını ifade eden Çekmece, Bu sene daha çok inandık, daha çok çalıştık. Birinciliği hedefledik ve şampiyon olduk. Haftanın her günü günde 2 saat antrenman yapıyorduk. Belki bir gün tatil oluyordu. Ne kadar imkanlar kısıtlı olsa da inanarak, çalışarak, insan istediği seviyeye ulaşabiliyor diye konuştu.-Hedef Avrupa şampiyonluğu-
Türkiye şampiyonluğunun mutluluk verici olduğunu anlatan Kübranur Çekmece(11) ise Avrupa şampiyonalarında birinci olmayı hedeflediklerini söyledi.

Okuldan çıkar çıkmaz kulübe geldiğini dile getiren Çekmece, şu ifadeleri kullandı:
Burada 2 saat çalışıyoruz. Sonra eve gidip ödevlerimizi yapıyoruz. Derslerim iyi gidiyor, derslerime sporun olumsuz etkisi olmuyor. Amasya da yapılan Türkiye şampiyonasına inanarak gittik ve birinci olduk. Her gün burada çalıştık. Çalışan, inanan başarıyor. İleride Avrupa şampiyonalarında Türkiye yi, ilimizi, salonumuzu temsil etmemiz için birinci olmayı hedefliyoruz. Her zaman çalışıp, birinci olup Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmak istiyoruz. Ben tıp okumak istiyorum ama bunun yanında tekvandoyu da hiç bırakmamayı düşünüyorum. Şu anda bizi yetiştiren hocamız gibi bende köylerde çocuk yetiştirmek istiyorum. Hocamız da birinci olacağımıza inanıyordu.

- Köyden şampiyon çıkartmak istiyorum -
Sporcu öğrencilerden üçüncü şampiyon Sema Kabataş(13) da Amasya da aldıkları altın madalyalardan dolayı herkesin çok sevindiğini söyledi.

Antrenörleri Ercan Çelik in bu konuda büyük fedakarlıkları olduğunu aktaran Kabataş, İleride tekvandoya devam edeceğim. Ben de hocamız gibi imkanı kısıtlı olan yerlerde salon açıp, çocukları şampiyonaya götürüp aynı bizim gibi köyden şampiyon çıkartmak istiyorum. Bizden böyle bir başarı beklenmiyordu. Köylüler buna çok seviniyorlar. Her yerde bizi konuşuyorlar şeklinde konuştu.

- Çocuklarımın şampiyon olacaklarını biliyordum -
Başarının bağda da olsa köyde de olsa elde edilebileceğinin altını çizen Eda Derya ve Kübranur Çekmece nin babası Mevlüt Çekmece(55) ise şöyle konuştu:
Benim çocuklarım geçen seneki Türkiye şampiyonasında üçüncü olmuşlardı. Ben çocuklarımla hiç konuşmadığım halde çocuklarımın azmini gördüm. Tesadüfen Samsun da Eda Derya nın Türkiye şampiyonunu görünce, o yaptıysa ben de yaparım dediğini duydum. Ve bu çocuğun bu işi başaracağını anladım. Birinci olması güzel bir şey. Devlet büyükleriyle görüşmesi, onların elinden ödül alması beni gururlandırdı. Birinciliği elde edecek yetenekler var köydeki bu kulübümüzde. Uluslararası yarışmalardan altın madalyayla dönmeleri bizi daha da gururlandıracak. Dünyada şampiyon olmuş kişileri de araştıralım. Muhammet Ali de köyde yetişmiş bir boks şampiyonu. Bizim çocuklarımız da şampiyon olabilir, bu köyden de bu başarı çıkar. Ben çocuklarım için elimden gelen her türlü desteği vereceğim.
05:52:00
2012-11-18
Bu haber  1649  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle