İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


AVRUPA KULÜPLER 2013 ŞAMPİYONASI TAMAMLANDI
Avrupa Taekwondo Birliği ( ETU ) tarafından birincisi düzenlenen Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası, 9-13 Ocak 2013 tarihleri arasında Yunanistan ın başkenti Atina da yapıldı.Avrupa Taekwondo Birliği ( ETU ) tarafından birincisi düzenlenen Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası, 9-13 Ocak 2013 tarihleri arasında Yunanistan ın başkenti Atina da yapıldı.


Türkiye şampiyonaya bütün kategorilerde katılmamasına rağmen, genel klasmanda bayanlarda 3 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya ile üçüncü, erkeklerde 5 altın, 5 gümüş ve 7 bronz ile ikinci olurken, toplamda, 8 altın, 7 gümüş ve 12 bronz madalya ile ikinciliği elde etti. Birinci Yunanistan olurken, İspanya ve Çek Cumhuriyeti üçüncülüğü paylaştı.

Büyük erkeklerde kürsüde tamamen Türk takımları yer aldı. Üskudar Belediyesi Spor Kulübü 2 altın 1 gümüş ve 1 bronzla birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya ile ikinci, Ulaştırma Spor Kulübü 1 altın, 1 gümüş ve 3 bronz madalya alarak üçüncü olurken, 1 altın ve 1 gümüş madalya alan Çiğli Belediye Spor Kulübü dördüncülüğü elde etti.

Büyük bayanlarda Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz ile birinci olurken, 1 altın, 3 bronz ile İlbank Spor Kulübü ikinci oldu.

Kulüpler Genel Klasmanda ise Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü birinci, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü ikinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ise üçüncü oldu.Ülke Sıralaması Erkekler Ülke Sıralaması Bayanlar Ülkeler Genel Klasman
Takım Sıralaması Erkekler Takım Sıralaması Bayanlar Takımlar Genel Klasman


Şampiyonanın birinci gününde;


Büyük Erkekler 63 Kg da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü nden Umut Bildik birinci, yine aynı kiloda mücadele eden Çiğli Belediyesi Spor Kulübü nden Abdullah Mehmet Evez ise ikinci oldular.

Büyük Bayanlar 53 Kg da Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü nden Kübra Dürdane Çakır birinci oldu. Büyük Bayanlar 57 Kg da ise İlbank Spor Kulübü nden Tuğba Ayva birinci, Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü nden Nergis Gencay ise ikinci oldu.

Büyük Erkekler 68 Kg da Ulaştırma Spor Kulübü nden Cem Uluğnuyan ile Genç Erkekler 51 Kg da KASKİ Spor Kulübü nden Samet Şahin üçüncülüğü elde etti.

Şampiyonanın ikinci gününde;

Büyük Erkekler 74 Kg da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü nden Ömer Faruk Bulak birinci olurken aynı kiloda Ulaştırma Spor Kulübü nden Muhammed Talha Sarı ikinci oldu.

Büyük Erkekler 80 Kg da ise Ulaştırma Spor Kulübü nden Yunus Sarı birinci, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü nden Berkcan Süngü ikinci oldu.

Büyük Bayanlar 62 Kg da mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü nden Merve Tuğçe Zinal ile İlbank Spor Kulübü nden Tuba Turgay üçüncülüğü elde ettiler.

Genç Erkekler 63 Kg da KASKİ Spor Kulübü nden Yunus Emre Sayan üçüncü olarak şampiyonayı tamamladı.

Şampiyonanın üçüncü gününde;

Büyük Erkekler 54 Kg da ilk üç sıraya da Türk sporcular yerleşti. İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü nden Tolga İslamoğlu birinciliği, Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü nden Cemil Akçay ikinciliği, Ulaştırma Spor Kulübü nden Erdal Aldemir ise üçüncülüğü elde etti.

Büyük Erkekler 58 Kg da Çiğli Belediyesi Spor Kulübü nden Ömer Ramazan Evez birinci olurken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü nden Remzi Başakbuğday ikinci oldu. Yine aynı sıklette Ulaştırma Spor Kulübü nden Ömer Aksoy üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar 73 Kg da Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü nden Yaprak Eriş birinci olurken, İlbank Spor Kulübü nden Zeynep İnci Sönmez üçüncü oldu.

Şampiyonanın dördüncü gününde;

Büyük Erkekler 87 Kg da İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü nden Alper Ayhan ile +87 Kg da Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü nden Serdar Yüksel üçüncülüğü elde etti.

Büyük Bayanlar 46 Kg da İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü den Fatma Sarıdoğan birinci olurken, aynı kiloda yarışan İlbank Spor Kulübü nden Rukiye Yıldırım üçüncü oldu.

Büyük Bayanlar 49 Kg da ise İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kulübü nden Nurgül Çelik üçüncülüğü elde etti.
06:17:00
2013-01-13
Bu haber  1576  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle