İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


TEKERLEKLİ SANDALYEDE SAVUNMA
Maltepe Koredo Spor Kulübü nün Antrenörü Cem UYMAK bir ilke imza atarak , tekerlekli sandalye konumundaki kişilere savunma sporu öğretecek.

Tekerlekli Sandalyede Savunma


Maltepe Koredo Spor Kulübü nün Antrenörü Cem UYMAK bir ilke imza atarak , tekerlekli sandalye konumundaki kişilere savunma sporu öğretecek.


Cem UYMAK büyük bir projeye imza atıyor. Teknik altyapısının hazırlanan bu proje tekerlekli sandalyedeki kişilere Uzakdoğu sporu yapma imkanı sağlayacak. Bu programın içeriği nunchaku, sopa, el ve eklem kilitlemeleri , kılıç ve el bloklarından oluşuyor. Aikijutsu sporunu yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmadan tekerlekli sandalyedeki herkesin yapabileceği bir programa dönüştürdük. 


Aikijutsu dünyada çok eski ancak Türkiye de yeni bir spordur. Çok zevkli antrenman programlarına sahip ve eğlenceli bir spordur. Türkiye de yeni olmasına rağmen hızlı bir şekilde yayılan ve bilinen bir spor oldu.


Antrenör Cem UYMAK proje hakkında şunları söyledi:  ‘’Her yaş ve durumdaki  kişiler Uzakdoğu sporu çalışabilir. Bunun nasıl olduğunu yapacağımız bu proje ile kanıtlamak istiyoruz. Türkiye de daha önce böyle bir organizasyon ve çalışma yapılmadı. Böyle bir projeyi hayata geçirmek istiyorum. Türkiye Ninbudo Aikijutsu Federasyonu yönetim kurulu üyesi olarak Kadıköy Belediyesi ile görüştüm. Konu ile ilgilendiler. Çok yakında protokol imzalayıp yılbaşından sonra belediyenin engelliler birimi ile çalışmalar başlayacağız.


Spor adına yapılacak çok şey var. Maltepe Atatürk caddesindeki merkez salonumuzda çalışmalarımız devam ediyor.  Dedi. www.koredosk.com


06:50:00
2012-12-13
Bu haber  1364  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 zfUWyOBWw  2013-01-10
  LkdVINZyDL
 Merhaba Bengu, Dunya ne kadar kucukmus diye ben buna derim. Bundan sonra sik sik zirayet edeceklerim arasinda olacaksin. Cok sevgiler, hep beklerim..
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle