İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


BÜYÜK BAŞARILAR İÇİN YENİDEN ADAYIM.
Olimpiyatların en başarılı federasyonu Taekwondo da başkanlığa tekrar aday olan Metin Şahin, hedefleri yüzde yüze yakın yakaladıklarını söyledi.

Spor Genel Müdürlüğü’ne bağlı federasyonlarda seçim yarışı devam ederken, Taekwonda Federasyonu Başkanı Metin Şahin tekrar aday olduğunu açıkladı.

Olimpiyatların en başarılı federasyonu olarak gösterilen takekwondada belirledikleri hedefleri yüzde yüze yakın bir oranda yakaladıklarını belirten Metin Şahin, tekrar göreve seçildiği taktirde 2016 Rio Olimpiyatları’nın hazırlıklarına başlayacaklarını söyledi.

İstanbul’da basın toplantısı düzenleyen Başkan Şahin’in açıklamaları ise şöyle:

İLKLERİ BAŞARDIK

2003 yılı Kasım ayında aldığımız görevi kısa ve uzun vadeli hedeflerimizi gerçekleştirerek bu günlere geldik. Her olimpiyatta yükselen bir grafik çizdik. 2010 yılında Azerbaycan’da takım şampiyonluğunu elde ettik. Son altı yıldır Avrupa’nın zirvesindeyiz. Türk sporunun lokomotifi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İyi bir yönetim örneği göstererek Taekwondo’yu tüm Türkiye’ye yaydık.

200’E YAKIN İMZA

Federasyon başkanı adayı olmam için 200’e yakın imzayı veren herkese teşekkür ediyorum. Bu bize olan güvenin açık bir göstergesi. Her olimpiyatta yeni sporcularımız takımda yer alıyor. Tüm Türkiye’de büyük bir sporcu potansiyelimiz var. Bir olimpik sporcu 10 yılda yetişiyor ve yeni isimler alt yapıdan yetişmeye devam ediyor. Gelecekte birçok Servet’ler, birçok Nur’lar ortaya çıkacaktır.

Gelecekte başarılı olabilecek sporcularımızın taramasını tüm Türkiye’de yapacağız. Yıl boyunca gelişim kampları düzenliyoruz ve 200’ün üzerinde sporcu katılıyor. Teknik heyetimiz bir rapor hazırlayarak gelecek için ümit veren sporcuları tespit ediyor. Londra olimpiyatlarında tüm Türkiye taekwondo müsabakaları izlemiş. İnsanlar artık bilinçli bir şekilde bizi takip ediyor. Bu bizi son derece sevindirdi. Bizim branşımızın tanıtımında önemli rol oynadı.

BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Başarılı olan bir federasyonuz ve bu başarıda önemli payları olan tüm kurullara teşekkür ediyorum. Her dönemde görev değişiklikleri normaldir. Önemli olan Türkiye’nin başarısıdır. İyi sporcular uluslar arası turnuvalarda yetişir. Kısa bir zamanda 5 tane önemli organizasyon gerçekleştirdik. Yorucu organizasyonların ardından iki yıl dinlendik ama önümüzdeki yıl Türkiye Open turnuvası yapacağız. Tüm dünyaya açık olacak.

G.KORE İLE ORTAK PROJE

Yeni başlamış sporcularımıza destek veriyoruz. Maddi imkanı olmayan gençlere maddi katkısı sağlıyoruz. Kore Büyükelçiliği ile ortak bir projemiz var antrenörlere maaş ödüyoruz. Bakanlık düzeyinde bir projemiz bu. Sokak çocukları ile ilgili önemli projemiz var. Taş atan çocuklar, sokak çocuklarını kapsayan, “TAEKWONDOĞU” projesi altında bir proje. Sadece doğu illerinde değil tüm illerde bu proje geliştirilecek.
21:55:00
2012-09-28
Bu haber  1247  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle