İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


METİN ŞAHİN İLE 4 YIL DAHA
Türkiye Taekwondo Federasyonu nun 3.Olağan Genel Kurulu nda seçime tek aday olarak giren Metin Şahin, 215 delegenin oyuyla dört yıl için tekrar başkanlığa seçildi.

Delegeler bir kez daha Metin Şahin dedi. Türkiye Taekwondo Federasyonu 3.Olağan Mali ve 3.Olağan Genel Kurul, Ankara’da yapıldı. Tek aday olarak seçime giren Şahin, başkente gelen 229 delegenin 215’inin oyunu alarak koltuğunu korudu. 14 oy ise geçersiz sayıldı.

Divan Başkanlığı’na Recep Kızıltepe’nin seçilmesiyle başlanan genel kurul, konuşmalarla devam etti. Genel Kurula katılarak bir de konuşma yapan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, farklı duygular hissettiğini belirterek, “Aslında protokol üyesi olarak konuşmak istemiyorum çünkü ben bu ailenin içindenim. Divan başkanı olarak, delege olarak bulundum. Ama hiç aklımda bir protokol mensubu olarak konuşmak yoktu. Türkiye’nin olimpiyatta onurunu ve gururunu yücelten kıymetli sporcularımızın değerli kulüp başkanları ve antrenörleri, sizleri minnetle selamlıyorum. Kendimizi gerçekten taekwondo camiasının bir ferdi olarak görüyorum. Genel Müdür olarak katıldığım ilk olimpiyatta, sıkıntılı giderken gelen iki madalya bizim çalışmalarımıza ferahlık getirdi, geleceğe daha umutla bakmamızı sağladı. Türkiye’nin dört bir yanında milletimizin çocuklarına spor yaptırma adına çaba gösteren sizlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Sevgili dostum Başkan Metin Şahin’in sporun yaygınlaşmasında gösterdiği çabayı büyük bir memnuniyetle takip ediyorum. Sizlere Türk sporuna sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Faaliyet ve Denetleme raporlarının ibrasının ardından kürsüye gelen Federasyon Başkanı Metin Şahin, şunları söyledi:
“Bugün taekwondo sporu, tüm taekwondo ailesinin katkılarıyla 7’den 70’e herkesin konuştuğu bir branş haline gelmiştir. Sayın Bakanımız Suat Kılıç’ın dediği gibi ‘Yeni ata sporumuz taekwondo’ ve Sayın Başbakanımızın ifade buyurduğu gibi ‘Tüm federasyonlar taekwondo’yu örnek almalı” ifadeleri, gerçekleri gözler önüne sermektedir. Tüm ekibimle size söz veriyorum, gece gündüz çalışıp, taekwondomuzu daha yukarılara taşıyacağız. Başta hocamız İsmet Iraz’a… Milli Takımlar Teknik Direktörümüz Ali Şahin başta olmak üzere milli takımlarda görev yapan ve illerinde büyük özverilerde bulunan, alın teri döken, genç yetenekler yetiştiren antrenörlerimize… Maddi ve manevi desteklerini eksik etmeyen federasyon yönetim kurulu ve diğer kurullarda görev yapan üyelerimize… Günün her saatinde görevini başarıyla yapmaya çalışan büro çalışanlarımıza… Desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz basın mensuplarına… En önemlisi de evlatlarını bu branşa gönderen ailelere şükranlarımı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Oylamaya geçilmeden söz isteyen İsmet Iraz ise, “Esas söyleyeceklerimi, bakanlık ve genel müdürlük yetkilileri olmadığı için söylemeyeceğim. Biz sıfırdan alıp bir yere getirdik. Metin Şahin, en tepeye çıkarttı. Hepinizi çok seviyorum ve Allah’ın yolundan ayrılmayın“ diye konuştu.

Tek adayın yer aldığı seçimde oy kullanma işlemi, saat 14.00’da bitti ve sayıma geçildi. Hazirunu 229 delege imzalarken, 14 oy geçersiz sayıldı. 215 oy alan Metin Şahin, tekrar başkanlığa seçildi.

Genel Kurulda bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden ötürü hocaların hocası İsmet Iraz, eski Federasyon Başkanları Esen Beder ve Mithat Kor ile uluslar arası hakem Kayhan Aytar’a Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Federasyon Başkanı Metin Şahin tarafından birer plaket verildi.


YENİ YÖNETİM KURULU:

Yrd. Doç Dr. Metin Şahin
Dr.Oktay Duymaz
Ahmet Candan
M.Fahri Aykırı
Zekeriya Tutar
Bayram Turtay
M.Kemal Bilim
Metin Solak
İbrahim Uzun
Recep Temtek
Yusuf Alperen Ayar
Alaattin Çoban
Rıdvan Durgut
Ahmet Baymaz
Hikmet Tekcan

Denetim Kurulu: Mehmet Barış Önder, Ahmet Çoşkun

Disiplin Kurulu: Kenan Eren, Adnan Kurban, Veli Özdek, Mehmet Yamanoğlu, Yaşar Kadir Türkan
07:44:00
2012-10-15
Bu haber  1430  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle