İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


REKTÖR GÖKBEL İLK OLMAYI BAŞARDI
Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Dünya Taekwondo Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçilen ilk Türk oldu.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Dünya Taekwondo Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçilen ilk Türk oldu.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yirmi altı yıldır spor fizyolojisi üzerine yaptığı çalışmalar nedeniyle Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Dünya Taekwondo Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçildi. Dünyanın çeşitli ülkelerinden spor hekimlerinin oluşturduğu 6 üyeli Komite’ye Türkiye’den ilk kez üye seçildiği öğrenildi.

Federasyon Başkanı Chungwon Choue imzasını taşıyan ve Dünya Taekwondo Federasyonu Anti-Dopİng ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçildiğini belirten mektup, Rektör Gökbel’e ulaştı.

"ÜLKEM ADINA GÖREVİMİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMAK İSTİYORUM"

Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Anti-Doping ve Tıbbi Komite Üyeliğine seçilmekten mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Spor fizyolojisi konusunda uzun yıllardır yaptığım birçok çalışmam bulunuyor. Federasyon bu çalışmalarımı göz önünde bulundurarak böyle bir karar verdi. Kendilerine teşekkür ederim. Görevimi ülkem adına en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Dünya Taekwondo Federasyonu Başkanı Chungwon Choue, taekwondonun geliştirilmesi için daimi destek beklediğini ifade etti. Türkiye ve şahsım adına bu desteği elimden geldiği ölçüde vermeye hazırım.” dedi.

FEDERASYON BAŞKANI ŞAHİN, “GÖKBEL, GURURUMUZ OLDU”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin ise Rektör Gökbel’in bu başarısı ile gurur duyduklarını belirterek, “Sayın rektörümüzün spor fizyolojisi alanında gerçekleştirdiği çok değerli araştırmalar ve çalışmalar uluslar arası alanda göğsümüzü kabarttı. Kendisinin bu komitede olması eminim ki komiteye de güç katacaktır. Kendisini ülkemiz adına bir kez daha yürekten kutlarım.” diye konuştu.

KOMİTENİN GÖREVLERİ

Dünya Taekwondo Federasyonu Anti-Doping ve Tıbbi Komitesi’nin uluslar arası müsabakalar öncesinde ve sonrasında sporcuların Dünya Anti-doping Ajansı’nın belirlediği yasaklı maddeleri kullanıp kullanmadıkları, sporcuların ayrıntılı tıbbi geçmişlerinin incelenmesi ve ilgili muayene sonuçlarının değerlendirilmesi, laboratuar araştırmalarının ve röntgen bulgularının analizi ile raporlaştırılması işlemlerini gerçekleştirdiği bildirildi.


06:46:00
2013-02-14
Bu haber  1013  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle