İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


KAMUOYUNA DUYURU
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dt. Mtin Şahin,kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı bir duyuru yayınladı.

TAEKWONDO CAMİASINA ÖNEMLE DUYRULUR

Taekwondo Milli Takımlar Teknik Direktörü Sayın Ali ŞAHİN, sporculuğu döneminde Milli Takımlarda uzun yıllar başarıdan başarıya koşmuş, Avrupa Şampiyonluğu, Dünya ikinciliği ile birçok Uluslararası Şampiyonalarda şampiyonluklar kazanarak Türk Bayrağını dalgalandırmış, İstiklal Marşımızı okutmuştur.

Son sekiz yıldır görev yaptığı Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü döneminde de Taekwondo sporu adına birçok ilkler yaşatmış, tarihi başarılar elde edilmiştir. Yıllarca Avrupa’nın zirvesinde yer alınmış, Avrupa Takımlar Şampiyonluğu, genel ferdi klasmanda, Gençler ve Büyüklerde Avrupa Şampiyonlukları ard arda yaşanmıştır. Dünya Takımlar Şampiyonluğu kazanılmış, en önemlisi iki Olimpiyat da 4 madalya, Olimpiyat Şampiyonluğu gururunu, onurunu Taekwondo camiasına yaşatmıştır. Dünya ve Avrupa da en iyi Teknik Direktörlük (koçluk) ödülleri almıştır.

Sayın Ali ŞAHİN, bu kadar başarılarla dolu Teknik Direktörlük dönemini sadece muhalif olmak adına kıskanıp kösteklemek isteyen bazı çıkarcıların menfaatlerine set çekmek isteyince, bu çıkarcıların komplosu ile karşı karşıya kalmıştır.

Sayın Ali ŞAHİN hocamız komplocular ve iftiracıların her zaman başvurdukları gibi Sayın Bakanımız tarafından görevden alma veya el çektirme yalanı ile değil de, 2012 Londra Olimpiyatlarından sonra zirve yapan, ülkemizin en başarılı spor branşı olan Taekwondo sporunun daha fazla polemik konusu yapılmaması ve yıpranmaması için büyük bir özveride bulunarak, idari soruşturmanın daha sağlıklı yürütülmesi amacı ile soruşturmanın selameti açısından ayrılmak istediğine dair dilekçesini Federasyonumuza vermiştir. Konu ile ilgili bilgi Spor Genel Müdürlüğüne bildirilmiş olup, dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın SUAT KILIǒa da aktarılmıştır. Sayın Ali ŞAHİN hocamızın dilekçesi, yapılacak yönetim kurulu toplantısında değerlendirilip karar verilecektir.

Taekwondo camiasına önemle duyurulur. Saygılarımızla..
 
Türkiye Taekwondo Federasyonu Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Doç. Dr. Metin ŞAHİN
23:15:00
2013-11-28
Bu haber  937  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle