İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


TEKVANDOĞU PROJESİ HIZ KESMİYOR
Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Güney Kore Büyükelçiliği’nin ortaklaşa yaptığı Tekvandoğu Projesi, Siirt’te büyük ilgi görüyor.Türkiye Taekwondo Federasyonu ile Güney Kore Büyükelçiliği’nin ortaklaşa yaptığı Tekvandoğu Projesi, Siirt’te büyük ilgi görüyor.

Güney Kore Büyükelçisi Sangkyu Lee’nin de katılımı ile zenginleşen Türkiye-Güney Kore Doğu Bölgesi Taekwondo Projesi, tüm hızıyla devam ediyor. Siirt’teki müsabakaları izlemek için Vali Ahmet Aydın’ın yanı sıra Güney Kore Büyükelçisi Sangkyu Lee de salonda hazır bulundu.

Müsabakaların açılış konuşmasını yapan Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 14 Şubat sevgililer gününde sporun da aşıklarının Siirt’te olduğunu belirterek, “Dört yıldır Güney Kore ile yürüttüğümüz proje kapsamında çocuklarımızı, gençlerimizi spora kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Valimizin de Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile birlikte bu projeye verdiği destek, çalışmalarımızda bize büyük güç olmuştur. 2012 yılında en büyük başarıyı elde etmiş bir branşın geleceğinin daha da iyi olacağına inanıyorum” dedi.

Büyükelçi Sangkyu Lee, Başkan Şahin’in ardından kürsüye geldi. G. Kore ile Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun işbirliğinin beş ilde devam ettiğine dikkat çeken Lee, “Türkiye’de 300 bin lisanslı taekwondocu var. Özellikle Doğu ve Güneydoğu’da bu branşa olan ilginin farkındayız. Bu ilgiyi daha da arttırmak istiyoruz” diye konuştu.

Son olarak Siirt Valisi Ahmet Aydın kürsüye gelerek, şunları söyledi:

“Güney Kore elçisinin ve Taekwondo Federasyonu Başkanının ilimize gelmesi, sporumuza büyük katkı sağlamıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Siirt olarak bin 200 aktif sporcumuz var. İki bin 500 gencimizi sporla ve taekwondo ile buluşturduk, eğitim verdik. Dünya ikincisi çıkardık. Üç Türkiye şampiyonu gencimiz var. Elimizden geldiğince spora hizmet etmeye devam edeceğiz.”

VALİ VE ELÇİYE ŞİLT

Müsabakalara geçilmeden önce Taekwonda Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Vali Aydın ve Büyükelçi Lee’ye birer plaket hediye etti. Vali Ahmet Aydın ise hem plaket verirken, hem de Büyükelçi’ye isminin yazılı olduğu ünlü Siirt battaniyesinden hediye etti.

SANGKYU LEE’DEN TİLLO’YA ZİYARET

Güney Kore Büyükelçisi Sangkyu Lee, Siirt’e gelir gelmez Tillo’ya geçerek, İsmauil Fakirullah Hazretleri ile öğrencisi İbrahim Hakkı Hazretleri’nin türbesini de ziyaret etti. Her iki değerli din adamı hakkında bilgi alan Büyükelçi, anlatılanları dinledikçe, şaşkınlığını gizleyemedi. Büyükelçi Lee, burada bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyledi.05:27:00
2014-02-15
Bu haber  946  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle