İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


BÜYÜK ORGANİZASYON TÜRKİYE DE
Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük önem taşıyan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına karar verdi.
Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük önem taşıyan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına karar verdi.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda büyük önem taşıyan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına karar verdi.

Dünya Taekwondo Federasyonu (WFT) Yönetim Kurulu Toplantısı, Tayland’ın başkenti Bangkok’da gerçekleştirildi. Ülkemizi  toplantıda, WTF Yönetim Kurulu Üyesi olan Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin temsil etti. Toplantıda WTF Denetleme Kurulu üyesi ve Türkiye Taekwondo Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya da yer aldı. Toplantıda, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda önemli puanlar dağıtan Grand Prix 2. Seri Müsabakaları’na Türkiye’nin ev sahipliği yapmasına oybirliğiyle karar verildi. Daha önce Eylül ayında Katar’da düzenlenmesi planlanan bu büyük organizasyona Samsun’un ev sahipliği yapması planlanıyor.

ŞAHİN: “ORGANİZASYONUN HAKKINI VERECEĞİZ”

Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Türkiye olarak bu önemli organizasyonun altından başarıyla kalkacaklarını söyledi. Başkan Şahin, “WTF Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ülkemiz için önemli bir karara imza atıldı. 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılma yolunda en önemli organizasyonlardan olan Gran Prix müsabakalarının ikincisi oy birliğiyle ülkemize verildi. 2014 yılında ülkemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilen Sport Accord Kogresi’nde Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç, WTF Başkanı  Chungwon Choue’yi kabul etmişti. Burada yapılan görüşmede Türkiye’nin böylesine büyük bir organizasyona ev sahipliği yapma konusu benimsenmişti. Bu kararın alınmasında emeği geçen başta Başta Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ve WTF Başkanı Chungwon Choue olmak herkese teşekkür ediyorum. Grand Prix Müsabakaları, olimpiyat oyunları seviyesine çok yakın bir organizasyon. WTF tarafından olimpik sıkletlerde dünyanın en iyi isimleri bu organizasyona katılabiliyor. Bu turnuvayı en iyi şekilde organize ederek, ülkemizin organizasyon düzenleme kabiliyetine tüm dünyaya göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

WTF tarafından 2014 yılından itibaren olimpiyat oyunlarına katılım yolunda yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, dünyada yıl içinde 3 Grand Prix serisi düzenlenirken, yıl sonunda ise Grand Prix Final Müsabakası gerçekleştiriliyor. Sporcular, Grand Prix serilerinde kıta şampiyonlarındaki kadar puan elde etme şansı yakalıyor. Türkiye, 3 Grand Prix serisinden ikincisine ev sahipliği yapacak. Grand Prix serilerinde kendi sıkletinin en iyi 32 sporcusu mücadele edebiliyor.  2015 yılı içinde Grand Prix serilerinin birincisine Rusya, üçüncüsüne ise İngiltere ev sahipliği yapacak. Grand Prix Final Müsabakası ise Meksika’da gerçekleştirilecek.
04:21:00
2015-01-25
Bu haber  2131  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle