İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


AVRUPA KITASI ELEMELERİ TÜRKİYE DE
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları na katılma yolunda önemli bir organizasyon olan Avrupa Kıtası Olimpiyat Elemeleri nin Türkiye de yapılacağını açıkladı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Türkiye Spor Yazarları Derneği nde (TSYD) bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, Başkan Vekili Dr. Oktay Duymaz, Asbaşkan Zekeriya Tutar, Genel Koordinatör Ramazan Erçin ile İstanbul Taekwondo İl Temsilcisi Mustafa Bulut katıldı.

Başkan Şahin basın toplantısında, Avrupa Tekvando Birliği (ETU) Yönetim Kurulu nda 28 Ocak 2015 tarihinde yapılan oylama sonucunda, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Taekwondo Kıta Elemelerinin Türkiye ye verildiğini duyurdu.

Yapılan oylamada Azerbaycan ı geride bırakan Türkiye, bu önemli organizasyona ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

16-17 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul da düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Taekwondo Kıta Elemeleri müsabakalarında sıkletklerinde ilk 2 sırayı alan sporcular 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarına katılmaya hak kazanacak.

Türkiye, ayrıca bu sene olimpiyat oyunlarına katılım yolunda puan veren G1 Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası ile birlikte 2015 yılı içinde sadece 4 kez duzenlenecek G4 Grand Prix serisinin 2. ayağına ev sahipliği yapacak.

Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası 12-15 Şubat 2015 tarihlerinde Antalya da, Grand Prix 2. seri musabakaları ise 18-20 Eylül 2015 tarihleri arasında Samsun da gercekleştirilecek.

İlki gectiğimiz yıl kasım ayı içerisinde yapılan G1 Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası na 66 ülkeden 1400 ün üzerinde sporcu katılmıştı. Bu yıl eylül ayında gerçekleştirilecek olan Grand Prix 2. seri müsabakalarında ise olimpik sıkletlerde en iyi 32 sporcu katılabilecek.

Basın toplantısının sonunda Başkan Şahin;

"2016 Rio Olimpiyat Oyunları öncesinde çok önemli 2 organizasyonun Türkiye ye alınması, federasyonumuzun yoğun lobi faaliyetleri neticesinde gerçekleşmiş olup, bu dönemde bizlere desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Müsteşarımız Sayın Faruk Özçelik ve Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan a taekwondo ailesi olarak teşekkürü bir borç biliyoruz." dedi.
02:22:00
2015-03-12
Bu haber  1397  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle