İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


TAEKWONDODA TÜRKİYE RÜZGARI
Antalya’da düzenlenen ve 3 önemli uluslararası turnuvanın düzenlendiği Taekwondo Festivali’ne Türkiye damgasını vurdu.
Belek’te 7-8 Şubat tarihlerinde düzenlenen 1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası’nın yanı sıra 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na katılım yolunda puan veren ve  10-11 Şubat tarihlerinde düzenlenen 3. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası ile 2. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda mücadele eden Türk sporcular aldıkları sonuçlarla gururumuz oldu.

MİNİKLERDE EN ÇOK MADALYA TÜRKİYE’NİN

Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından ilk defa düzenlenen 1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası’nda 20 ülkeden 240 sporcu mücadele ederken Türkiye, 39 madalya ile en çok madalya kazanan ülke oldu. Türk sporcular, şampiyonayı 12 altın, 13 gümüş ve 14 bronz madalya ile tamamladı.

TAKIMLARDA AVRUPA ŞAMPİYONU İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

ETU tarafından düzenlenen ve Türkiye Taekwondo Federasyonu’nun organize ettiği 3. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası’nda yaklaşık 40 ülkeden 850 civarında sporcu mücadele etti. Olimpiyat oyunlarına katılım yolunda puan da veren şampiyonada ilk sırayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi elde etti. Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde düzenlenen şampiyonada İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya ile genel klasmanda birinci oldu. Almanya’nın BSV Friedrichshafen takımının ikinci olduğu şampiyonayı Rusya’nın Rostov-On-Don, SC "Grandmaster” takımın üçüncü sırada tamamladı.

TURKISH OPEN’DA MADALYA YAĞMURU

Türkiye’nin ikinci kez ev sahipliği yaptığı Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda ise yaklaşık 70 ülkeden 1200 sporcu mücadele etti. 12-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve olimpiyat oyunlarına katılım yolunda önem arz eden turnuvada da Türk sporcular başarılı sonuçlarla dikkat çekti. Türkiye, Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplam 12 altın, 21 gümüş ve 36 bronz olmak üzere toplam 69 madalya kazandı. Poomse kategorisinde ise Türk sporcular, 22’si altın, 15’i gümüş ve 18’i bronz olmak üzere 55 madalya elde etti.

RUKİYE YILDIRIM DAN TAM PUAN

Milli taekwondosumuz Rukiye Yıldırım, hem Avrupa Kulüpler Şampiyonası, hem de Turkish Open Turnuvası nda kazandığı 2 altın madalya ile Rio Olimpiyatları na katılım yolunda büyük öneme sahip 20 tam puanı hanesine yazdırdı.

BAŞKAN ŞAHİN: “BAŞARILI ORGANİZASYONDA ÖNEMLİ PUANLAR KAZANDIK”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, 9 günlük süreçte çok başarılı bir organizasyona imza attıklarını söyledi. Başkan Şahin, “07-15 Şubat tarihleri arasında 3 tane önemli uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptık. Hem organizasyon hem de sonuçlar bakımından başarılı olduk. Katılan ülkeler çok mutlu bir şekilde ayrıldılar ve bize teşekkürlerini sundular. Sporcularımız da olimpiyat oyunları yolunda önemli puanları hanelerine yazdırdılar. Özellikle Rukiye Yıldırım, iki organizasyonda da ilk sırayı alarak 20 tam puan kazanarak önemli bir başarıya imza attı” diye konuştu. 

BAKAN AKİF ÇAĞATAY KILIÇ TAEKWONDOCULARI TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Antalya Belek’te düzenlenen Taekwondo Festivali kapsamında madalya kazanan sporcular için bir tebrik mesajı yayımladı. Bakan Çağatay Kılıç’ın  tebrik  mesajı şöyle:

“Ülkemizde düzenlenen 1. Avrupa Minikler Taekwondo Şampiyonası, 3. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası ve 2. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda  toplam 70 ülkeden 1200 sporcu arasında büyük bir başarı elde eden tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Hem ülke olarak önemli bir organizasyonu tamamlamış hem de sporcularımızla başarılar elde etmiş bulunuyoruz. Bu önemli başarıda emeği geçen tüm sporcu kardeşlerime ve ekibe teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.”


02:38:00
2015-03-12
Bu haber  2045  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle