İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


BAŞAR SPOR EYLÜL SINAVINI YAPTI.
Başar Taekwondo İhtisas Spor Kulübü; 2013 yılının son sınavı olan Eylül ayı kuşak terfi sınavını 27.09.2013 tarihinde Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleştirdi.
Komisyon Başkanlığını Süleyman BAŞAR’ın yaptığı sınavda;  sınav komisyonu  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Taekwondo Antrenörü Serap AYDENİZ, Milli Taekwondo Hakemi Refik YAĞDIRAN, Turgutlu Başar Spor Kulübü Antrenörü Cengiz AKBEY  isimlerinden oluştu.

            Manisa Taekwondo İl Temsilcisi Kurban YAVUZ’un da katıldığı sınavda 96 sporcu bir üst kuşağa geçebilmek adına mücadele ettiler.


            Sporcu velileri ise çocuklarını yalnız bırakmayarak tribündeki yerlerini aldılar. Sınavda katılımcılara 2013 yılı başarıları, etkinlikleri ile ilgili bilgiler verildi.


            Küçük ve büyük sporcuların gösterileri heyecanla izlenirken büyük ilgi gördü.  2013 yılı son sınavında antrenmanda performansları üst düzeyde olan sporcular komisyon tarafından ödüllendirildiler.


 


            Sınav sonunda  Türk Milli Takımı Antrenörü Süleyman BAŞAR velilere yönelik yaptığı açıklamada;Çocuklarda spor yapmak, hem bedensel sağlık ve fiziksel gelişme yönünden hem de iyi bir kişilik gelişimi ve ruh sağlığı bakımından yararlıdır. Çocuk spor ile çevresini tanır , iletişim kurar, kendine güveni artar. Psikolojik açıdan da kendini kontrol etmeyi, bir konuda konsantre olabilmeyi, iradesini kullanabilmeyi, başarıya güdülenebilmeyi öğrenir.Çocukların sağlıklı büyüyebilmesi için spor yapmaları çok önemli. Spor yapmayan ve dengesiz beslenen çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirmeleri zor. Üstelik bu tutum çağımızın hastalığı obeziteyi de tetikliyor. Dedi.

06:31:00
2013-09-30
Bu haber  1180  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle