İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


MİLLİ TAKIMIMIZDAN ANLAMLI ZİYARET.
Güney Kore nin Gyeongju şehrinde 1 Mayıs ta başlayacak olan Dünya Şampiyonası öncesi Ay-Yıldızlı ekip, Busan da bulunan şehitliği ziyaret etti.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMADILAR

Güney Kore’nin Gyeongju şehrinde 1 Mayıs’ta başlayacak olan Dünya Şampiyonası öncesi Ay-Yıldızlı ekip, Busan’da bulunan şehitliği ziyaret etti.

Murat TARHAN / GYEONGJU

Türkiye Tekvando Milli Takımı, Güney Kore’de şehitlerimizi unutmadı. 1950’li yıllarda 700’ü aşkın Mehmetçiğin şehit düştüğü topraklarda önemli bir sınav verecek olan tekvandocular, bir görevi de yerine getirmeden edemedi. Busan şehrindeki şehitliği ziyaret eden Ay-Yıldızlı ekip, Gyeongju’da yapılacak Dünya Şampiyonası öncesi buruk da olsa büyük bir gurur yaşadı.

Birleşmiş Milletler Anıtsal Mezarlığı içinde yer alan Türk Şehitliği ni ziyarette bir konuşma yapan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Türk milletinin asırlar boyu her zaman mazlumun yanında olduğuna dikkat çekerek, “Bundan 60 yıl önce Güney Kore halkı işgale uğramış, Birleşmiş Milletlerin aldığı kararla Türk askeri yardıma koşmuştur. Kahramanca savaşan Mehmetçik, yeni bir destan yazmış ve Türk’ün gücünü ispatlamıştır. Bu manada bugün Türk milletini temsil ederek şahadet şerbetini içen aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz, aziz hatıralarının önünde hürmetle eğiliyoruz. Kahraman gazilerimizi de burada saygıyla anıyoruz” dedi.

Takım kaptanı Bahri Tanrıkulu ise burada bulunmaktan ayrı bir gurur yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi:
“Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlet. Busan’da bunu bir kez daha anladık. Şehitlerimize çok şeyler borçluyuz. Biz sporcular şehitlerimize olan borcumuzu, Dünya Şampiyonası’nda elde edeceğimiz başarılarla bir nebze de olsa ödemek istiyoruz. Onlar huzur içinde burada yatıyorlar. Şu an hissettiklerimizi anlatmaya eminim kelimeler yetmez.”

00:10:00
2011-04-29
Bu haber  2184  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle