İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


MİLLİ TAKIMIMIZ DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ.
Dünya Tekvando Şampiyonası Gyeongju da sona erdi. Güney Kore de şampiyonaya fırtına gibi başlayan ve üç günde 6 madalya toplayan Tekvando Milli Takımı, son gün takım sıralamasında da kürsüye çıktı.

Dünya Tekvando Şampiyonası Gyeongju’da sona erdi

TÜRKİYE DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ

Güney Kore’de şampiyonaya fırtına gibi başlayan ve üç günde 6 madalya toplayan Tekvando Milli Takımı, son gün takım sıralamasında da kürsüye çıktı.

Erkeklerde Türkiye Dünya üçüncüsü olurken, Servet Tazegül de MVP (En Değerli Sporcu) seçildi. Bayanlarımız ise 5.sırada kaldı.

Güney Kore’nin Gyeongju şehrinde yapılan Dünya Tekvando Şampiyonası sona erdi. Müthiş bir başlangıç yapan ve üç günde altı madalya (1 altın, 1 gümüş, 4 bronz) alarak rekor bir sayıya ulaşan Türkiye, kapanışta da kürsüye çıktı.

Ay-Yıldızlı ekibimizde erkekler takım halinde İran ve Kore’nin ardından Dünya üçüncüsü. Bayanlarımız, beşinci sırada kaldı. Bayanlarda sırala, Kore, Çin, Fransa ve Hırvatistan şeklinde oluştu. Türkiye’nin altın madalyalı ismi Servet Tazegül ise şampiyonada MVP (En Değerli Sporcu) seçildi.ERKEKLER PUANLAMASI:                 BAYANLAR PUANLAMASI:1.İran       (74 Puan)                                1.Kore         (58 Puan)2.Kore      (61 Puan)                                2.Çin           (55 Puan)3.Türkiye  (48 Puan)                              3.Fransa       (45 Puan)4.Tayland  (37 Puan)                                4.Hırvatistan (35 Puan)5.İspanya   (36 Puan)                                5.Türkiye     (31 Puan)
23:22:00
2011-05-06
Bu haber  2167  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle