İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


G.S.G.M DEN SPORCULARA MÜJDELİ HABER.
Yunus Akgülden sporcularımıza müjdeli haber.. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, olimpiyat barajını aşan sporculara 60 Cumhuriyet altını verecekleri ve olimpiyata kadar da maaş bağlayacaklarını söyledi.

Yunus Akgül’den sporcularımıza müjdeli haber… Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, olimpiyat barajını aşan sporculara 60 Cumhuriyet altını verecekleri ve olimpiyata kadar da maaş bağlayacaklarını söyledi.


2012 Londra Yaz Olimpiyat Oyunları yaklaşırken Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’den sporculara müjdeli haber geldi.  DHA’dan Ercan Ata’ya açıklamalarda bulunan Akgül, 2012 olimpiyatlarıyla ilgili hedeflerden bahsetti.


“LONDRA’YA ERKEN GİDECEĞİZ”
Türkiye de bu yıl tenisin en büyük organizasyonlarından birisinin gerçekleşeceğini hatırlatarak sözlerine başlayan Yunus Akgül, “ Bu organizasyonun tanıtımıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde İngiltere’ye gittik. Londra da yapılacak olimpiyatlarla ilgili çalışmalarımızı da gerçekleştirdik. Londra da çalışmalarımızı yürütebilmek için bir ofis tutmayı düşünüyoruz. Bu ofis GSGM tarafından tutulacak ve bütün federasyonlara hizmet edecek. Bizde bir gelenek var. Olimpiyatlardan 2 gün önce köye gidilir ve kamp yapılır. Fakat bu dünyada böyle değil. Diğer ülkeler olimpiyatlardan günler önce olimpiyat yapılacak yere giderek alışıyorlar. Biz de bu sefer böyle yapacağız. Federasyonlarımızı en az 2 şer defa Londra ya götürüp sporcuyu oranın şartlarına göre hazırlamalarını isteyeceğiz” dedi.


OLİMPİYAT VİZESİ ALANLARA MÜJDE
Olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanan sporculara ödül vereceklerini ifade eden Akgül, “Birçok branşta kalifikasyonlar yeni başladı. Yeni başlayan kalifikasyonlarda iyi dereceler elde etmeye başladık. 3 tane sporcumuz bileğinin hakkıyla kalifiye oldu. Diğer branşlar  henüz başlamadı. Bizim kalifikasyonlarda sporcularımıza tanıdığımız avantajlarımız var. Kalifiye olan her sporcumuza 60 Cumhuriyet altını vereceğiz. Bu da yaklaşık 25 bin TL ye tekabül ediyor. A barajını geçen ve kalifiye olanlara bunu vereceğiz. Bunu önümüzdeki günlerde düzenleyeceğim bir basın toplantısında detaylı anlatacağım. Olimpiyatlara kadar çok ciddi maaşlar bağlayıp primler vereceğiz. Sporcularımızın lehine avantajlar düzenledik” diye konuştu.

 

“DAHA FAZLA SPORCU”
Londra’ya daha önceki olimpiyatlardan daha çok sporcuyla katılmak istediklerinin altını çizen Akgül, “ Çok daha fazla katılım sağlayacağız. Pekin Olimpiyatları na 68 sporcu ile gitmişiz. Bu sefer çok daha fazlasını hedefliyoruz. Fazla sporcuyla gidebilmek için bütün branşlara el atmak gerekiyor. Bisiklet, kano, kürek gibi alanlarla hiç ilgilenmemişiz. Sporcularımızın kalifiye olabilmesine saliseler kaldı. Bugüne kadar olimpiyatlara takım olarak hiç gidememişiz. En büyük hedefimiz takım sporu ile olimpiyatlara gidebilmek. Bayan basketbol, sutopu gibi takımlarla gidersek çok fazla madalya gelir. Bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Şu anda görüntü çok iyi. Boks alanında geçtiğimiz olimpiyatlara 5 sporcu ile gitmişiz. Şu anda sporcularımızın durumu gösteriyor ki en az 10 sporcu ile Londra ya gideceğiz. Güreşte tam kadro ile gidebiliriz” ifadelerini kullandı.

 

2016’DA HEDEF İLK 10
Altyapıya büyük önem verdiklerine dikkat çeken Yunus Akgül, “ Kano ve kürek olayı mesela. Buradaki en iyi sporcularımız, iyi bir çalışma ile olimpiyat barajının önüne geldiler. Büyük olasılıkla bunları olimpiyata götüreceğiz. Diğer branşlarda da altyapıya yönelik çalışmalarımız var. Bu dönemde güzel tesisler inşa ettik. Mesela yüzmede kasıp kavuracağız. 2012 Olimpiyatları nda sadece katılım yapacağız belki ama 2016 Olimpiyatları nda madalyalar alacağız. Bu şekilde yatırım yaptık ve alttan gelen sporcularımız var. Genelde alttan yetiştirdiğimiz sporcuları kaybediyorduk ama bunu da aştık. MEB ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda sporcu gençlerimize çok fazla avantaj sağladık. Milli eğitimin bütün spor organizasyonlarını biz üstlendik ve bu konuda harcadığımız para 30 milyon TL. Dolayısıyla altyapımız da kuvvetlendi. Yükseköğretim dahil istedikleri kadar sınava girebilecek. Olimpiyat veya dünya şampiyonasına hazırlanan sporcular kayıt dondurabilecek. Bizim esas hedefimiz 2016. Çok büyük bir iddiada bulunuyorum. Türkiye 2016 Olimpiyatları nda ilk 10 sırada olacak. Bu anlamda potansiyelimiz var. Hem tesis hem de altyapı yatırımı yaptık. şeklinde konuştu.
23:03:00
2011-06-26
Bu haber  2792  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle