İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


ŞAMPİYON ESKİŞEHİR DE ÇOŞKUYLA KARŞILANDI
26. Universiade Yaz Oyunları nda kadınlar tekvandoda dünya birincisi olan Eskişehirli milli sporcu Hatice Kübra Yangın, Eskişehjr de büyük bir çoşkuyla karşılandı.

Şampiyon Eskişehir de çoşkuyla karşılandı Çin in Shenzen kentinde düzenlenen 26. Universiade Yaz Oyunları nda kadınlar tekvandoda dünya birincisi olan Eskişehirli milli sporcu Hatice Kübra Yangın, kente geldi.

Yangın ı, Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile geldiği Eskişehir Garı nda Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdür Vekili Süleyman Arduç, Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Alaaddin Çoban sporcunun annesi Arzu ve babası Ahmet Yangın karşıladı. Arduç ve Çoban trenden inen Yangın a çiçek verdi.

Eskişehir Garı Toplantı Salonu nda düzenlenen basın toplantısında konuşan, Gençlik Hizmetleri İl Spor Müdür Vekili Süleyman Arduç, Yangın ın başarısıyla gurur duyduklarını, sporcuya her zaman destek verdiklerini kaydetti.

Yangın ın başarılarının devam edeceğine inandığını ifade eden Arduç, Kübra, önemli bir müsabakada hem ülkemizi hem Eskişehir i şanla ve şerefle temsil etti. İstiklal Marşımızı Çin de duyuran ve bayrağımızın göndere çekilmesini sağlayan sporcumuza ve onun yetişmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim dedi.

Tekvando Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Alaaddin Çoban da federasyon olarak sporcunun her zaman yanında olduklarını anlatarak, Biz bir aileyiz. Kübra yüce Allah ın bir lütfüdür. Kendisini kutluyorum. Gelecek yıl düzenlenecek olimpiyatlarda da performansının aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum diye konuştu.

Milli tekvandocu Yangın da Türkiye ye altın madalya getirmenin mutluluğunu taşıdığını ifade ederek, şunları bildirdi:

Babamın yönlendirmesiyle bu spora başladım. Yaklaşık 12 yıldır bu sporu yapıyorum. İlk milli maçımı 2005 yılında yaptım. Hedefim, 2012 yılında düzenlenecek olimpiyatlarda da altın madalya almak. Giden Valimiz Mehmet Kılıçlar a, anneme ve babama üzerimde emeği geçen herkese teşekkür ederim.


 

Şampiyon Eskişehir de çoşkuyla karşılandı 
06:45:00
2011-08-27
Bu haber  3041  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle