İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


AVRUPA,DÜNYA VE ŞİMDİDE OLİMPİYAT ŞAMPİYONU.
www.erdogantaekwondo.com olarak kariyerinde Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu olan Servet TAZEGÜL şimdide Olimpiyat Şampiyonu olarak Ülkemize büyük mutluluk kazandırmıştır,kendisini canı gönülden tebrik ediyoruz.

Taekwondomuzun Altın çocugu, Avrupa ve Dünya Şampiyonu, Dünya Klasman sıralamasında Bir Numaralı olan ve en Dünyanın teknik sporcusu ödülünü alan, Türkiye nin gururu Servet Tazegul bu gün Londrada Tatamide ülkemizi başarıyla temsil etti ve 68 kg da OLİMPİYAT ŞAMPİYONU oldu. Türkiye nin taekwondoddaki ilk Olimpiyat Madalyyasını kazanan Servet Tazegül, aynı zamanda 2012 Londra Olimpiyatlarındada ilk altın madalyamızı kazanan sporcumuz oldu. Tebrikler Tebrikler Servet Tazegül.Türkiye seninle Gurur duyuyor.


2012 Londra olimpiyatları nda erkekler 68 Kg da mücadele eden Servet Tazegül, ilk turda Amerikalı Terrence JENNINGS ile karşılaştı. Müsabakayı 8-6 kazanan sporcumuz çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Ukraynalı Hryhorii HUSAROV u 9-2, yarı finalde ise ev sahibi İngiliz Martin STAMPER i 9-6 yenen Tazegül, adını finale yazdırdı. Finalde rakip İranlı Mohammed Bagheri’yi 6-5 yenerek Olimpiyat Şampiyonu oldu.


Servet Tazegül Olimpiyat Şampiyonu


 


Servet Tazegül - 8 - 6 - Jennıngs Terrence


Servet Tazegül – 9 – 2 – Husarov Hryhorii


Servet Tazegül – 9 -6 – Stamper Martin


Servet Tazegül – 6 – 5 – Bagherı Mohammet
17:24:00
2012-08-10
Bu haber  1654  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle