İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


ŞAMPİYON BABANIN ŞAMPİYON KIZI.
Şampiyon babanın, Şampiyon kızı... Tekvando Poomse Milli Takımı teknik direktörü Seyfullah Kim Doo Man, Türkiye’de bulunduğu 26 yıl içinde sayısız şampiyonluklar yaşadığını belirterek, kızı Rabia’nın da kendi izinden ilerlediğini söyledi.

GSGM BASIN - Babadan kızına övgü… Tekvando Poomse Milli Takımı teknik direktörü Seyfulah Kim Doo Man, kendisi gibi tekvandocu olan kızı Rabia’nın çok başarılı bir sporcu olduğunu söyledi.

 

26 yıl önce Güney Kore’den Türkiye’ye geldiğini söyleyen Kim Doo Man, bu süreçte bir çok Avrupa ve Dünya şampiyonlukları yaşadığını ifade ederek, kızı Rabia’nın da bu yolda başarıyla ilerlediğini belirtti.


“TÜRKİYE POOMSE’DE YÜKSELEN DEĞER”
Seyfullah Kim Doo Man 26 yıldır yaşadığı Türkiye’de artık kendisini tam bir Türk gibi hissettiğine dikkati çekerek, “1985 yılında Türkiye’ye gelmiştim. Eşimle tanıştım, evlendim ve burda kaldım. 1995, 1997, 1999 ve 2001 yıllarında Poomse’de dünya şampiyonu oldum. Teknik direktör olarak da sayısız başarılar elde ettik. Poomse Türkiye’de sürekli yükselen bir spor dalı. İlerleyen yıllarda daha büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Kızım Rabia da çok iyi bir sporcu. O da dünya şampiyonu oldu. Onun böylesine başarılı olması, babası olarak beni daha da mutlu ediyor” dedi.


“4 YAŞIMDAN BERİ SALONLARDAYIM”
Babasının teknik direktörü olmasının sorumluluklarını daha da artırdığını söyleyen Rabia Kim Doo Man, “Çocukluğumdan beri tekvandonun içindeyim. Hatta 1 yaşına girdiğimde bile doğum günü hediyem tekvando kıyafetleri olmuş. Babam teknik direktörüm olduğu için daha disiplinli olmam gerekiyor, hata payım sıfır olmalı. Bu spora babam sayesinde başladım. 4 yaşımdan beri salonlardayım. Babamın bende emeği çok büyüktür” diye konuştu.


“ANNEM DE BU DURUMA ALIŞTI”
Ege Ünversitesi BESYO son sınıf öğrencisi olduğunu ve Ankara’da 2008 yılında düzenlenen Dünya Poomse Şampiyona’sında şampiyon olduğunu belirten Rabia, “Hem eğitimimi hem de sporu bir arada götürüyorum. 23 yaşındayım ve 2008 yılında Ankara’da dünya şampiyonu oldum. Babam ve ben tekvandocu olunca evde sürekli spor konuşuluyor. Annem ev hanımı. Artık o da bizim bu durumumuza alıştı” dedi.

 

Rusya’da 29-31 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek olan 6. Dünya Tekvando Poomse Şampiyonası için hazırlıklarını Ankara’da sürdüren milli takımımız 24 Temmuz’da Rusya’ya gidecek.
 kim4.jpg

 

 kim1.jpg

 

 kim.jpg05:53:00
2011-07-22
Bu haber  3253  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle