İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


DİYARBAKIR DA YENİ HEDEF 5 BİN
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Güney Kore Büyükelçiliği yle yürütülen ortak projeyle Siirt ve Diyarbakır da 3 bin 500 lisanslı tekvandocunun kazandırıldığını, önümüzdeki yıl ise Diyarbakır da lisanslı sporcu sayısını 5 binin üzerine çık

Şahin, yaptığı açıklamada, ülkemizi dünya, olimpiyatlar ve Avrupa şampiyonalarında en iyi temsil eden tekvandonun Türk sporunun gururu olduğunu belirterek, en fazla madalya alan spor dallarının başında tekvandonun geldiğini anımsattı.

Federasyon olarak Türk gençliğini tekvandoya kazandırmak ve sporla tanışması noktasında yapmış olduğu çok önemli projeler olduğunu anlatan Şahin, Güney Kore Büyükelçiliği ile ortak yapılan bir projeyle Güneydoğu ve doğu illerimizde, gençlerin ve çocukların spora kazandırılmasıyla ilgili çalışmalar yapıyoruz. Sayın valilerimizin desteğiyle bu proje uygulanmakta. İki senedir uyguladığımız bu projenin bu seneki ayağında, Siirt ve Diyarbakır daydık. Siirt ve Diyarbakır da yaptığımız çalışmalarda, belli bir sayıda antrönere maaş bağlayarak 500 doların üstünde, gençlere ulaşmasını ve gençlere bir takım imkanların verilmesiyle de bu çalışmaların devamını sağlıyoruz dedi.

Güneydoğudaki okullarda özellikle eğitici tekvandocuları göndererek, bu pilot okullardan tespit edilen çocukları hem Türk sporuna kazandırma hem iyi vatandaş modeli anlamında hem de geliştirme anlamında bu projenin yürütüldüğüne dikkati çeken Şahin, Siirt ve Diyarbakır da şu anda 3 bin 500 ün üzerinde lisanslı tekvandocumuz var...Diyarbakır da lisanslı sporcu sayımızı 5 binin üzerine çıkarmayı hedefliyoruz diye konuştu.

Hakkari Yüksekova dan bir kızımız bu sene içerisinde bu yaptığımız çalışmalar neticesinde Gürcistan da Temmuz ayında yapılan Avrupa Şampiyonası nda birinci olarak Türk bayrağını göndere çektirmiştir diyen Şahin, şunları kaydetti:
Yani yaptığımız bu hassas çalışmalar neticede bize madalya kazandıracak alt yapıdan sporculara da ulaşmamızı sağlıyor. Onun için bu projeye destek veren Sayın Bakanımız, Genel Müdürümüz ve Güney Kore Büyükelçiliği ne çok teşekkür ediyorum. Bu proje inanıyorum ki, hem gençlik hem spor konusunda, önemli bir proje. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Suat Kılıç da bu projeye büyük önem veriyor. Gençlik konusunda son derece hassas.

- Gençlik aynı zamanda spor demek -
Gençliğin aynı zamanda spor demek olduğunu ifade eden Şahin, Gençlik, heyecan demek, gençlik,sanata yönelme demek... Ve federasyon olarak, bu projenin devamında daha büyüterek doğu illerinde ve bazı ulaşılmayan bölgelerde yani sporun daha az olduğu bölgelerde her türlü çalışmayı yapacağız dedi.

05:48:00
2011-12-16
Bu haber  3129  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle