İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


LONDRA DA TAEKWONDO FIRTINASI.
Londra 2012 olimpiyatları; Tekvandonun Türk sporunun adeta can damarı olduğunu bir kez daha Türk kamuoyuna ve halkımıza gösterdi. Bahri tanrıkulu bir şanssızlık yaşayarak madalya alamazken, Nur Tatar olimpiyat ikinciliği ve servet Tazegül de olimpiyat şam

LONDRA DA TAEKWONDO FIRTINASIDeğerli okurlarım, Bir Olimpiyatı daha geride bıraktık.

Burada Türk sporunun acı durumuyla ilgili söyleyeceğim çok şey var. Fakat bu yazımda ne kendimin ne de sizlerin canını fazla sıkmak istemiyorum.

Şimdi hiç tadımızı bozmayalım ve Türk sporunun can simidi olan ve olmaya da devam eden tekvandocu kardeşlerimizin olimpiyatlardaki üstün başarısından bahsedelim.

Bahri tanrıkulu büyük bir şanssızlık yaşayarak madalya alamazken, Nur Tatar kendisinden beklenenin fazlasını yaparak olimpiyat ikinciliği ve servet Tazegül de yıllar öncesinden başlayan zirve yürüyüşünü perçinleyerek olimpiyat şampiyonluğuna ulaştı.

Bu olimpiyatlar; Tekvandonun Türk sporunun adeta can damarı olduğunu, olmazsa olmazların arasında kabul edilmesi gerektiğini bir kez daha Türk kamuoyuna ve halkımıza gösterdi.

İnanıyorum ki Yazılı ve Görsel medya artık şu futbol manyaklığından vaz geçerde, gözünü ve kulağını biraz olsun amatör sporlara çevirir.

Çünkü bu başarıların arkasında büyük hayat hikâyeleri yatıyor. Örneğin; Nur Tatar Van da tekvandoya başlamış, bir sürü zorluğun içerisinde bıkmadan usanmadan çalışmış, Vandaki büyük deprem felaketinin ardından ailesi antalyaya yerleşirken, Nur Ankarada Spor hayatına devam etmiş ve sonucunda emeğinin karşılığını Olimpiyat İkinciliği ve Gümüş Madalya ile süslemişdir.

Servet tazegül ise almanyada Nurettin Yılmaz’ın Antrenörlüğünde taekwondoya başlamış,bir çok zorluklar çekmiş, o turnuva senin, bu turnava benim diyerek sırtında çantası ile her musabakaya katılmış, almanya gibi bir ülkenin 15 milyon euro transfer teklifini elinin tersiyle itmiş, olimpiyatlara bir ay kala annesini kaybetmenin üzüntüsüyle olimpiyatlara katılmış, ülkemize Avrupa, dünya ve Olimpiyat şampiyonluğu kazandırmış bir sporcu kardeşimizdir.

Tabiî ki bu başarıların birde perde arkası var.

Gece gündüz demeden yıllarca Bahri ,Nur ve servete partnerlik yapan, onlarla yatan onlarla kalkan Ali Sarı, Serdar Yüksel, Yunus Sarı, Cem Ulugnuyan ve tüm partner sporcu arkadaşlarını da unutmamak gerekir. Öyleki adeta kendilerini kum torbası yaparak arkadaşlarını olimpiyatlara hazırlayan bu sporcu kardeşlerimizi de yürekten kutluyorum.

Buradan sizlere olimpiyatlar devam ederken başımdan geçen bir olayı anlatmadan geçemeyeceğim.

Servet Olimpiyat şampiyonu olduktan bir gün sonra Habertürk ve Takvim gazetelerinin muhabirleri koyuncuspor.com ve koyuncuspor.net tekwondo sitelerinin sahibi Muhlis Koyuncu abimize ulaşmışlar.

Her iki gazetede servet’le ilgili haber yaptıklarını, fakat Servet e yada ailesine ulaşamadıklarını söylemiş ve yardım istemişler. Muhlis abi de benim telefonumu vererek, onlara yardımcı olmamı rica etti.

Ve Gazeteciler beni kısa bir süre sonra arıyarak yardım istediler. Bende Londra da bulunan çok sevdiğim ve devamlı görüştüğüm servetin babası Beyler abiyi cep telefonundan arayarak Habertürk ve Takvim gazetelerinin onlarla görüşmek istediğini, müsait olup olmadıklarını nezaketen sorduktan sonra habertürk ve Takvim gazetelerine tekrar dönüş yaparak beyler abinin cep telefon numarasını kendilerine verdim.

Özellikle habertürkün yetkilisiyle yaklaşık 45 dakika telefonla görüştüm çünkü biraz doluydum. Servetin 2 yıldır olimpiyatlara hazırlandığını, bu zamana kadar neden sporcumuzu takip etmediklerini, destek olmadıklarını ve Türk halkını bilinçlendirmediklerini sordum.Bu zamana kadar bekleyip Olimpiyat şampiyonu olduktan sonra sahip çıkmalarının yanlış olduğunu ve daha fazlasını hiç çekinmeden çok net ifadelerle kendilerini ilettim.

Habertürkün yetkilileride bizimle işbirliği içinde olmak istediklerini ve özellikle tekvando branşını çok beğendiklerini bundan sonra yakından takip edeceklerini söyleyerek irtibat numaralarımı aldılar.

Kendilerinin de irtibat numaralarını bana verdiler. Bundan sonra bizimle devamlı istişare içinde olmak ve her zaman tekvando ile ilgili gündemi beraber takip etmek istediklerini ve kendileriyle devamlı irtibatta olmamızı rica ederek görüşmemiz sona erdi.

Bende buradan habertürkün yetkililerine ve özellikle görüşme yaptığım Hüseyin beye çok teşekkür ediyorum.

Artık tekvando federasyonunun olimpiyatlardan gelen bu büyük başarıyı fırsat bilerek iyi bir kamuoyu oluşturması gerekiyor.

Eğer acele edilmez ve zaman kaybedilirse, çok kısa bir süre sonra bu başarılar gündemden düşer ve bir 4 yıl daha beklemek zorunda kalırız.

Tekvando Türkiye şampiyonaları bir hafta gibi çok uzun bir süre içerisinde yapılıyor.

Bu yüzden yazılı ve görsel medyayı orada tutmak zor olabilir.

Türkiye Şampiyonalarının Final müsabakalarıda aynı olimpiyatlarda olduğu gibi belirli bir saatte yapılabilir ve bu program tüm medyaya dağıtılabilirse inanıyorum ki birçok medya mensubu bu davete kayıtsız kalmayacak ve musabakalara gelecektir.

Çünkü tekvando branşı artık Milletimizin ata sporu haline gelmiştir..

Bu başarıda emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.Ugur YILMAZ
TSE Spor Kulubü Antrenörü
19:06:00
2012-08-19
Bu haber  1884  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle