İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


SON GÜNDE MADALYA ALAMADIK.
01,06 Mayıs 2011 Tarihleri arasında Kore de yapılan Büyükler Dünya Şampiyonasının son gününde tatamiye çıkan Sporcularımız maalesef yenildiler.
Şampiyonanın son gününde iki sporcumuz mücadele etti. Bayanlar artı 73 kiloda Tatami’ye çıkan Nur Tatar, ilk maçında Ukrayna’dan Maryna Konieva ile karşılaştı. Müsabakayı hep önde götüren Nur, yorgun düştüğü anlarda dahi rakibine şans tanımadı ve 12-8 kazanan taraf oldu.

Sporcumuz daha sonra ev sahibi Güney Kore’den Bom Sae An önünde çeyrek final aradı. 3-0 da öne geçen genç sporcu, son devrede yoruldu ve hem köngo aldı, hem de rakibine arka arkaya puanlar verdi. 15 saniye kala 4-3’lük üstünlüğü yakalayan Sae An turu atlarken, Nur elenen taraf oldu. 

Erkekler artı 87 kiloda Ali Sarı, üç devre sonunda 5-5’lik eşitliğin ardından altın vuruşla Katar’dan Abdelqader Aladhmi’yi geçerken, ikinci turda Sırp Vanja Babic’in karşısına çıktı. Zorlu ve çekişmeli geçen müsabaka, 4-4’lük eşitlikle sonlandı. Uzatma devresinde bu kez altın vuruş rakipten geldi ve Ali Sarı kardeşi Yunus Sarı’nın aksine şampiyonayı madalyasız kapattı.

Nur Tatar - +73 Kg

Bayanlar artı 73 kiloda Tatami’ye çıkan Nur Tatar, ilk maçında Ukrayna’dan Maryna Konieva ile karşılaştı. Müsabakayı hep önde götüren Nur, yorgun düştüğü anlarda dahi rakibine şans tanımadı ve 12-8 kazanan taraf oldu.

Sporcumuz daha sonra ev sahibi Güney Kore’den Bom Sae An önünde çeyrek final aradı. 3-0 da öne geçen genç sporcu, son devrede yoruldu ve hem köngo aldı, hem de rakibine arka arkaya puanlar verdi. 15 saniye kala 4-3’lük üstünlüğü yakalayan Sae An turu atlarken, Nur elenen taraf oldu. 
Ali Sarı - +87 Kg

Erkekler artı 87 kiloda Ali Sarı, üç devre sonunda 5-5’lik eşitliğin ardından altın vuruşla Katar’dan Abdelqader Aladhmi’yi geçerken, ikinci turda Sırp Vanja Babic’in karşısına çıktı. Zorlu ve çekişmeli geçen müsabaka, 4-4’lük eşitlikle sonlandı. Uzatma devresinde bu kez altın vuruş rakipten geldi ve Ali Sarı kardeşi Yunus Sarı’nın aksine şampiyonayı madalyasız kapattı.23:12:00
2011-05-06
Bu haber  2174  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle