İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


YILDIZLAR 2013 AVRUPA ŞAMPİYONASI SONUÇLANDI.
Romanya Taekwondo Federasyonun Organize ettiği 5.Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası (5th Europen Cadet Taekwondo Championships) 22-25 Agustos 2013 tarihlerinde Romanyanın Bucharest kentinde National Sport Hall “Sala Polivalenta” da yapıldı.

Romanya Taekwondo Federasyonun Organize ettiği 5.Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonası (5th Europen Cadet Taekwondo Championships) 22-25 Agustos 2013 tarihlerinde Romanyanın Bucharest kentinde National Sport Hall “Sala Polivalenta” da yapılacak. 41 ülkeden 390 sporcunun katıldığı şampiyonaya Türkiye Milli Takımlar Teknik Direktörü Ali Şahin yönetiminde tam takım olarak katılıyor. Müsabakalar 3 raund üzerinden 1,5 dakika mac ve 1 dakika dinlenme şeklinde, wtf( world taekwondo Federation) nin kurallarına göre yapılacak.Şampiyonaya katılan tüm sporculara ve takım yetkililerine 5.Avrupa Taekwondo Şampiyonasına katıldıklarına dair katılım belgesi verilecek.


Yıldızlar Avrupa Şampiyonası sonuçları







Erkekler
1. Ruya
2. Azerbeycan
3. Turkiye
4. Ukrayna
Bayanlar
1. Hırvatistan
2. Türkiye
3. Bulgaristan
4. Almanya
Genel
1. Rusya
2. Hırvatistan
3. Türkiye
4. Azerbaycan


































33 KG ERKEKLER
1-
Gnanapandithan Viroshan İngtere
2-
Mammadov Umud Azerbaycan
3-Ali Karadoğan Türkiye
3-
Salomon Itamar İsrail


29 KG BAYANLAR
1-Nikolova Tsvetelina Bulgaristan
2-
Lovric Natalia Hırvatistan
3-
Bilge Bercem Sustam Türkiye
3-
Pirseyidova Sevda Azerbaycan


37 KG ERKEKLER
1-Ahmet Dincol Türkiye
2-
Kanaev Andrei Rusya
3-
Alesio Sebastien Fransa
3-
Ackermann Rene Almaya


33 KG BAYANLAR
1-Şerife Ilgaz Türkiye
2-
Tsintsarska Ivona Bulgaristan
3-
Mirzayeva Nargiz Azerbaycan
3-
Elorduy Masip Martina İspanya


41 KG ERKEKLER
1-Rudnik Aleksei Rusya
2-
Keras Sofiane Fransa
3-
Kavtaradze Beka Gürcistan
3-
Glasnovic Leon İsveç


37 KG BAYANLAR
1-Kaya Sebil-Sara Almanya
2-
Dontsova Ianit  Rusya
3-
Carbo Gonzalez Goizane İspanya
3-
Thompson Tia İngiltere


45 KG ERKEKLER
1-Rueppel Frank Almanya
2-
Musa Çetin Türkiye
3-
Harbatsenka Dzianis Belarus
3-
Occello Giuseppe İtalya
 


41 KG BAYANLAR
1-Palmer Soler, Blanca İspanya
2-
Birsenur Dede Türkiye
3-
Aydin Ela Almanya
3-
Cosic Andela Hırvatistan


49 KG ERKEKLER
1-Tcakoev, Sarmat Rusya
2-
Samac Marko Hırvataistan
3-
Hirsbro Isak Danimarka
3-
Nagaev Dmitriy İsrail


44 KG BAYANLAR
1-Vuletic Bruna HIrvatistan
2-
Zaharieva Luiza Bulgaristn
3-
Miquel De La Encarnacion Tamara İspanya
3-
Akrimi Adda Fransa


53 KG ERKEKLER
 1-Kostenevych Kostiantyn Ukrayna
2-
Eljilali Wassim Danimarka
3-
Nikulin Alexander Rusya
3-
Livingstone Kevin İsveç


47 KG BAYANLAR
1-Taslak Ana Hırvatistan
2-
Thea Kling İsceç
3-
Garcia Aunon Lydia İspanya
3-Aleyna Özdemir Türkiye


57 KG ERKEKLER
1-Asgarli Nijat Azerbaycam
2-
Caulo Francesco İtalya
3-
Abumuslimov Magomed-Emi Rusya
3-
Muhammed Talha Aydogan Türkiye


51 KG BAYANLAR
1-Griskova Daria Rusya
2-Fatma Şevval Özkavak Türkiye
3-
Moorby Leah İngiltere
3-
Savit Linoy İsrail


61 KG ERKEKLER
1-Aliyev Aliaskar Azrbaycan
2-
Martinez Saez Alvaro İspanya
3-
Geghamyan Gagik Ermenistan
3-
Linden Linus İsveç


55 KG BAYANLAR
1-Mrzljak Helena Hırvatistan
2-
Le Pera Martina İtalya
3-
Zbawiona Anna Polonya
3-
Zeynep Yeter Altan Türkiye
 


65 KG ERKEKLER
1-Ionov Dmitrii Rusya
2-
Rodik Stanislav  Ukrayna
3-
Rubino Bartolomeo İtalya
3-
Skrzydlewski Hubert Polonya


59 KG BAYANLAR
1-Pavlovski Viktoria Hırvatistan
2-
Nisandzic Martina Avusturya
3-
Abley Simone İngiltere
3-
Passamonti Yvonne


+65  KG ERKEKLER
1-Sultanov Soltan Rusya
2-
Lupu Alexandr Moldova
3-
İlter Gürçınar Türkiye
3-
Perajica Luka Hırvatistan

 


+59 KG BAYANLAR
1-Şeyma Nur Söğüt Türkiye
2-
Karamangiolis Sophia Almanya
3-
Ortiz Lorena İsveç
3-
Darmati Ana Hırvatistan


 


Müsabaka Programı :


22 Ağustos 2013, Perşembe
Erkekler 33, 37 KG
Bayanlar 29, 33 KG


 


 


33kg alikaradogan37kg ahmetdincol29kg bilgebercemsustan33kg serifeilgiz


 



33 Kg erkeklerde Ali Karadoğan: AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
ilk turda Belaruslu Badanin Dzianis 14-2 yendi.

İkinci turda izlandalı Edvardsso, Agust Kristinn i 20 -1 yendi
çeyrek finalde Hırvat Turkalj Luka yı 4-0 yendi.
Yarı finalde İngiliz Gnanapandithan Viroshan a altın vuruşla yenildi.
Kilosunda Avrupa üçüncüsü oldu


 


 37 KG Ahmet Dinçkol: AVRUPA ŞAMPİYONU
İlk Turda Ermeni  Drachova Katsiaryna nı 20-0 yendi

İkinci Turda Moldovalı Lupolov Danila yı 4-0 yendi.
çeyrek finalde Ukraynalı Dziuba Oleksandr ı 11-5 yendi
Finalde Rus Kanaev, Andrei yi 13-5 yenerek Avrupa şampiyonu oldu


 


 29 KG Bilge Bercem Sustam: AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ
İlk turda Belaruslu Drachova, Katsiaryna ı 13-3 yendi

Çeyrek Finalde Ukraynalı Tambovtseva Alona yı 11-0 yendi.
Yarı finalde Bulgar Nikolova Tsvetelina ya 9-3 yenildi ve üçüncü oldu.


 


 33 Kg bayanlarda Şerife Ilgız: AVRUPA ŞAMPİYONU
İlk turda İsrailli Koren Ayelet Hasachar ı 9-1 yendi.

Çeyrek finalde Ukraynalı Sobko Victoriya yı 7-3 yendi
yarı finalde Azeri Mirzayeva Nargiz i 16-2 yendi.
Finalde Bulgar Tsintsarska, Ivona yı 9-0 yenerek şampiyon oldu.


 


 


 


23 Ağustos 2013, Cuma
Erkekler 41, 45 KG
Bayanlar 37, 41 KG


 


 


41kg talhainan45kg musacetin37kg busenurkoroglu41kg birsunurdede


 


 


45kg Musa Çetin: GÜMÜŞ MADALYA
İlk Turda Litvanyadan Mantvyas Valciukas ı 8-4 yendi.
Çeyrek finalde Bulgar Garkov Martin i 14-7 yendi.
Yarı finalde İtalyan Occello Giuseppe yi 5-1 yendi.
Finalde Alman Rueppel Frank a 2-1 yenildi.



41kg Ahmet Talha İnan: ELENDİ
İlk turda Ermeni Aydinyan Suren i 8-3 yendi.
İkinci turda Macar Prath Bence yi 10-5 yendi.
Çeyrek Finalde Gürcistan dan Kavtaradz, Beka ya 9-8 yenildi.



41kg Birsunur Dede: GÜMÜŞ MADALYA
İlk turda Bulgar Grigorova Spasiana yı 8-1 yendi.
İkinci turda Lİtvanyadan Tvaronaviciute Klaudija yı 4-0 yendi.
Çeyrek finalde Fransız Randrianisa Tiavo yı 5-3 yendi.
Yarı finalde Hırvat Cosic Andela yı 2-0 yendi.
Finalde İspanyol Palmer Soler Blanca ya 6-1  yenildi.



37kg Busenur Köroglu: ELENDİ.
ilk turda İspanyol  Carbo Gonzalez, Goizane ye 1-0 yenilerek ELENDİ.


 


 


 


 


24 Ağustos 2013, Cumartesi
Erkekler 49, 53, 57 KG
Bayanlar 44, 47, 51 KG


 


 


49kg hakanrecber53kg onurerzan57kg talhaaydogan
44kg fatmakeles47kg aleynaozdemir51kg fatmasevvalozkavak


 


 


 51kg Fatma Şevval Özkavak: GÜMÜŞ MADALYA
İlk turda İtalyan Chimienti, Lucilla yı 8-2 yendi.
Çeyrek finalde Alman Oeztuerk, Selina yı yendi.
Yarı finalde İsrailli Savit, Linoy u 13-9 yendi.
Finalde Rus Griskova, Daria ya 9-4 yenildi.
Gümüş madalya kazanarak Avrupa İkincisi oldu.


 


 47Kg Aleyna Özdemir: BRONZ MADALYA
İlk turda Moldovalı Nartea, Olga yı 15-0 yendi.
İkinci turda İngiliz Pashley, Amelia yı 6-1 yendi.
Çeyrek finalde İtalyan Dambra,Sara yı 4-3 yendi.
Yarı finalde İsveçli Thea, Kling e 12-0 yenildi.
Bronz madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldu.


 


 57Kg Muhammed Talha Aydoğan:BRONZ MADALYA
ilk turda Arnavut Dizdari, Donaldo yu 9-4 yendi.
Çeyrek finalde Moldovalı Serbinov, Denis i altın vuruşta 1-0 yendi.
Yarı finalde İtalyan Caulo, Francesco ya 7-3 yenildi.
Bronz madalya kazanarak Avrupa Üçüncüsü oldu.


 


 49kg Hakan Reçber: ELENDİ
İlk turda İtalyan Capilupi Alessio yu 12-0 yendi.
İkinci turda Beleruslu Anushkevich Yauheni ye altın vuruşla 1-0 yenildi ve elendi.


 


53 Kg Onur Erzan: ELENDİ
İlk turda İngiliz Morley, Benjamin e 5-3 yenilerek elendi


 


44kg Fatma Keleş: ELENDİ
İlk turda Hırvat Vuletic Bruna ya 4-3 yenildi ve elendi


 


 


 


 


25 Ağustos 2013, Pazar
Erkekler 61, 65, +65 KG
Bayanlar 55, 59, +59 KG


 


 


61kg mehmethanbaysal65kg mertcicek65kg iltergurcinar
55kg zeynepyeteraltan59kg simgeerensayin59kg seymanursogut


 


 


 


 


 


 


+59  Kg Şeyma Nur Söğüt: AVRUPA ŞAMPİYONU
Çeyrek finalde Polonyalı Mazurek, Milena yı 22-1 yendi.
Yarı Finalde İsviçreli Ortiz, Lorena y1 5-0 yendi.
Finalde Alman Karamangiolis, Sophia yı 15-13 yendi.


 


 


+65 Kg İlter Gürçınar: BRONZ MADALYA
İlk turda Romanya dan Nica, Andrei yi 19-7 yendi.
Çeyrek finalde Polonyalı Bialek Szymon nı 7-6 yendi.
Yarı Finalde Moldovyalı Lupu, Alexandr ya 5-0 yenildi.


 


 


55 Kg Zeynep Yeter Altan: BRONZ MADALYA
İlk maçında İsveçli Goransson, Alyssa yı 18-1 yendi.
Çeyrek Finalde     İspanyol Fernandez Ruiz, Lidia yı 9-7 yendi.
Yarı Finalde  italyan Le Pera, Martina YA 8-6 Yenildi.


 


61 Kg Mehmet Han Baysal: ELENDİ.
İlk turda Moldovalı Frunzete, Dorel li 20-2 yendi.


 


65 Kg Mert Çiçek: ELENDİ
İlk turda Belaruslu Leanovich, Aliaksei yi 16-3 yendi.
Çeyrek Finalde Rus Ionov, Dmitrii ye Altın Vuruşla 1-0 yenilerek Elendi.


 


59 Kg Simge Erensayın: ELENDİ.
İlk turda Hollandalı Rob Janneke ye 7-6 yenildi ve elendi.




22:57:00
2013-08-27
Bu haber  1604  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle