İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


GENÇLER 2013 AVRUPA ŞAMPİYONASI YAPILDI.
Avrupa Taekwondo Birliği (ETU) tarafından düzenlenen 19. Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonası, 25-28 Eylül 2013 tarihleri arasında Portekiz in Porto şehrinde yapıldı. Şampiyonaya 45 ülkeden 418 sporcu katıldı.

Şampiyonada 3 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya kazandık. Bu sonuçların ardından Türkiye, erkeklerde Avrupa Şampiyonu olurken, bayanlarda dördüncülüğü elde etti. Genel klasmanda ise Avrupa ikincisi oldu.

Genel klasmanda İtalya birinci olurken, Türkiye ikinciliği elde etti. Rusya üçüncü, İspanya ise dördüncülüğü kazandı.

1. Gün - 25 Eylül 2013, Çarşamba

Şampiyonanın ilk gününde erkeklerde Berkay Akyol Avrupa şampiyonu olurken, bayanlarda Makbule Nur Korucu gümüş madalyanın sahibi oldu.

Erkekler 68 kiloda mücadele eden Berkay Akyol,  sırasıyla Bulgar, Ukraynalı, İtalyan ve Azeri rakiplerini farklı skorlarla yenerek finale çıktı. Finalde de İspanyol Ruben Martinez Garcia’yı 13-3 yenen Berkay Akyol, altın madalyanın sahibi oldu. Bayanlar 44 kiloda Türkiye’yi temsil eden Makbule Nur Korucu ise, Danimarkalı, İngiliz ve Rus rakiplerini yenerek finale yükseldi. Finalde Kıbrıs Rum Kesimi’nden Kryaki Kouttouki’yi 5-1 yenilen milli sporcu gümüş madalyayı boynuna geçirdi.

İlk gün mücadele eden diğer milli sporculardan bayanlar +68 kiloda Ebru Yümlü ile 42 kiloda Ayşe Beyza Yıldız çeyrek final, erkekler 55 kiloda ise Bektaş Gökalp ilk turda şampiyonaya veda etti.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Metin Şahin, elde edilen madalyaların önemli olduğunu vurgulayarak, “Avrupa Gençler Tekvando Şampiyonası’na iyi bir başlangıç yaptık. Ülkemize madalya kazandıran sporcularımızı ve bu madalyalarda emeği geçen herkesi kutluyorum. Federasyon olarak genç sporcularımızın öneminin farkındayız. Bu gençler ileride ülkemize daha nice büyük başarılar yaşatacaklar” şeklinde konuştu.

2. Gün - 26 Eylül 2013, Perşembe

Şampiyonanın ikinci gününde 1 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalya kazandık. Bayanlar 52 Kg da Fatma Sarıdoğan Avrupa Şampiyonu olurken, erkekler 51 Kg da Mert Erdoğan Avrupa İkincisi, erkekler 45 Kg da Deniz Dağdelen ile erkekler 48 Kg da mücadele eden Harun Tarhan ise Avrupa Üçüncüsü oldu..

Bayanlar 52 Kg da tatemiye çıkan Fatma Sarıdoğan, ilk turda Sırp rakibini altın vuruşla yendi. Sporcumuz, ikinci turda Rus, çeyrek finalde Portekizli, yarı finade ise İspanyol rakibini geçerek adını finale yazıdrdı. Finalde de Yunan Asprogeraka, Andriana yı 9-1 yenen Sarıdoğan Avrupa Şampiyonu oldu.

Erkekler 51 Kg da Mert Erdoğan ülkemizi temsil etti. Sırasıyla Litvanyalı, Alman ve Rus rakiplerini geçerek ilk dörde girdi. Yarı Finalde Ermeni Avanesov, Sergey i hakemlerin üstünlük kararıyla yenen sporcumuz, finalde İtalyan Flecca, Antonio nun rakibi oldu. Final müsabakasını 11-8 kaybeden Mert Erdoğan, Avrupa İkincisi oldu.

Erkekler 45 Kg da Deniz Dağdelen ilk iki maçında Alman ve İngiliz rakiplerini farklı skorlarla geçerek yarı finale yükseldi. Fakat, yarı finalde Rus Bukin, Ilia ya altın vuruşta kaybetti. Bu sonucun ardından Deniz Dağdelen Avrupa Üçüncüsü oldu.

Erkekler 48 Kg da Harun Tarhan ilk turu maç yapmadan bay geçti. İkinci turda Rus, çeyrek finalde ise Bulgar sporcuyu eleyen Harun, yarı finalde Ukraynalı Maslak, Roman ile karşılaştı. Müsabakayı 20-13 kaybeden sporcumuz Avrupa Üçüncüsü oldu.

Bayanlar 46 Kg da Zehra Döşüçukur ilk turda Sırp Bogdanovic, Tijana ya 14-9 yenilerek elendi.

3. Gün - 27 Eylül 2013, Cuma

Türkiye, şampiyonanın üçücü gününde de kürsüde yer aldı. +78 Kg da Kan Kılıç kürsünün en üst basamağında yer alarak altın madalya kazandı ve Avrupa Şampiyonu oldu.

Kaan Kılıç erkekler +78 Kg da kürsü için dövüştü. İlk turu maç yapmadan bay geçen sporcumuz, Çeyrek finalde Sırp Zivanovic, Nikola yı 13-3 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Rus Khadeev, Emil i 8-6, finalde ise Yunan Tsachtsirlis, Dimitrios u 10-3 yenen Kılıç, Avrup Şampiyonu oldu.

Erkekler 59 Kg da mücadele eden Orhan Gazi Güler, ilk turda Danimarkalı Srensen, Emil Lind e 14-7 yenilerek elendi.

Erkekler 63 Kg da Mahmut Burak Saygılar, ilk turda Bosnalı Kaljanac, Emir i 8-5 yenmesine rağmen, ikinci turda Rus Changeliia, Rati ye altın vuruşla yenilerek elendi.

Şampiyonanın üçüncü gününde bayanlarda iki sporcumuz tatemiye çıktı. 49 Kg da Sezen Şevik, ilk turda Rus, ikinci turda Ukraynalı rakiplerini yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Fransız Akrimi, Sana ya 10-2 yenilerek, 59 Kg da Havva Burçe Göçmez ise ilk turda Sırp Perisic, Marija yı 13-8 ile geçip, ikinci turda İspanyol Calvo Gomez, Marta ya 2-1 yenilerek şampiyonaya veda ettiler.

4. Gün - 28 Eylül 2013, Cumartesi

Türk Genç Milli Takımı son günde üç bronz madalya daha kazanarak, toplamda 10 madalya ile şampiyonayı tamamladı. Bugün tatemiye çıkan sporcularımızdan, erkekler 78 Kg da Selman Nezir, bayanlar 55 Kg da Zeliha Ağris ile bayanlar 63 Kg da Sude Bulut Avrupa Üçüncüsü oldular.

Selman Nezir erkekler 78 Kg da mücadele etti. İlk turu maç yapmadan bay geçen sporcumuz, ikinci turda Çek Skorepa, Jakub u, çeyrek finalde İspanyol Bonachera Juarez, Kevin i yenmesine rağmen, yarı finalde Ukraynalı Voronovskyy, Denys e 10-9 yenilerek Avrupa Üçüncüsü oldu.

Bayanlar 55 Kg da Zeliha Ağris, ilk turda Belaruslu Stankevich, Aliaksandra yı hakemlerin üstünlük kararı ile yendi. İkinci turda Çek Simankova, Adriana ile çeyrek finalde Norveçli Magnus, Marie yi de farklı yenen sporcumuz, yarı finalde Rus Kudashova, Tatiana ya 18-5 yenilerek Avrupa Üçüncüsü oldu.

Sude Bulut bayanlar 63 Kg da ülkemizi temsil etti. İlk turda İsveçli Seiden, Emelie yi, çeyrek finalde ise Fransız Pirodeau, Camille yi yenen Sude, yarı finale yükseldi. Yarı finalde Hırvat Vranesic, Ana ya 16-6 yenilerek Avrupa Üçüncüsü oldu.

Erkekler 73 Kg da Burakhan Aydemir Alman rakibine, bayanlar 68 Kg da Tuğçe Merve Zinal ise Ukraynalı rakibine kaybederek şampiyonaya veda ettiler.

1. Gün Müsabaka Sonuçları | PDF Dosyası
2. Gün Müsabaka Sonuçları | PDF Dosyası
3. Gün Müsabaka Sonuçları | PDF Dosyası
4. Gün Müsabaka Sonuçları | PDF Dosyası06:34:00
2013-09-30
Bu haber  1299  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle