İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


10. DÜNYA GENÇLER TAEKWONDO ŞAMPİYONASI SONA ERDİ.
Tayvan da Taipe Arena Spor Salonunda 23-26 Mart 2014 tarihleri arasında devam eden 10. Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası ( 10th WTF World Junior Taekwondo Championships) müsabakaları sona erdi.

 yes wjtc-kursu18


 


 


 


Tayvan da Taipe Arena Spor Salonunda 23-26 Mart 2014 tarihleri arasında devam eden 10. Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası ( 10th WTF World Junior Taekwondo Championships) müsabakaları bu gün yapılan erkekler 59 Kg, 63 Kg, bayanlar 46 Kg ve 55 Kg müsabakalarıyla sona erdi. Şampiyonanın son gününde tatamide ülkemizi erkekler 59 Kg da Kutay Çekem, 63 Kg da Hakan Kavurat, bayanlar 46 Kg da Simge Burcu ve 55 Kg da Fatma Sarıdoğan temsil etti. 59kg da Dönvüşen Ktay Çekemin ayagı sakatlanıp alçıya alınırken, 63kg da Hakan Kavurat ve 55kg Bayanlarda Fatma Sarıdogan yarı finalde rakiplerine yenilerek Dünya 3. oldular ve Bronz Madalya kazandılar. Bu sonuçlarla Türkiye Dünya Gençler Şampiyonasını 1 Gümüş ve 3 Bronz Madalya ile tamamlamış oldu.


 


 


onur-wjtc kursu5


 


 


10. DÜNYA GENÇLER TAEKWONDO ŞAMPİYONASI SONUÇLARI - TAIPEI ARENA - TAYVAN


10TH WTF WORLD JUNIOR TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS RESULTS





































ERKEKLER


BAYANLAR


45 KG
1 - Mashdi Eshaghi (IRI)
2 – Vladislav Gaponyuk (RUS)
3 – Onur Altan (TUR)
3 – Taras Malchenko (UKR)


42 KG
1 – Abigail Stones (GBR)
2 – Irene Therese Bermejo (PHI)
3 – Laura Palmer (ESP)
3 – Jin-Hee Jeon (KOR)


Juniors Male A -48 - Competitors: 59
1st WANG, CHEN YU   TPE
2nd KIM, ARTUR   KAZ
3rd KHEGAY, VALENTIN  UZB
3rd PATTI, MACHARIO   NED


Juniors Female A -44 - Competitors: 36
1st PARK, SANG-EUN  KOR
2nd 9OMOURIHARIS, FATEMEH  IRI
3rd 9DI GIOVANNI, EMMA LEE  CAN
3rd BRADLEY, KATIE  GBR


Juniors Male A -51 - Competitors: 43
1st TORTOSA CABRERA, JESUS  ESP
2nd SEO, JAE-HA      KOR
3rd FLECCA, ANTONIO    ITA
3rd BECHAA, ABDERAHMANE    FRA


46 kg


1st Khan, Viktoria RUS


2nd Charanawat Napaporn THA


3rd Kiyanichandeh, Nahid IRI


3rd Miquel Tamara ESP


55 KG
1 – Mahammad Mammadov (AZE)
2 – Maurizio Gerardi (ITA)
3 – Gerard Arriagada (CHI)
3 – Yao Tsung Yang (TPE)


49 KG
1 – Tijana Bogdanovic (SRB)
2 – Lydia García (ESP)
3 – Safiye Polat (AZE)
3 – Emma Larsen (CAN)

 59 KH
1st Kim Seok-Bae KOR
2nd Klompong Nutthawee THA
3rd Jafarporzarrin Kolaei IRI
3rd Miller Albert POL
52 KG (35 athletes)
1st  Kimia Alizadeh Zenoorin (IRI)
2nd  Rhonda Nat (GER)
3rd  Soo-In Chae (KOR)
3rd  Leah Moorby (GBR)
 63 KG
1st Pontes Edival  BRA
2nd Kvartskhava Soso RUS
3rd Kavurat Hakan TUR
3rd Crescenzi Simone  ITA
55 KG
1st Babic, İvana CRO
2nd Lim Geum-Byeol KOR
3rd Jeddi, Mahsa IRI
3rd Saridogan, Fatma TUR

68 KG
1 – Davide Spinosa  (ITA)
2 – Yunus Emre Sayan  (TUR)
3 – Seung-Gu Lee  (KOR)
3 – Oleksiy Zyablytsev  (UKR)

59 KG (31 athletes)
1st Lauren Williams (GBR)
2nd Hyeon-Jeong Han (KOR)
3rd Maria Moysidou (GRE)
3rd Shuhui Gao (CHN)

Juniors Male A -73 - Competitors: 43
1st MUZAEV, KHALID   RUS
2nd GULIYEV, SAID    AZE
3rd SAVENKO, IURII    UKR
3rd BOUZID SOUHILI, ISMAEL    FRA


Juniors Female A -63 - Competitors: 29
1st 9JELIC, MATEA   CROATIA   CRO
2nd KOERNDL, VANESSA  GERMANY GER
3rd ATTOUMANI BRIAND, AXELLE FRANCE FRA
3rd PROKUDINA, KRISTINA RUSSIA RUS


78 KG
1 - Byeon Gıl-Young (KOR)
2 - Omidi Amirhossein (IRI)
3 - Healy Jonathan (USA)
3 - Miangue Yoann (FRA)


68 KG
1 – Chen Zhang  (CHN)
2 – Crystal Weekes  (PUR)
3 – Marina Rizzelli  (ITA)
3 – Yi Chun Kuo  (TPE)


+78 KG
1 – Brandon Ivey  (USA)
2 – Hamza Kattan  (JOR)
3 – Jun-Sik An  (KOR)
3 – Emil Khadeev  (RUS)


+68 KG
1 – Yulia Miyuts  (UKR)
2 – Marie Paule Ble  (FRA)
3 – Ashley Arana  (MEX)
3 – Anastasia Konstantinidoi (GRE)


 


 




03:47:00
2014-03-26
Bu haber  1513  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle