İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


5. PARA TAEKWONDO DÜNYA ŞAMPİYONU TÜRKİYE
Türkiye, 5. Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda 4 altın ve 3 bronz madalya kazandı. Türkiye, takım halinde bayanlarda Dünya şampiyonu, erkeklerde ise Dünya üçüncüsü oldu.

Rusya’nın başkenti Moskova’da 21-22 Haziran tarihlerinde düzenlenen 5. Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda 37 ülkeden 111 sporcu katıldı. Şampiyonaya 9’u erkek 4’ü bayan 13 sporcuyla katılan Türkiye, 4 altın ve 3 bronz madalya kazandı. Türkiye,  ayrıca tasnif dışı müsabakalarda da 1 bronz madalya elde etti.

Antrenörlüğünü Zehra Türüdü ÖRKAN’ın yaptığı Bayan Milli Takımı, 2 altın ve 2 bronz madalya ile 23 puan toplayarak takım halinde Dünya şampiyonu oldu. K44 kategorisinde 49 kiloda Büşra GÖR ve  K42 kategorisi 58 kiloda Ayşe Dudu KARATAY altın madalya kazanırken, K 44 kategorisi 58 kiloda Gülsün Çelik DEMİRAL ile +58 kiloda Kadriye TURGUT bronz madalyanın sahibi oldu. Bayanlarda ikinci sırayı 23 puanlı Rusya, üçüncü sırayı ise 12 puanlı Ukrayna aldı.

Kürşat ÖZDEMİR ve Yılmaz POLAT antrenörlüğündeki Erkek Milli Takımı ise 2 altın ve 1 bronz madalya ile 31 puan toplayarak takım halinde Dünya üçüncüsü oldu. K42 kategorisi 61 kiloda Mehmet Sami SARAÇ ile K43 kategorisi 75 kiloda Yaşar Sami GÖKBABA altın madalyaya uzanan isimler olurken,  K44 kategorisi 75 kiloda Haşim ÇELİK bronz madalya elde etti. Ev sahibi Rusya’nın 71 puanla ilk sırayı aldığı erkek takımlar sıralamasında İran 31 puanla ikinci oldu.

Tasnif dışı müsabakalarda ise +75 kiloda  Turan ERDOĞAN bronz madalyanın sahibi olurken, Bayan Milli Takım Antrenörü Zehra Türüdü ÖRKAN, şampiyonanın en iyi antrenörü seçildi.

METİN ŞAHİN: “HEDEFİMİZ PARALİMPİK OYUNLAR”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin ŞAHİN, Para-Taekwondo’nun 2020 yılında paralimpik oyunlara kabul edilme ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Başkan ŞAHİN, bu nedenle Dünya şampiyonasında alınan sonuçların kendileri için çok önemli olduğunun altını çizerek, “Rusya’da düzenlenen 5. Dünya Para-Taekwondo Şampiyonası’nda sporcularımız önemli bir başarı elde ederek 4 altın ve 3 bronz madalya kazandı. Para-Taekwondo, büyük ihtimalle 2020 yılında paralimpik oyunlara dahil edilecek. Bu nedenle Rusya’daki şampiyonada 37 ülkenin katılımıyla bir rekor kırıldı. Sporcularımız, elde ettikleri sonuçlar ile ülkemizi bir kez daha gururlandırdı. Başarının önünde hiçbir engelin olamayacağını herkese gösterdiler. Paralimpik oyunlara katılmamız halinde ülkemize büyük başarılar kazandıracağımızı burada görme şansı bulduk. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu.
02:27:00
2014-07-02
Bu haber  1200  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle