İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


BOSNA HERSEK’TE 2’Sİ ALTIN 6 MADALYA
Türkiye Taekwondo Milli Takımı, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat Oyunları’na puan veren Bosna Hersek Açık Taekwondo Turnuvası’nda 2’si altın olmak üzere 6 madalya kazandı.

Saraybosna’da 31 Ocak-01 Şubat 2015 tarihlerinde düzenlenen Bosna Hersek Açık Taekwondo Turnuvası’na ülkemizi 9 sporcu temsil etti. Teknik direktörlüğünü Ali Şahin’in yaptığı milli takımda erkekler +87 kiloda Ali Sarı ile bayanlar 57 kiloda Dürdane Altunel, ülkemize altın madalya getiren isimler oldu. Bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım da gümüş madalyanın sahibi oldu. Erkekler 58 kiloda Görkem Sezer ile bayanlar 53 kiloda Hatice Kübra Yangın ile 73 kiloda Furkan Asena Aydın da bronz madalya kazanan isimler oldu.

Önemli turnuvada, Saraybosna Büyükelçimiz Cihad Erginay da milli takım kafilemizi ziyeret edip, spocularımıza ve teknik heyetimize moral vererek başarılar diledi.

“PUANLAR RİO İÇİN”

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, milli sporcuların Saraybosna’da topladıkları puanlarla olimpiyat oyunları yolunda önemli puanlar elde ettiklerin söyledi. Başkan Şahin, “2015 yılının ilk uluslararası turnuvası olan Yunanistan Açık Taekwondo Turnuvası’nda 7 madalya kazanmıştı. Bosna Hersek’ten de 2’si altın 6 madalya ile dönüyoruz. Sporcularımız, kendilerini Dünya sıralamasında üst sıralara taşıyacak puanları toplamaya devam ediyor. Yıl sonuna kadar gerekli puanları toplamak ve olimpiyat oyunlarına katılım için sonuna kadar çaba sarfedeceğiz” ifadelerini kullandı.


02:30:00
2015-03-12
Bu haber  4789  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle