İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


İSPANYA OPEN 2012 SONUÇLARI.
24-25 Mart 2012 Tarihlerinde İspanyanın Alicante şehrinde yapılan İspanya Open Taekwondo Şampiyonası sona erdi. Türkiye 46 sporcu ile katıldıgı şampiyonada 2 Altın, 2 Gümüş ve 6 Bronz Madalya kazandı.Tüm Sonuçları Yayınlıyoruz.

24 Mart 2012 C.umartesi Yapılan İspanya Open 2012 Müsabaka Sonuçları:














































BÜYÜK ERKEKLER


54 kg İbrahim Şimşek - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Abad Lianos, Rau i 7-1 Yendi.
2.Turda İspanyol Cifuentes Diepa, Adrian a 4-3 yenilerek Elendi.


54 kg Mehmet Dolaş - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Rodriguez, Marcos u 10-1 yendi.
Çeyrek Finalde Şilili Perez, Camilo yu 7-4 Yenilerek Elendi.


63 kg Cem Uluğnuyan - BRONZ MADALYA
1.Turda İspanyol Barros Couso, Manuel 0-0 dan üstünlükle Yendi.
2.Turda İspanyol Suarez Moreno, Alejandro yı 6-3 yendi.
Çeyrek finalde Fransız Sangue, Arnaud yi 6-3 yendi.
Yarı Finalde Portekizli Silva, Mario ya 5-2 Yenildi.


63 kg Cem Mehmet Kahraman - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Costa Mares, Vicente yı 13-1 yendi.
2.Turda Portekizli Costa, Nuno ya 9-3 yenilerek elendi.



68 Kg Gökhan Coşar - ELENDİ
1.Turda İspanyol Rosillo A., Jose Antonio ya 8-2 yenilerek Elendi.


68 Kg Serhat Korkutan - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Alonso Alonso, Efrem ı 9-4 yendi.
2.Turda İtalyan Treviso, Claudio ya 8-4 Yenilerek Elendi.


80 Kg Yunus Sarı - BRONZ MADALYA
1. Turda Bay çekerek Tur atladı.
2. Turda İspanyol Ros Gomez, Daniel i 7-6 Yendi.
Çeyrek Finalde rus
Korotkov, Nikita yı 11-7 Yendi.
Yarı Finalde
rahatsızlanınca Maca çıkmadı.3. oldu.


80 Kg Serdar Akın - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Torres Martin, Daniel i 5-1 Yendi.
2.Turda Azeri Azizov, Ramin e 7-5  Yenilerek Elendi..



BÜYÜK BAYANLAR


49 Kg Damla Sezgin - ELENDİ.
1.Turda perulu Diez Canseco Verde, Julissa yı 3-0 yendi.
2.Turda Meksikalı Gallegos Ricardez, Vanessa yı 5-4 Yendi.
Çeyrek Finalde İspanyol Yague Enrique, Brigitte ye 12-4 Yenilerek Elendi.


49 kg Çilem Sarıoğlu - ELENDİ.
1.Turda Fransız Rakibi Aziez, Yasmina yı Altın vuruşda 1-0  YENDİ.
2.Turda İspanyol Docampo Lopez, Miriam ı 8-1 Yendi.
Çeyrek Finalde Fas dan Atabrour, Sanaa ya  7-3 Yenildi.


49 kg Nurgül Çelik - ELENDİ.
Nurgul Celik 1. turda Alman Noelp, Sabrina yı 7 - 3 yendi.
2.Turda Meksikalı Alegria Peña, Jannet te 4-2 yenilerek elendi.


53 Kg Hatice Kübra Yangın - ALTIN MADALYA.
1.Turda Portekizli Pera, Celia yı 14-1 yendi.
Çeyrek Finalde İspanyol Rivera Garcia, Janira yı 6-1 Yendi.
Yarı Finalde Avustralyadan Marton, Caroline yı 10-6 Yendi.

Finalde İspanyol Marino Torrado, Rebeca yı 8-5 Yendi.


53 kg Elif Kalem - ELENDİ.
1. Turda İspanyol Martinez Ramirez, Laia yı 2-2 den üstünlükle Yendi..
Çeyrek Finalde Fransız Coutant, Maeiva ya 4-3 Yenilerek Elendi.


53 kg Kübra Eren - ELENDİ.
1.Turda Isvecli Gejdner, My ı  5-3 yendi.
2.Turda İspanyol Marino Torrado, Rebeca2ya 3-0 Yenilerek Elendi.


62 Kg Şule Yılmaz - ELENDİ.
1.Turda İspanyol Armesto, Gema ya 4-4 den Üstünlükle yenilerek Elendi..


62 kg Dürdane Altunel - GÜMÜŞ MADALYA
1.Turda Bay çekerek tur atladı.
2.Turda Rus Khripushina, Valeria yı 3-1 yendi.
Çeyrek Finalde Azeri Mikayilova, Sabina yı 4-2 Yendi.
Yarı Finalde İskoç Summerhill, Carla yı 6-2 Yendi.
Finalde İspanyol Armesto, Gema ya 6-4 Yenildi.
Bu sonuçla Dürdane Altunel Gümüş Madalya Kazandı.


62 kg Kübra Bayrak - ELENDİ.
1.Turda İspanyol De Haro Minguez, Leyre yi 6-4 yendi.
Çeyrek Finalde İspanyol Calvo, Eva ya 9-1 Yenilerek Elendi.



----------------------


62 kg Tansu Burak - ELENDİ.
1.Turda İsveçli Ukalovic, Kristina ya 15-10 yenilerek ELENDİ.


 


İspanya Open 2.Gün Müsabka Sonuçları







































































BÜYÜK ERKEKLER


58 kg Fırat Pozan: ELENDİ.
1.Turda İspanyol
Lacalle, Alejandro yı 16-4 Yendi.
2.Turda
Guatemeladan Mejia Alvarez, Jhonnatan Josue yi 7-5 yendi.
Çeyrek Finalde
Wei, Chen Yang a 5-3 yenilerek elendi.



58 kg Serkan Tok: ELENDİ.
1.Turda Meksikalı
Solis Castillo, Luis Alberto yu 12-3 Yendi.
2.Turda İspanyol Gonzalez Bonilla, Joel e 9-8 yenilerek Elendi.



74 kg Rıdvan Baygut: BRONZ MADALYA.
1.Turda İspanyol
Beloqui, Manuel i 13-10 yendi.
2.Turda Leslye,Juan Carlos u 10-5 yendi.
Çeyrek Finalde Fransız Sawadogo,Ynoussa 13-12 yendi.
Yarı Finalde Azeri
Mammadov, Elvin e 13-10 yenildi.



74 kg Rıdvan Akın: ELENDİ.
1.Turda İspanyol Aparicio, Antonio Leo yu 11-9 Yendi.
Çeyrek Finalde İspanyol Martinez Garcia, Raul e 16-2 yenildi.



74 kg Muhammet Talha Sarı: ELENDİ.
1.Turda İspanyol Garrido Ubeda, Eric i 4-1 Yendi.

2.Turda Fransız
Maizeroi, Torann yı 6-6 dan üstünlükle yendi.
Çeyrek FinaldeAzeri Mammadov, Elvin e 10-9 yenilerek elendi.



74 kg Okan Şimşek: ELENDİ.
1.Turda İtalyan Clementi, Cristian ya 5-4 yenilerek Elendi.



87 kg Burak Demir: ELENDİ.
1.Turda İspanyol
Garcia, Yeray ı 17-5 Yendi.
2.Turda İspanyol Garcia Aguado, Jon a 9-6 yenilerek Elendi.



87 kg Burak Eski: ELENDİ.
1.Turda İspanyol Frias Soriano, Mario yu 14-2 Yendi.
Çeyrek Finalde Şilili
Liebig, Carlos a 8-6 yenildi.



87 kg Ali Sarı: GÜMÜŞ MADALYA
1.Turda Bay çekerek 2.Tura yükseldi.
2.Turda Avusturyadan Decker, Christoph i  6-1 yendi.
Çeyrek Finalde Azeri Valiyev, Bayramali yi 11-0 yendi
Yarı finalde İspanyol Real Perez, Jose yi 18-1 yendi
Finalde İspanyol Garcia Aguado, Jon a 6-5 yenildi.



+87 kg Serdar Yuksel: BRONZ MADALYA
1.Turda Portekizli Sousa, Eduardo Santos u 6-0 Yendi.
2.Turda İspanyol Martinez Cid, Jaume yi 6-5 yendi
Yarı finalde Tcinaridze, Arsen e 6-5 yenildi.





BÜYÜK BAYANLAR




46 kg Feyza Nur Saka: ELENDİ.
1.Turda Fransız
Ben Tahar, Sondess ı 0-0 dan üstünlükle yendi.
2.Turda Rus Soboleva, Anna ya 8-7 yenilerek elendi.



46 kg Merve Yazıcı: BRONZ MADALYA
Çeyrek Finalde İspanyol Lorenzo Amoedo, Laura yı 9-5 Yendi.
Yarı finalde Azeri Guliyeva, Khayala ya 7-5 yenildi.



46 kg Rukiye Yıldırım: ALTINMADALYA
1.Turda Bay çekerek Tur atladı.
Çeyrek Finalde Avusturyadan
Franz, Simone yi 8-2 yendi.
Yarı Finalde Rus Soboleva, Anna yı 12-1 yendi.
Finalde Azeri
Guliyeva, Khayala2yı 6-5 yenerek Şampiyon oldu.



46 kg Nazlı Bana: ELENDİ.
1.Turda İspanyol Pellicer Dominguez, Silvia ya 7-6 yenilerek Elendi.



57 kg Hatice Kübra İlgün: ELENDİ.
1.Turda Rus Mogilnikova, Anastasia ya 14-12 yenilerek Elendi.



57 kg Sedanur Yumurçalı: ELENDİ.
1.Turda Sırp
Gladovic, Dragana yı 9-1 Yendi.
Çeyrek Finalde Calvar Martinez,Katia ya 5-3 Yenildi.



57 kg Elif Bekil: ELENDİ.
1.Turda İspanyol Sanjose Seco, Maria yı 3-1 Yendi.

2.Turda Finli Mikkonen, Suvi ye 14-1 Yenilerek Elendi.



67 kg Tuba Abuş: ELENDİ.
1.Turda Azeri
Azizova, Farida yı 10-7 Yendi.
2.Turda Berezilyalı Pimentel R. Pereira, Raphaella Galacho ya 8-1 yenildi.


67 kg Yaprak Eriş: ELENDİ.
1.Turda İspanyol
Pineiro Devesa, Lua Maria yı  9-8 Yendi.
2.Turda Avusturyadan
Marton, Carmen e 10-6 yenildi.



67 kg Fulden Gökalp: ELENDİ.
1.Turda İspanyol
Lorenzo Rodelas, Sandra ya 16-2 yenilerek Elendi.





73 kg İnci Zeynep Sönmez: BRONZ MADALYA
1.Turda Sırp
Mandic, Milica yı 11-8 yendi.
Çeyrek finalde Meksikalı Galoway Sanchez,J.Rose yi 6-5 yendi.
Yarı Finalde Meksikalı Espinoza Espinoza, M.Del Rosario yı 20-8 yenildi.



73 kg Cansel Deniz: ELENDİ.
1.Turda Brezilyalı Falavigna Silva, Natália ya 10-3 yenilerek Elendi.



73 kg Cansu Yanılmaz: ELENDİ.
1.Turda Meksikalı
Galoway Sanchez, J. Rose ya 13-0 yenilerek Elendi.



73 kg Furkan Asena Aydın: ELENDİ.
Çeyrek Finalde Meksikalı Espinoza Espinoza, Maria Del Rosario ya 3-0 yenilerek Elendi.



+73 kg Nafia Kuş: ELENDİ.
1.Turda Portekizli
Martinez, Nikki yi 12-0 Yendi.
2.Turda Fransız Graffe, Caroline ya 12-0 yenilerek elendi.



+73 kg Büşra Yıldız: ELENDİ.
1.Turda Meksikalı
Ruiz Lopez, Guadalupe ya  5-2 Yenilerek Elendi.



+73 kg Kübra Yıldız Sadıkoglu: ELENDİ.
1.Turda Meksikalı Acosta Balarezo, Briseida ya 11-3 yenilerek Elendi.





 


ISPANYA OPEN TAEKWONDO CHAMPIONSHIPS 2012
İSPANYA AÇIK TAEKWONDO ŞAMPİYONASI 2012
24- 25 MARCH 2012 – ALİCANTE – SPAIN
































BÜYÜK ERKEKLER


BÜYÜK BAYANLAR


54 KG
1-Gonzalez Correa, Carlos-İspanya

2-Perez, Camilo-Şili

3-Cifuentes Diepa, Adrian-İspanya
3-Riemma, Emanuele-İtalya


46 KG
1-Rukiye Yıldırım-Türkiye

2-Guliyeva,Khayala-Azerbaycan

3-Soboleva, Anna-Rusya
3-Merve Yazıcı-Türkiye


58 KG
1-Gonzalez Bonilla, Joel -İspanya
2-Braganca, Rui-Portekiz
3-Wei, Chen Yang-Tayvan
3-Oviedo, Heiner-Kostarika


49 KG
1-Yague Enrique,Brigitte-İspanya
2-Yang, Shu Chun-Tayvan3-Zamora Gordillo,Elizabeth-Guetamala
3-Atabrour, Sanaa-Fas


63KG
1-Peregudov, Alexander-Rusya
2-Silva, Mario-Portekiz
3-Rios Cortegoso, Borja-İspanya
3-Cem Uluğnoyan-Türkiye


53 KG
1-Hatice Kübra Yangın-Türkiye
2-Marino Torrado,Rebeca-İspanya
3-Marton, Caroline-Avustralya
3-Coutant,Maeiva-Fransa


68 KG
1-Fernandez Rey, Jose-İspanya
2-Manai, Amine-Fransa
3-Rosillo A.,Jose Antonio-Fransa
3-Treviso, Claudio-İtalya


57 KG
1-Malak,Hedaya-Mısır
2-Liborio,Floriane-Fransa
3-Calvar Martinez,Katia-İspanya
3-Glasnovic,Nikita-İsveç


74 KG
1-Martinez Garcia, Raul-İspanya
2-Mammadov, Elvin-Azerbaycan
3-Clementi, Cristian-İtalya
3-Rıdvan Baygut Türkiye


62 KG
1-Armesto, Gema-İspanya
2-Dürdane Altunel-Türkiye
3-Calvo, Eva-İspanya
3-Summerhill,Carla-İskoçya


80 KG
1-Azizov, Ramin-Azerbaycan
2-Bata,Augustin-Fransa
3-Jorado Ojera,Leandro-İspanya
3-Yunus Sarı-Türkiye


67 KG
1-Niare, Haby-Fransa
2-Lorenzo Rodelas,Sandra-İspanya
3-Marton, Carmen-Avustralya
3-Pimentel R.P.,R.Galacho-Brezilya


87 KG
1-Garcia Aguado, Jon-İspanya
2-Ali Sarı-Türkiye
3-Liebig, Carlos-Şili
3-Real Perez, Jose-İspanya


73 KG
1-Espinoza E
spinoza,M.Del Rosario-Meksika
2-Mellier, Maeva-Fransa
3-Zeynep İnci Sönmez-Türkiye
3-Ruiz, Noelia-İspanya


+87 KG
1-Kuznetcov, Oleg-Rusya
2-Tcinaridze, Arsen-Rusya
3-Cho, Mahama-Fransa
3-Serdar Yüksel-Türkiye


+73 KG
1-Graffe, Caroline-Fransa
2-Acosta B.,Briseida-Meksika
3-Dislam, Wiam-Fas
3-Kurtovic,Edines-Avusturya













İspanya da  Madalya  Kazanan  Sporcularımız


Altın Madalya:
46kg Rukiye Yıldırım Altın Madalya
53kg Hatice K.Yangın Altın Madalya


Gümüş Madalya:
62kg Durdane Altunel Gümüş Madalya
87kg Ali Sarı Gümüş Madalya


Bronz Madalya:
46kg Merve Yazıcı Bronz Madalya


73kg İnci Z.Soylemez Bronz Madalya


63kg Cem Ulugnoyan Bronz Madalya


74kg Rıdvan Baygut Bronz Madalya


80 kg Yunus Sarı Bronz Madalya


+87kg Serdar Yuksel Bronz Madalya


İspanya Open Şampiyonası 2012 Ülkeler Madalya Sıralaması



































Ülke


Altın


Gümüş


Bronz


Derecesi


İspanya


7


2


8


Birinci


Fransa


2


4


2


İkinci


Türkiye


2


2


6


Üçüncü


Rusya


2


1


1


Dördüncü




23:45:00
2012-03-26
Bu haber  2147  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle