İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


AT BİNENİN, KILIÇ KUŞANANIN..
Eski Milli Sporculardan ve kariyerinde Avrupa Şampiyonluğu bulunan Uğur YILMAZ Hocamızdan önemli bir yazıyı yayınlıyoruz.
Cengiz YAĞIZ’IN seçime girememesinin tek sorumlusu bizzat kendisi ve ekibidir.Ben bundan önceki yazdığım yazılarda kendilerine şu mesajı verdim.yanlış bir muhalefet anlayışı izliyorsunuz. Kurduğunuz etkinlik sitesi sizin sonunuzu hazırlayan bir araç oldu. Bu sayfada yaptığınız yorumlar, belden aşağı hakaretleriniz insanların sizden nefret etme seviyesine kadar ulaştı. Sizlere yakıştıramadığım bir diğer hususta Mersin bölgesinin değerli Antrenörü Ercan ALDEMİR hocamıza yapılan saygısızlıktı. Emek verdiği kulübün imzasını ondan habersiz almanız, dilinizden düşürmediğiniz ‘’DO’’ prensiplerine dogrusu hiçmi hiç uymadı.

 


 


koyuncuspor_net_logo


 


 


 


AT BİNENİN KILIÇ KUŞANANIN...


 


Değerli okuyucularım, 14 Ekim 2012 tarihinde Tekvando Federasyonunun 3.Olağan ve Mali Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.


Genel kurula Gençlik Spor Genel Müdürü Sayın Mehmet BAYKAN, Eski Federasyon Başkanlarımız Sayın Esen BEDER ve Mithat KOR, Tekvando’nun duayeni İsmet İRAZ ve Hakem hocalarımızdan Kayhan AYTAR, TSE Genel Sekreter yardımcısı Sayın Ahmet PELİT ve çok sayıda bürokrat ve işadamıda katıldı.


Uzun ve yıpratıcı bir seçim süreci yaşandı.


Bir diğer Federasyon Başkan adayı olan Cengiz YAĞIZ yeterli imzayı toplayamadığı için adaylık şansını yitirdi ve seçimlere katılamadı.


Neden Seçimlere katılamadığı ve bu durumlara neden düştüğü hakkında konuşulacak ve yazılacak çok şey var aslında.


Fakat ben iki cümle ile analiz etmek istiyorum.
Cengiz YAĞIZ’IN seçime girememesinin tek sorumlusu bizzat kendisi ve ekibidir.


Ben bundan önceki yazdığım yazılarda kendilerine şu mesajı verdim.
yanlış sularda yüzüyor ve yanlış bir muhalefet anlayışı izliyorsunuz.


Bu kurduğunuz etkinlik sitesi sizin sonunuzu hazırlayan bir araç oldu.


Yaptığınız yorumlar, belden aşağı hakaretleriniz insanların sizden nefret etmesine sebep oldu.İster kabul edin ister etmeyin Cengiz YAGIZ ın seçimlere girememesi sizin kendi eserinizdir.


Sizlere yakıştıramadığım bir diğer hususta Mersin bölgesinin değerli Antrenörü Ercan ALDEMİR hocamıza yapılan saygısızlıktı.


 


Emek verdiği kulübün delegelik  imzasını O ndan habersiz almanız, dilinizden düşürmediğiniz ‘’DO’’ prensiplerine hiçmi hiç uymadı.


Değerli okuyucularım, Tekvandoda yeni bir dönem, yeni bir süreç başladı.


 


Metin ŞAHİN ve yönetimi delegelerin büyük desteğini alarak önümüzdeki dört yılında mührünü almış oldu.


 


Öncelikle delegelerden büyük bir destek alarak tekrar seçildikleri için kendilerini yürekten kutluyorum.


Gördüğüm kadarıyla bu büyük yarışta Metin ŞAHİN’İN in en büyük yardımcıları Ramazan ERÇİN ve Muammer CANBAZ oldu.


Seçim sürecinde izledikleri politika ve insanlar ile yakın diyalogları, Antrenör ve Delegelerin Metin ŞAHİN’den yana tavır almalarında çok etkili oldu.


 


Ankara İl Temsilcisi Candemir EYİGÜN  Ankaradaki tüm antrenör ve delegelerin Metin Şahin e destek olmalarını saglıyarak, büyük bir başarıya imza attı.


Candemir Eyigün ün Ankara yı Metin Şahin etrafında birleştirmesi, diğer illerede örnek oldu.


 


Bir çok il Ankara yı örnek alarak seçimde "Metin ŞAHİN" dedi ve oylarıyla O nu destekledi..


 


Ben şahsım adına Ramazan ERÇİN , Muammer CANBAZ ve Candemir EYİGÜN ü de özellikle kutluyorum.
Genel Kurul sürecinde Başta MHK Başkanı Aydın AKPINAR, MHK Başkan Yrd. Nurettin AVCI ve Ankara İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet GÜRZ ve Ulusal Hakemlerimizden Mehmet ACUN’un tüm misafirlerle ilgili olmaları gözlerden kaçmadı.


Yeni dönem için daha büyük başarılar, birlik ve beraberliğimize katkıda bulunacak organizasyonlar ve tüm camiayı kucaklayan güzel projeler ortak temennimizdir.


Neden ortak temennimiz diyorum, çünkü uzun zamandır ülke genelinde görüşmeler yapıyorum. Bu yaptığım görüşmeler sonucunda Antrenör arkadaşlarımızın bazı değişik organizasyonlar istediklerini duyuyorum.


Bana düşen görevde tabiki bu istekleri köşemden federasyon yetkililerine duyurmak.


Federasyon Başkanı Metin Şahin in seçim öncesi televizyon ekranlarında vaat ettiği "İnternational Turkish Olimpic Open Taekwondo Tournment" şampiyonasını mutlaka bekliyoruz.


Bir diğeri de bu zamana kadar ülkemizde yapılmamış olan Olimpik sikletlerde Şampiyona" düzenlenmesi talebidir.


Bu yapılacak olan turnuvalar sporcularımızın kendilerini Olimpik Sıkletlerde tartmalarına ve gerçek performanslarını görmelerini saglıyacakdır.


 


Ayrıca yeni olimpik sporcuların tespiti ve önümüzdeki olimpiyatlara daha iyi hazırlanmamızada faydalı olacağını düşünüyorum.


Önemli bir husus olarak da,  yeni oluşacak Tüm Teknik Kurullar ve Hakem Kurullarında görev alacak arkadaşlarımızın bu görevleri hakkıyla yerine getirebilecek  adaletli ve deneyimli kişilerden oluşmasını temenni ediyorum.


TSE Spor Kulübü Delegesi olarak Genel kurula iştirak eden ve bizleri yanlız bırakmayan, bizimle aynı havayı soluyan, sporun ve sporcunun yanında olan, bir amir olarak değilde bir ağabey olarak gördüğümüz TSE Genel Sekreter Yardımcımız Sayın Ahmet PELİT bey’e tüm Tekvando camiası adına Taekwondoya katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.


 


 


Ugur YILMAZ
TSE Spor Kulubü Antrenörü


 
 


 


ahmetpelit_-_uguryilmaz


 


 


 


 


Ugur Yılmaz ın Yayınlanmış Köşe Yazıları:


 


İstikrar Devam Ediyor


Git Gel Bosna 60 Saat


Londra da Taekwondo Fırtınası


Nur,Bahri,Servet


Hedef Londra


Taekwondo nun Sahipleri


Durumdan Vazife Çıkarmayalım


Türkiye Şampiyonası mı? Karmaşası mı?
18:12:00
2012-10-16
Bu haber  1251  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle