İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


TSYD 50. YIL VE HEDEF 2016 RİO TOPLANTILARI
Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Sporcumuz Servet Tazegül, yılın son günlerinde önemli toplantılara katılım gösterdiler.Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin ve Olimpiyat Şampiyonu Milli Sporcumuz Servet Tazegül, yılın son günlerinde önemli toplantılara katılım gösterdiler.


"50. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri"

Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Dr. Metin Şahin, ilk olarak 24 Aralık ta Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi nin (TMOK) Üyelerle Dayanışma ve Onur Gecesi ne, daha sonra Türkiye Spor Yazarları Derneği nin (TSYD) 26 - 28 Aralık 2012 tarihlerinde Antalya da düzenlediği "50. Yıl Sporun Zirvesi Eğitim Semineri" ne katıldı.

Seminere Başkan Metin Şahin le birlikte katılım gösteren Londra 2012 Olimpiyat Şampiyonu Milli sporcumuz Servet Tazegül taekwondo hakkında bilgilendirmede bulundular. Hazırlanan barkovizyon gösterisinin ilgi ve beğeniyle izlenmesinin ardından gazetecilerin ve katılımcıların sorularını cevapladılar.

XVII. Akdeniz Oyunları

Seminer, Türkiye nin spor yöneticilerini, spor basınının en önemli isimlerini ve son yıllarda kazandıkları başarılarla adlarından söz ettiren sporcuları ağırladı. Spor camiasının duayenlerinin de hazır bulunduğu seminerde XVII. Akdeniz Genel Koordinatörlüğü de tanıtım standı ve Maskot Karetta ile hazır bulundu.

2012 Londra Olimpiyat Oyunları nda Taekwondo Olimpiyat Şampiyonu olarak altın madalyaya uzanan Servet Tazegül ile Kadınlar 1500 Metre Finali nde Gamze Bulut un önünde finiş çizgisini geçerek Türkiye nin olimpiyat tarihinde atletizmde ilk kez altın madalya kazanmasını sağlayan Aslı Çakır Alptekin, XVII. Akdeniz Oyunları standını ziyaret ederek Maskot Karetta ile bir araya geldiler.

Tazegül burada yaptığı açıklamada, Londra Olimpiyatları nın artık geride kaldığını ve şuan için tek hedefinin gelecek yıl Haziran ayında Mersin de düzenlenecek XVII. Akdeniz Oyunları olduğunu belirterek, kendi ülkesinde altın madalya kazanmak istediğini söyledi.

Mersin de Oyunlar kapsamında yapılan tesislerden birisine adının verilmesinin kendisi adına gurur verici olduğunun altını çizen Tazegül, "Londra da altın madalyayı kazandıktan sonra Mersin de yapılan ve uluslararası standartlara sahip 7 bin 500 kişilik salona ismimin verildiği söylendiğinde yaşadığım duyguları tarif edecek kelime bulmam zor. Henüz çok genç bir sporcuyken böylesine bir gururu yaşamak beni oldukça mutlu etti. Bugün itibariyle en önemli hedefim kendi ülkemde, ismimi taşıyan tesisin olduğu bir şehirde altın madalya kazanmak istiyorum. Mersin in Oyunlara en güzel şekilde ev sahipliği yapacağına eminim" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının ardından XVII. Akdeniz Oyunları Maskotu Karetta ile fotoğraf çektiren şampiyon sporcular, herkesi 2013 yılı Haziran ayında Mersin e davet ettiler.

"Sporda Yeni Bir Dönem Başlıyor; Hedef 2016 Rio"

"Sporda Yeni Bir Dönem Başlıyor; Hedef 2016 Rio" Töreni gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından "Sporda Yeni Bir Dönem Başlıyor; Hedef 2016 Rio" töreni gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Spordan Sorumlu eski Devlet Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Basri Hakan Hakyemez, Müsteşar Yardımcıları Yavuz Çelik ile Aslan Karanfil, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürü Hasan Albayrak, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Şevki Akkaya, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürü Ramazan Yiğit, Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürü Abdülkadir Mahmutoğlu, Spor Genel Müdür Yardımcıları Tamer Taşpınar, Mehmet Kocatepe, Dursun Türk ve Ömer Altunsoy, Spor Genel Müdürlüğü Daire Başkanları, 60 spor federasyonunun başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Törende, 2016 Rio de Janeiro Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na kadar olan sürenin en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiği konusu ön plana çıkarken, önceki federasyon başkanlarına yaptıkları çalışmalar için teşekkür plaketi, göreve yeni seçilen ve görevini sürdüren federasyon başkanlarına ise Bakan Kılıç’ın iyi dileklerinin yer aldığı belge ve plaket takdim edildi.
19:27:00
2013-01-02
Bu haber  1277  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle