İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


GELECEĞİN ŞAMPİYONLARI MALZEMELERİNİ ALDI.
Türkiye Taekwondo Federasyonu nun Judo ve Karate ile ortak düzenlediği Bir çocuk, bir gelecek projesi kapsamında malzeme dağıtımı Diyarbakır da gerçekleşti.Türkiye Taekwondo Federasyonu nun Judo ve Karate ile ortak düzenlediği Bir çocuk, bir gelecek projesi kapsamında malzeme dağıtımı Diyarbakır da gerçekleşti.

Türkiye Taekwondo Federasyonu nun Judo ve Karate ile ortak düzenlediği "Bir çocuk, bir gelecek" projesi kapsamında malzeme dağıtımı Diyarbakır’da gerçekleşti. Bu proje, özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki şehirlerin varoşlarında ve gecekondu bölgelerindeki SHÇEK çocukları ile suç işlemeye eğilimli, sokakta çalışan, madde bağımlısı İlköğretim çağındaki çocukların sağlıklı bireyler olmasını amaçlıyor.

Diyarbakır’da görkemli bir törenle gerçekleşen malzeme dağıtımı, Vali Mustafa Toprak’ın himayesinde gerçekleşti. AKP Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Spor Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Taekwondo Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdüllatif Umut’un da hazır bulunduğu törende Dünya Gençler Şampiyonu Ozan Berke Bindak, Dünya üçüncüsü Özlem Ulaş ve Balkan Şampiyonası’nda kürsüye çıkma başarısı gösteren Ceren Bingöl de yer aldı.

Törende konuşma yapan Başkan Şahin, bu bölgede önemli organizasyonlar yapan belki de ilk federasyon olduklarını belirterek, “Ozan, Özlem ve Ceren gibi şampiyon gençlerimiz, sizlerin arasından çıktı. Biz Doğu ve Güneydoğu’daki sporcu potansiyelini biliyoruz. İşte bu nedenle de önemli yatırımlar yapıyoruz. Bu konuda Sayın Valimiz Mustafa Toprak’ın desteği, bizlere ekstra motivasyon ve güç veriyor. Sayın Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç ile Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ın katkılarını ve yol göstermelerini unutamayız. Onlara ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Judo ve Karate ile bu bölgede projeyi başarıyla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Genel Müdür Yardımcısı Tamer Taşpınar, Diyarbakır’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Buraya Bakanımız Suat Kılıç ve Genel Müdürümüz Mehmet Baykan’ın selamlarını getirdim. İnanıyoruz ki, sizler bir gün Avrupa ve Dünya Şampiyonu olup, Türk bayrağını göndere çektireceksiniz” diye konuştu.

Kürsüye son konuşmacı olarak gelen Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, şunları söyledi:
“Taekwondo Federasyonu başta olmak üzere bu bölgeye gelerek önemli sportif yatırımlar yapan herkese teşekkür ediyorum. Sizler ülkemizin geleceğisiniz. ‘Bir çocuk bir gelecek’ projesi gibi etkinliklere, Diyarbakır’ın ilimizin ihtiyacı var. Diğer bütün illere göre Diyarbakır’ın kendini daha fazla tanıtması gerekiyor.  Diyarbakır’ın nasıl bir şehir olduğunu, buradaki insani değerleri, kültürel mirası, tarihi değerleri bizzat gelip görmek gerekiyor. Spor kardeşlik, barış, dostluğun oyunudur. Bizlerin de gönlümüzdeki sevgiyi, dostluğu, biriliği ve beraberliği hissettirmemiz gereken alanlar var. Sporcu ahlakı denilen kavramın özünde, birbirimizi sevebilmek, kardeşlik duygularımızı pekiştirebilmek, ülkemizin birliği ve beraberliğine ortak katkı sunmak vardır.”

Vali Toprak, geleceğin yıldızlarından başarı sözü de aldıktan sonra dağıtım törenine geçildi.
06:56:00
2013-01-21
Bu haber  1181  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle