İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


UĞUR YILMAZ HOCAMIZDAN TAEKWONDO İLE İLGİLİ ANALİZLER
Eski Avrupa Şampiyonlarımızdan ve TSE Spor Kulübü Antrenörü Uğur YILMAZ Hocamızdan Taekwondomuz ile ilgili güzel analizlerini yayınlıyoruz.

Değerli okurlarım camiamız uzun bir süredir 2008 yılında yapılan Tekvando Federasyonu seçimlerinin iptalini tartışıyor.


Acaba ne olacak?


Fakat unutmamalıyız ki hayat halen devam ediyor.


Bizlerin üzerine düşen görev, bu süreçte hukukun vereceği kararı beklemek ve sonuç ne olursa olsun saygı duymak.


Bu nedenle bizler kendi işimize bakmalıyız bu süreci seçim malzemesi yapmak, hukukun adına sağda solda yorumlarda bulunmak bu camiaya sadece zarar verir.


Hem bu camiayı sevdiğini ve düşündüğünü söyleyeceksin hemde sağda, solda ve sosyal medyada antrenör arkadaşlarımıza hakaretlerde bulunacaksın bu kabul edilir bir durum değildir.


İster mevcut Federasyon yönetimi, ister muhalefetler, her kim olursa olsun sağduyulu, uzlaşmacı ve insanları bir araya getirecek mesajlar vermelidir.


Tekvando bir amaç olarak değil, ülke genelinde farklı kültürleri bir araya getiren ve insanları birbirlerine yakınlaştıran bir araç olarak görülmelidir.


Bunun en güzel örneği 29 Nisan 5 Mayıs tarihleri arasında Marmaris’te yapılan gençler Türkiye Tekvando şampiyonası olmuştur.


Bizzat kendimde bu organizasyona iştirak ettim bir çok antrenör, idareci ve sporcu arkadaşlarımla sıcak muhabbetler içerisine girdim.


Edirne’den Diyarbakır’a İzmir’den Batmandaki arkadaşlarımıza kadar sohbetlerde bulundum insanlar camia içerisinde huzursuzluk istemediklerini herkesin herkesle rahat rahat sohbet edebileceği bir ortamı hayal ettiklerini, kendilerinin sadece bir seçim malzemesi olarak görülmemelerini umut ettiklerini dile getirdiler.


Bir söz vardır nereye bakmak istersen orayı görürsün…


Yukarıda anlattığım bu tür sıkıntılı durumlar ile birbirimizi üzeceğimize asıl dikkat etmemiz ve konuşmamız gereken daha faydalı gelişmeler oluyor camiamızda.


Marmaris’te bizzat takip ettiğim ve başarıları ile öne çıkan il ve kulüplerimizi buradan kamuoyunun önünde siz değerli okurlarıma sunmak istiyorum.


Bilecek ’den katılan Tekvando kafilesinin bayanlar kategorisinde kazanmış olduğu 2 Altın 2 Gümüş ve 1 Bronz madalya ile toplamda 5 madalya çıkarması takdir edilmesi gereken bir durumdur.


Bu başarıda emeği geçen Bilecik antrenörleri SONGÜL BAŞ, MESHUR DUŞ hocalarımıza ve kendilerinden hiçbir desteği esirgemeyen Bilecik Spor il müdürü LÜTFÜ DOYUK, İl Temsilcisi HASAN POYRAZ, İl temsilci yardımcısı HALİT YAVUZ, Bozüyük Halk Eğitim Spor Kulübü Başkanı KAMİL POYRAZ Hocalarımızı da destekleri ve başarılarından dolayı yürekten kutluyorum.


Mersin bölgemizin ve milli takımımızın tecrübeli antrenörlerinden ERCAN ALDEMİR HOCAMIZ Aldemir spor kulübü ve Mersin Büyükşehir belediyesi spor kulübü adına katıldığı turnuvadan 1 Altın 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attı.


Trabzon ilimizden müsabakalara iştirak eden Bordo Mavim Spor Kulübü 1 Altın 1 Gümüş ve 1 Bronz madalya alarak Toplamda 3 madalya ile başarılı bir turnuva geçirdiler ayrıca 73 kg da şampiyon olan MUAMMER AYDEMİR  hocamızın oğlu BURAKHAN AYDEMİRİ, MUAMMER AYDEMİRİ ve ERDAL AYDEMİR hocamızı tebrik ediyorum ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Trabzon spor il müdürü sn. CEMALETTİN YAZICI beye de teşekkürlerimi sunuyorum.


 


Artvin ilimizden hocası Hayati Güneri yönetiminde müsabakalar katılan 59kg sporcusu Öznur Mercan katıldıgı şampiyonada Türkiye 3. olarak Artvin e tarihinde ilk kez madalya kazandırmayı başararak tarihe geçti.Kendilerini ve hocasını tebrik ediyorum.


 


Karaman bölgeside turnuvada 2 Gümüş 2 Bronz Madalya alarak büyük bir başarıya imza attılar.


Bu büyük başarıda emeği geçen karaman performans spor kulübü antrenörü Ali CAN Hocamızı yürekten kutluyorum.


İstanbul bölgesinden müsabakalara katılan G.O.P. Erdoğan Spor Kulübünde yetişen şu an Üsküdar Belediyesi  sporcusu olan MERT ERDOĞAN  Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonasında Avrupa 2.olmuş ve hemen ardından Marmaris’te gençler  kategorisinde Türkiye şampiyonu olarak önümüzdeki gençler Avrupa Şampiyonası için şampiyonluk sinyalleri vermiş oldu.


Bu üstün başarılarından dolayı babası ve antrenörü ERDAL ERDOĞAN, Üsküdar Belediyesi spor Koordinatörü MEHMET BAHTİYAR hocalarımızı ve Mert kardeşimi tebrik ediyorum.


Batman ilimizden turnuvaya katılan ve orada bin bir fedakârlık ve coğrafi zorluklar içerisinde sporcu yetiştirip Marmaris’te +78 kiloda Türkiye 2. Çıkaran ŞÜKRÜ ŞAKAR hocamızı ve sporcusu ÖMER FIRAT ÇELİK kardeşimi tebrik ediyorum.


Ayrıca Batmanda Milli takımımıza sporcu yetiştirme gayretlerini aralıksız sürdüren HABİP ÇELİK, SELAHATTİN TAŞ ve ABDULAZİZ VELİOĞLU hocalarımıza da camiam ve ülkem adına teşekkürlerimi sunuyorum.


Tekirdağ ilimizde Marmaris’teki Türkiye şampiyonasına 2 sporcu ile katıldı ve 63 kg bayanlarda SUDE BULUT 1.oldu.


Başarıda emeği geçen yılların tecrübe ve birikimi olan RAŞİT KAYA hocamızı ve her zaman Tekvando branşından maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Tekirdağ Belediye Başkanı Sn. ADEM DALGIÇ ve Tekirdağ S.K.Başkanı ALİ KILIÇ beye şahsım ve camiam adına şükranlarımı sunuyorum.


G.Antep bölgemizden müsabakalara iştirak eden 46.kg 1.olan ZEHRA DÖŞÜÇUKUR kardeşimi ve babası ve antrenörü eski Milli Tekvandocularımızdan ve şu anda Gaziantep il temsilciliği görevini yürüten VEYSEL DÖŞÜÇUKUR hocamızı da başarılarından dolayı yürekten kutluyorum.


Ayrıca Gaziantep spor il müdürü YAHYA ŞAHAN, Gaziantep G.S.K. Başkanı CEMİL KONANÇ,Kulüp yöneticilerinden AYHAN ALKAN ve UĞUR DUYAR beylere de bölgelerinde spora ve özelliklede Tekvando branşına vermiş oldukları maddi ve manevi desteklerden dolayı kendilerine şahsım ve camiam adına teşekkürlerimi sunuyorum.İzmir bölgesinden MURAT IŞIK hocamızın antrenörlüğünü yaptığı G.S.İ.M. Tekvando takımı 44 Kg Bayan + 78 Erkeklerde Altın 55 Kg bayanlarda bronz madalya alarak Şampiyonada gerçektende çok büyük bir başarıya imza attılar. Kazandıkları  2 Altın ve 1 Bronz Madalya ile Bordo Mavim Spor Kulubüyle birlikte Gençlerde Türkiye nin en başarılı taekwondo spor kulubü oldular.


 


Bu güzel başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyorum.


Ankara Mamak Belediyesi Şampiyonada bayanlarda 44-63- ve 67 kg da 3 bronz alarak başarılı bir sonuç elde ettiler başarılarından dolayı Mamak belediyesi antrenörleri SEZAİ YALÇIN ve ERDEM YALÇIN hocalarımızı tebrik ediyorum. 


Değerli okurlarım; Sporun eş anlamı dostluk, barış ve kardeşlik duygularının ön plana çıkmasıdır.
Bizlere yakışan insanları ayrıştırmak değil ülkemizin en ucra köşesindeki başarılı olmaya gayret eden maddi, manevi ve coğrafi şartlarla boğuşan arkadaşlarımıza destek vermek onların başarısına katkıda bulunmaktır.


Basit seçim oyunları ve koltuk kavgaları insanları ayrıştırdığı gibi başarıların oluşması noktasında da camiamıza zarar vermektedir.


Mevcut yönetimin ve muhalefetlerin asıl görevi sporcu,antrenör ve idareci arkadaşlarımızın dertleri ve sıkıntıları ile ilgilenmek, onlara gerekli desteği sağlamaktır…


Her ne olursa olsun kazanan Tekvando olsun…


 


ugur.yilmaz_ve_imparator_tkdUgur YILMAZ
TSE Spor Kulubü Antrenörü
17:09:00
2013-05-12
Bu haber  1635  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle