İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


WTF KOORDİNATÖRÜNDEN İTİRAF
Şampiyona Koordinatörü Fransız Boedue’den itiraf: HAKEMLER ÇOK KÖTÜ Türk sporcuların hakemler tarafından haksızlığa uğradığını itiraf eden Philippe Boedue, WTF’ye rapor sunacağını söyledi.

WTF Koordinatöründen İtiraf


Yayınlanma Tarihi : 21.07.2013 - 18:12:22
Şampiyona Koordinatörü Fransız Boedue’den itiraf: HAKEMLER ÇOK KÖTÜ Türk sporcuların hakemler tarafından haksızlığa uğradığını itiraf eden Philippe Boedue, WTF’ye rapor sunacağını söyledi.

Meksika’nın Puebla şehrinde devam eden Dünya Tekvando Şampiyonası’na damga vuran hakem kararları, en yetkili ağızdan da doğrulandı. Şampiyona Koordinatörü Fransız Philippe Boedue, hakemlerin çok kötü bir performans sergilediğini söyledi.

Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı ve WTF yönetim kurulu üyesi Metin Şahin ile WTF denetleme kurulu üyesi Ali Sağırkaya ile bir araya gelen Boedue, kıtalardan eşit sayıda getirme adına çok yetersiz hakemlerin görevlendirdiğine dikkat çekerek, “Sıkıntılarınızı biliyorum. Bu konuda WTF’ye bir rapor hazırlıyorum. Şampiyona sonrası bu raporu sunacağım” dedi.

İşte Philippe Boedue’nin saptağı ve raporunda belirteceği bazı eksiklikler ve yapılması gerekenler:

1. Video hakemleri yönetmelik gereği S Klas hakem olması gerekiyor. Onlar da S Klasa gelinceye kadar 60 yaşını devirmiş oluyor. Dolayısıyla konsantrasyon, görme bozukluğu ve cihazları kullanmada sıkıntılar yaşanabiliyor.

2. Kıtalardan eşit oranda hakem getirme adına bazı ülkelerden çok yetersiz hakemlerin Dünya Şampiyonası’nda görevlendirilmesi, ciddi bir hata.

3. Bundan sohnra yapmamız gereken, video hakemlerini ayrı bir eğitime tabi tutmak. Puan hakeimlerini de kategorize edip, herkesin kendi işini yapması organize edilmeli. Puanlama yaparken, cihaza bakan hakemler, pozisyonları kaçirabiliyor.

4. Bundan sonraki büyük organizasyonlar öncesi bütün hakemlerin 15 günlük eğitim programına tabi tutulmalı.

5. Kafaya vuruşlarda da elektronik koruyucuya geçilmesi için çalışmalar yapılmalı.06:28:00
2013-07-22
Bu haber  1102  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle