İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


ALMANYA 2014 GENÇLER TEKVANDO ŞAMPİYONASI YAPILDI
İbrahim Sönmezateş in antrenörlük ve yönetim kurulunda görev aldıgı JC Pforzheim klübü Almanya Gencler Taekwondo SampiyonasıNA ev sahipligi yapmanın gururunu yaşadı.
agts 1

 


 


İBRAHİM SÖNMEZATEŞ İN ORGANİZASYONUNU YAPTIGI


ALMANYA GENÇLER TAEKWONDO ŞAMPİYONASI SONA ERDİ


 


Almanya Gencler Sampiyonası  Almanya Taekwondo Federasyonun aldıgı  kararla bu yıl Pforzheim da yapıldı.Ibrahim Sönmezateş hocamızın antrenörlük ve  yönetim kurulunda görev aldıgı JC Pforzheim klübü Almanya Taekwondo tarihinde cok önemli bir yere sahip olan bu şampiyonluga ev sahipligi yapmanın gururunu yaşadı.


 



Güzel bir organizasyonla yapılan Almanya Gençler Sampiyonasına Almanyanın bütün eyaletlerinde faaliyet yürüten 88 Klüpten yaklasik 200 Sporcu katıldı. 23 Martta Cin in Taiwan bölgesinde yapılacak Taekwondo Gencler Dünya Sampiyonasi na hazırlık açısından büyük önem taşıyan bu şampiyonaya Almanya Taekwondo Federasyonu Başkanı Park Soo Nam (9.Dan), yardımcısı Musa Çicek, Almanya Milli Takım Antrenörleri , Federasyon yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Pforzheim Büyük Şehir Belediye Baskanı Gerd Hager ve Belediye meclisinde bazı üyeler katıldılar.


 


 


agts 3


 


 


1980 yılından sonra Pforzheimda ilk defa Almanya Taekwondo şampiyonası yapılması ise Ibrahim Sönmezates hocamız icin sevindirici bir durumdu. Diger sevindirici durum ise -59 kiloda tatamiye çıkan  hocamızın ögrencisi Timo Nothaft in bütün rakiplerini yenerek finale çıkması ve 9-9 la biten final maçında uzatmada altın vuruşla yenilerek  Gümüş madalya almasıydi. Hocamızın ögrencisinin  yıllar sonra yeniden Almanya Sampiyonasında Gümüş madalya kazanması  bütün Pforzheim li seyircileri ve konukları sevince bogdu.


 



Sampiyonanin en büyük sürprizi ve konugu ise Bielefelde Taekwondo hayatını sürdüren Türkiyenin ilk Dünya şampiyonu Yilmaz Helvacıoglu nun sporcularıyla  turnuvaya katılmasıydı.Ibrahim Sönmezates hocamızla biraraya gelen Helvacıoglu sürpriz birşekilde "34 yıl önce yine Pforzheim da ve yine aynı bu salonda Almanya Şampiyonasına katıldigını belirterek anılarinı  tazeledigini belirtti.


 


 


agts 8


 



Almanya Taekwondo Federasyonu yönetim kurulu Pforzheim daki Şampiyonanın çok güzel organize edildigini ve büyük bir takdir topladıgını belirterek klübe  tesekkür plakati sunarken Pforzheimda olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını  belirttiler.


 


 



Güzel bir organizasyonla yapılan Almanya Gençler Sampiyonasına Almanyanın bütün eyaletlerinde faaliyet yürüten 88 Klüpten yaklasik 200 Sporcu katıldı. 23 Martta Cin in Taiwan bölgesinde yapılacak Taekwondo Gencler Dünya Sampiyonasi na hazırlık açısından büyük önem taşıyan bu şampiyonaya Almanya Taekwondo Federasyonu Başkanı Park Soo Nam (9.Dan), yardımcısı Musa Çicek, Almanya Milli Takım Antrenörleri , Federasyon yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Pforzheim Büyük Şehir Belediye Baskanı Gerd Hager ve Belediye meclisinde bazı üyeler katıldılar.


 


 


 


agts 2


 


 


 


1980 yılından sonra Pforzheimda ilk defa Almanya Taekwondo şampiyonası yapılması ise Ibrahim Sönmezates hocamız icin sevindirici bir durumdu.Diger sevindirici durum ise -59 kiloda tatamiye çıkan  hocamızın ögrencisi Timo Nothaft in bütün rakiplerini yenerek finale çıkması ve 9-9 la biten final maçında uzatmada altın vuruşla yenilerek  Gümüş madalya almasıydi.Hocamızın ögrencisinin  yıllar sonra yeniden Almanya Sampiyonasında Gümüş madalya kazanması  bütün Pforzheim li seyircileri ve konukları sevince bogdu.


 


 



Sampiyonanin en büyük sürprizi ve konugu ise Bielefelde Taekwondo hayatını sürdüren Türkiyenin ilk Dünya şampiyonu Yilmaz Helvacıoglu nun sporcularıyla  turnuvaya katılmasıydı.Ibrahim Sönmezates hocamızla biraraya gelen Helvacıoglu sürpriz birşekilde "34 yıl önce yine Pforzheim da ve yine aynı bu salonda Almanya Şampiyonasına katıldigını belirterek anılarinı  tazeledigini belirtti.


 


 



Almanya Taekwondo Federasyonu yönetim kurulu Pforzheim daki Şampiyonanın çok güzel organize edildigini ve büyük bir takdir topladıgını belirterek klübe  tesekkür plakati sunarken Pforzheimda olmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını  belirttiler.


 


 


 


 


agts 7


 


 


 


 


agts 5


 


 


 


 


agts 4 salon


 


 


 


 


 


 


 


 


 


Deutsche Einzelmeisterschaft Jugend (A) 2014
                                                       am 25.01.2014 in Pforzheim


                                                          26.01.2014        Seite: 1


 


Platz Name, Vorname, ID                          Gewicht                Verein                                 Verband       Land


J Am+78



  1. Aksu, Emre, (2191)                         J Am+78                Kobra Bielefeld e.V.                   NWTU          Germany

  2. Keselj, Aleksandar, (1844)                 J Am+78                TKD Center Stuttgart e.V.              TUBW          Germany

  3. Abbou, Abderrahman, (2462)                 J Am+78                TSV Heusenstamm 1873 e.V. -Abt. Judo/TaeHTU          Germany

  4. Lenkewitz, Marc, (2759)                    J Am+78                Satori Ahlen e.V.                      NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          5


J Am-45



  1. Katsaros, Vassilios, (377)                 J Am-45                KSC Leopard Nürnberg                   BTU           Germany

  2. Haupt, Viktor, (1590)                      J Am-45                TASG Dresden e.V.                      TUS           Germany

  3. Antonovicz, Kevin, (2238)                  J Am-45                1. Gelnhäuser Taekwondo Club 1968 e.V.HTU            Germany

  4. Klemens, Johannes, (2768)                  J Am-45                Becketaler Turnverein 1907 e.V.        NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           11


J Am-48



  1. Müller, Alexander, (2220)                  J Am-48                1. Gelnhäuser Taekwondo Club 1968 e.V.HTU            Germany

  2. Koca, Yunus Emre, (703)                    J Am-48                TKD Özer                               BTU           Germany

  3. Kabashi, Korab, (1680)                     J Am-48                TSV 1850/09 Korbach e.V.               HTU           Germany

  4. Yildiz, Bekir, (1587)                      J Am-48                Pol SV Jahn Solingen e.V.              NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          6


J Am-51



  1. Chiovetta, Daniel, (1864)                  J Am-51                KSC Leopard Nürnberg                   BTU           Germany

  2. Rüppel, Frank, (420)                       J Am-51                TG Allgäu                              BTU           Germany

  3. Gökce, Osmanhan, (1876)                    J Am-51                Sportcenter Samurai e.V.               BTV           Germany

  4. Gürüz, Önder, (1559)                       J Am-51                TANGUN e.V.                            TUH           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           11


J Am-55



  1. Konstantinidis, Jordanis, (1602)           J Am-55                Startgemeinschaft Ostalb e.V.          TUBW          Germany

  2. Mansour, Mohammed, (2221)                  J Am-55                Taekwondo Elite Berlin e.V.            TVBB          Germany

  3. Suhan, Sujenth, (1669)                     J Am-55                TuS Witten-Stockum 1945 e.V.           NWTU          Germany

  4. Talbi, Mohamed, (1871)                     J Am-55                1. JC Nieder-Roden e.V. Abt. Taekwondo HTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           14


J Am-59



  1. Kämpf, Andy, (1556)                        J Am-59                TV 1903 Salmünster e. V. Abt. TaekwondoHTU           Germany

  2. Nothaft, Timo, (2745)                      J Am-59                Pforzheim e.V. Judo Club Abt. TaekwondoTUBW          Germany

  3. Mayer, Jochan, (1683)                      J Am-59                TSV 1850/09 Korbach e.V.               HTU           Germany

  4. Meinert, Marlon, (1582)                    J Am-59                TKD Verein Gladbeck e.V.               NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           13


J Am-63



  1. Nöhles, Ricki, (2764)                      J Am-63                TG Jeong Eui Nettetal e.V. Abt. TaekwondNWTU         Germany

  2. Stach, Martin, (1126)                      J Am-63                Taekwondo Swisttal                     NWTU          Germany

  3. Steinwagner, Mark, (1763)                  J Am-63                Tae-Kwon-DO Koleyko e.V. Wiesloch      TUBW          Germany

 


 


 


Deutsche Einzelmeisterschaft Jugend (A) 2014
                                                       am 25.01.2014 in Pforzheim


                                                          26.01.2014        Seite: 2


 


Platz Name, Vorname, ID                          Gewicht                Verein                                 Verband       Land


J Am-63



  1. Yorulmaz, Mehmet-Akif, (796)               J Am-63                TKD Özer                               BTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          9


J Am-68



  1. Kerim, Adnan Hamza, (775)                  J Am-68                KSC Leopard Nürnberg                   BTU           Germany

  2. Gündasli, Alpay, (1571)                    J Am-68                TG Allgäu                              BTU           Germany

  3. Kanak, Hakan, (2762)                       J Am-68                TKD Kampfschule Narabi e.V.            NWTU          Germany

  4. Müller, Tim, (2370)                        J Am-68                Sporting Taekwondo Eitorf e.V.         NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           10


J Am-73



  1. Yahia, Amin, (1712)                        J Am-73                BSV.  Friedrichshafen e.V.             TUBW          Germany

  2. Guelrekin, Halilibrahim, (2833)            J Am-73                Sportcenter Samurai e.V.               BTV           Germany

  3. CIESLIK, SEBASTIAN, (1546)                 J Am-73                Sportlife Westerwald e.V.              TURP          Germany

  4. Kaspar, Tobias, (586)                      J Am-73                Taekwondo Kirchseeon                   BTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          7


J Am-78



  1. Schoregge, Johannes, (2757)                J Am-78                Taekwondo Club Taebaek Rhade e.V.      NWTU          Germany

  2. Werner, Daniel, (2259)                     J Am-78                Sportschule Mustang e.V.               TUS           Germany

  3. Zimmermann, Peter, (2781)                  J Am-78                Sportschule WuChi e.V.                 TUBW          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          3


J Aw+68



  1. Martin, Leonie, (1652)                     J Aw+68                BSV.  Friedrichshafen e.V.             TUBW          Germany

  2. Yorulmaz, Rabia, (797)                     J Aw+68                TKD Özer                               BTU           Germany

  3. Brandl, Lorena, (912)                      J Aw+68                TKD Altmannstein                       BTU           Germany

  4. Körndl, Julia, (909)                       J Aw+68                TKD Altmannstein                       BTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          6


J Aw-42



  1. Aydin, Ela, (421)                          J Aw-42                TSV 1865 Dachau                        BTU           Germany

  2. Gürüz, Özlem, (1560)                       J Aw-42                TANGUN e.V.                            TUH           Germany

  3. Andreopulou, Ioanna, (1760)                J Aw-42                Velberter Sportgemeinschaft e.V.       NWTU          Germany

  4. Nerger, Isabella, (1774)                   J Aw-42                OTC Bonn e.V.                          NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          7


J Aw-44



  1. Federici, Giuliana, (1711)                 J Aw-44                BSV.  Friedrichshafen e.V.             TUBW          Germany

  2. Müller, Silke, (1635)                      J Aw-44                Startgemeinschaft Ostalb e.V.          TUBW          Germany

  3. Balci, Elvan, (1626)                       J Aw-44                Taekwondo   Herringen e.V.             NWTU          Germany

  4. Grawe, Katharina, (256)                    J Aw-44                TSV 1865 Dachau                        BTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          4


J Aw-46



  1. Talan, Merve, (120)                        J Aw-46                KSC Leopard Nürnberg                   BTU           Germany

  2. Kocaarslan, Sinem, (2801)                  J Aw-46                Int. Taekwondo Musado Alsdorf e.V.     NWTU          Germany

  3. Krause, Denise, (1724)                     J Aw-46                Mitteldeutscher TKD Verein "Fight 4 Fun TUSA         Germany

 


 


 


 


 


Deutsche Einzelmeisterschaft Jugend (A) 2014
                                                       am 25.01.2014 in Pforzheim


                                                          26.01.2014        Seite: 3


 


Platz Name, Vorname, ID                          Gewicht                Verein                                 Verband       Land


J Aw-46


                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          3


J Aw-49



  1. Beckstein, Isabel, (179)                   J Aw-49                SV Nennslingen                         BTU           Germany

  2. GÜLER, SÜHEDA, (2758)                      J Aw-49                TG Allgäu                              BTU           Germany

  3. Ohlmann, Nicole, (812)                     J Aw-49                TSV 1865 Dachau                        BTU           Germany

  4. Richter, Jasmin, (1905)                    J Aw-49                TuS Osterburg 90 Weida e.V. Abt. TaekwonTUT          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           12


J Aw-52



  1. Nat, Rhonda, (428)                         J Aw-52                TV 1860 Nürnberg Jahn-Schweinau e.V.   BTU           Germany

  2. Jäschke, Caroline, (2250)                  J Aw-52                KDK Attendorn e.V.                     NWTU          Germany

  3. Dreier, Morena-Anawj, (677)                J Aw-52                TSV 1865 Dachau                        BTU           Germany

  4. Hübner, Melissa, (1716)                    J Aw-52                TKD Han-Dok Hildesheim e.V.            NTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           11


J Aw-55



  1. Folgmann, Madeline, (1557)                 J Aw-55                TG Jeong Eui Nettetal e.V. Abt. TaekwondNWTU         Germany

  2. Leonhardt, Pia, (1574)                     J Aw-55                TG Allgäu                              BTU           Germany

  3. Danaci, Sare, (1577)                       J Aw-55                TG Allgäu                              BTU           Germany

  4. Lelito, Julia, (1667)                      J Aw-55                1. Gelnhäuser Taekwondo Club 1968 e.V.HTU            Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           14


J Aw-59



  1. Yilmaz, Murselin, (1576)                   J Aw-59                TG Allgäu                              BTU           Germany

  2. Basak, Aleyna, (1600)                      J Aw-59                Startgemeinschaft Ostalb e.V.          TUBW          Germany

  3. Bisercic, Nina, (1845)                     J Aw-59                TKD Center Stuttgart e.V.              TUBW          Germany

  4. Killisperger Cuevas, Vanessa, (215)        J Aw-59                TC Donau-Lech-Iller                    BTU           Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer           12


J Aw-63



  1. Körndl, Vanessa, (307)                     J Aw-63                TKD Altmannstein                       BTU           Germany

  2. Kepp, Stefanie, (1695)                     J Aw-63                Soltauer SC e.V.                       NTU           Germany

  3. Neumann, Sarah, (1586)                     J Aw-63                AC Ückerath                            NWTU          Germany

  4. Tosberg, Fenja, (2484)                     J Aw-63                Songokus Taekwondo e.V.                NWTU          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          7


J Aw-68



  1. Derev, Ekaterina, (1622)                   J Aw-68                TKD Özer                               BTU           Germany

  2. Arslanogullari, Ceyda, (2824)              J Aw-68                Sportcenter Samurai e.V.               BTV           Germany

  3. Kilinc, Ayce, (2760)                       J Aw-68                Taekwondo Sportschule Wuppertal        NWTU          Germany

  4. Perschneck, Vanessa, (1649)                J Aw-68                Taekwondo Gemeinschaft Leipzig-PaunsdorfTUS          Germany

                                                                                              Anzahl der Teilnehmer          8




06:49:00
2014-01-27
Bu haber  1753  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle