İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


AKDENİZ OYUNLARI ÖDÜLLERİ DAĞITILDI
Mersin’in evsahipliğinde 20-30 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan 17. Akdeniz Oyunları’nda dereceye giren sporculara ödülleri dağıtıldı.
Mersin’in evsahipliğinde 20-30 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan 17. Akdeniz Oyunları’nda dereceye giren sporculara ödülleri dağıtıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda düzenlenen ödül törenine Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Müsteşar Yardımcısı Aslan Karanfil, Ramazan Yiğit, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur E ile Daire Başkanları, Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin, federasyon başkanları, kulüp yetkilileri, antrenörler ve sporcular katıldı.

Törende, oyunlarda madalya kazanan 131′i erkek 67′si bayan olmak üzere 198 sporcuya, 34 bin 87,5 Cumhuriyet altını karşılığı 21 milyon 884 bin 175 lira para ödülü verildi. Ayrıca ödüllü sporcuları çalıştıran 107 antrenöre, bin 941 adet Cumhuriyet altını karşılığı bir milyon 246 bin 301,76 lira, 7 spor kulübüne 520 Cumhuriyet altını karşılığı 333 bin 840 lira para ödülü dağıtıldı. Toplamda 312 kişiye dağıtılan ödül miktarı 23 milyon 464 bin 316 lira oldu.

BAKAN KILIÇ: “SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ”

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, törende yaptığı konuşmada, “Bu gururu bizlere yaşatan sporcularımıza, antrenörlere, kulüp yetkililerine ve ailelere teşekkür ediyorum” dedi.

Sporculara seslenen Bakan Kılıç, “Burası sizin eviniz. Bu Bakanlıklar, kamu binaları sizlerin. Buralarda yapılan çalışmalar sadece sizlerin ülkemizi daha iyi temsil edebilmenize fırsat vermek için yapılan çalışmalar. Bayrağımızı göndere çekip, İstiklal Marşımızı okuttuğunuz için sizlerle gurur duyuyoruz. Umut ediyorum ki gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacaksınız ama bunun için çok çalışmanız, disiplinli olmanız lazım” diye konuştu.

BAYKAN: “17. AKDENİZ OYUNLARI TARİHE GEÇTİ”


17. Akdeniz Oyunları’nın hem organizasyon hem de sportif başarı açısından, Türk spor ve oyunlar tarihine geçtiğini belirten Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “9′u yeni olmak üzere 54 adet spor tesisini hizmete sunduk. Oyunlar tarihinde İtalya’nın ardından ilk kez ikinci sırada yer aldık ve 128 madalya ile bugüne kadarki en yüksek sayıya ulaştık. Ayrıca Akdeniz Oyunları’ndaki 300. madalyamızı Mersin’de aldık. Bunlar gerçekten dikkate değer başarılar” diye konuştu.
“Sporcularımızın başarılarını fazlasıyla takdir eden hükümetimize şükranlarımı arz ediyorum” diyen Baykan, Türk sporcuların, daha nice başarılarla Türkiye’yi daha iyi noktalara taşıyacağına inandığını söyledi.

Konuşmaların ardından 17. Akdeniz Oyunları’nda başarılı olan sporcular tek tek kürsüye davet edildi. Son olarak  Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç sporcu ve antrenörlerle toplam ödül miktarının yazıldığı çekle hatıra fotoğrafı çektirdi.

SPORCULARIMIZ ÖDÜLLERİNİ ALDI

17. Akdeniz Oyunları’nda 2’si altın, 2’si gümüş ve 4’ü bronz olmak üzere 8 madalya kazanan taekwondocularımız da ödüllerini aldı. Mücadele ettiği tüm sıkletlerde madalyaya ulaşan taekwondocularımız 17. Akdeniz Oyunları’nda Ali Sarı ve Nur Tatar altın, Hatice Kübra İlgin, Rukiye Yıldırım gümüş, Yunus Sarı, Servet Tazegül, Fırat Pozan ve Yaprak Eriş ile bronz madalya kazanmıştı.
04:31:00
2014-03-19
Bu haber  1019  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle