İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


WTF YENİ MÜSABAKA KURALLARINI AÇIKLADI
WTF’nin aldığı yeni kararlar, taekwondoya hız getirirken, sporcuları da daha dikkatli olmaya itecek. Çünkü, her ne olursa olsun yere düşen köngo ile cezalandırılacak. Avrupa Taekwondo Şampiyonası öncesi sporculara uyarı geldi. Azarbeycan’ın başkenti Ba

HER DÜŞME BİR KÖNGO CEZASI DEMEK. "DÜŞME YANARSIN"


 


WTF’nin aldığı yeni kararlar, taekwondoya hız getirirken, sporcuları da daha dikkatli olmaya itecek. Çünkü, her ne olursa olsun yere düşen köngo ile cezalandırılacak.


Avrupa Taekwondo Şampiyonası öncesi sporculara uyarı geldi. Azarbeycan’ın başkenti Bakü’de perşembe günü başlayacak olan şampiyonada Dünya Federasyonu’nun (WTF) değişikliğe gittiği yeni kurallar uygulanacak.


 


 


Müsabakaların izlenilirliği arttırmak ve hız getirmek amacı taşıyan değişikliklerin en dikkat çekici olanı, yere düşmelerda verilecek olan köngo cezası. Her ne şartta olursa olsun yere düşen sporcu, köngo ile cezalandırılacak.


 


 


Sporcular artık zaman geçirmek için kendilerini yere atamayacak. Bir değişiklik de yopçaki için geldi. Ayağı kaldırarak rakibi engelleme girişimi süreye bağlandı. Ayak üç saniyeden fazla yukarıda tutulamayacak. Süre aşımı, köngo ile cezalandırılacak. Bu arada, daha önce her sporcu için sekiz olan toplam köngo cezası, 10’a yükseltildi.


 


 


WTF, eşitlik halinde gidilen ekstra uzatma devresine de yeni düzenleme getirdi. Uzatma devresinde taraflardan biri puan alamazsa, galibi hakemler yerine bilgisayar belirleyecek. Sporcuların yaptıkları vuruşlardan elde ettikleri puanlar toplanacak ve puanı fazla olan galip ilan edilecek. Bu yeni kurallar ilk kez bir şampiyonada uygulanacak.


 


 


Milli Takım antrenörlerinin sporcularını bu değişen kurallar hakkında kamp süresince bilgilendirdiğine dikkat çeken Federasyon Başkanı Doç.Dr.Metin Şahin, şunları söyledi “Taekwondonun daha seyredilebilir olması için kurallarda değişikliğe gidildi. Sporcularımızla teknik heyetimiz sık sık toplantılar yaparak, değişiklikler anlatıldı. Bakü’de de bilgilendirmeye devam ettik. Bizim açımızdan bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz.”


wtf-yenikurallar 1
03:11:00
2014-05-06
Bu haber  1008  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle