İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


İBRAHİM HOCAMIZDAN ÖRNEK BİR ÇALIŞMA DAHA.
11 Mayıs ta İbrahim Sönmezateş hocamız tarafından 4. düzenlenen Taekwondo insani yardım turnuvası ise Almanya da faaliyet gösteren agır hasta çocuklarla dayanışma ( Darülaceze ) dernegine yardım ve Seyithanın hayali bizim hayalimiz kampanyasına destek iç

asat 4 


 


 


ALMANYA DA SEYİTHAN  AKBALIK I  ANMA TAEKWONDO TURNUVASI DÜZENLENDİ


 


 


Almanya da İbrahim Sönmezateş hocamız heryıl çeşitli yardım derneklerine destek amacıyla insani yardım turnuvası düzenliyor.Şimdiye kadarki turnuvalarda elde edilen gelir Lösemi hastası çocuklara, Srebrenica daki Bosna savaş magdurlarına, maddi yardıma muhtaç hasta çocuklara, Taekwondo malzemesi ihtiyacı olan klüplere eşya vs. şeklinde ulaştırıldı.


 


11 Mayıs ta İbrahim Sönmezateş hocamız tarafından 4. düzenlenen Taekwondo insani yardım turnuvası ise Almanya da faaliyet gösteren agır hasta çocuklarla dayanışma ( Darülaceze ) dernegine yardım ve  Seyithanın hayali bizim hayalimiz kampanyasına destek için (mısırda kaybettigimiz genç sporcumuz Seyithan Akbalık ın anısına) düzenlendi.


Pforzheim Büyük Şehir Belediye Başkanı Gert Hager, Spordan sorumlu belediye Başkanı Monika Müller , Spor Çevresi Başkanı Gudrun Augenstein, Belediye meclisi üyeleri, Taekwondo Federasyonu temsilcileri ve çeşitli konukların gelerek destek verdikleri turnuvaya Almanyanın çeşitli eyaletlerinden, yakın Avrupa ülkelerinden ve Türkiye Ayvalik Sporla birlikte  30 klübün üstünden 300 den fazla sporcu katıldı.


 


 


Pforzheim Belediye Başkanının açılış konuşmasını yaptıgı turnuva Seyithan ın anısına 1 dakikalık saygı duruşuyla hüzünlü başladı.


Turnuva destek amaçlı oldugu için tam bir dostluk havasında geçti.Turnuvaya katılan bütün sporcular yardım etmenin bilinciyle rakipleriyle saygı ve sevgi biçimiyle mücadele ettiler.Bütün sporcular böylesine bir turnuvada kaybeden hiçbir sporcunun olmadıgını ve her sporcunun kazanan oldugunun bilincindeydi.Çünkü kazananda, kaybedende sporcu attıkları tekmenin. kazandıkları,, kaybettigi puanların  yalnız insani yardım için oldugunun farkındaydılar.Böylesine anlamlı bir turnuvada kaybeden yoktu.Onun içinde dereceye giremeyen sporcularada kupa takdim edildi.


 


 


 


asat 28


 


 


 


Turnuvanın en güzel ve anlamlı yanı ise Volkan Sersan hocamızın başkanlıgında ve turnuvada hakem olarak görev alan Nuri Tahta hocamızın eşliginde 11 sporcuyla Ayvalık Spor klübünün katılımı  idi.Salonda büyük alkışlarla ve maçları seyirciler tarafından heyecanla izlenen Türkiyeli sporcular turnuvanın ilgi odagı oldular.Başarılı ve heyecanlı  maçlar çıkaran Ayvalık spor klübü sporcularının hepsinin dereceye girmesi ve takım sıralamasında takım kupasınıda kazanması gurur kaynagı oldu.


Volkan Sersan hocamız tarafından Türkiye den özel olarak getirilen ve İbrahim Sönmezateş hocamıza takdim edilen plakat ise dostlugun bir göstergesiydi.Türkiye den gelerek böylesine anlamlı bir turnuvaya katılan sporculara , antrenör Volkan hocamıza ve uluslararası hakemimiz Nuri Tahta ya teşekkürlerini sunan İbrahim hocamız büyük bir memnuniyet duydu.


 


 


Turnuva güzel bir organizasyonla, ailelerin , sporcuların, misafirlerin, seyircilerin ve katılan herkesin büyük bir özveriyle dayanışmasıyla mükemmel bir şekilde tamamlandı.


Turnuvada elde edilen bütün gelir yakın zamanda agır hasta çocuklar dayanışma dernegi ve hocamızın gelecegi  Türkiye yıldızlar şampiyonası Marmariste Seyithan ın ailesine ulaştırılacak. Turnuvanın en hüzünlü yanı ise salonda asılı posterdeki Seyithanın sevimli yüzüyle turnuvayı seyreder gibi oldugu o güzel bakışlarıydı.Mekanı cennet olsun….


 


 


Ibrahim Sönmezates


JC Pforzheim Almanya


 


 


 


asat 9


 


 


 


 


 


 


asat 5


 


 


 


 


 


asat 20


 


 


 


 


asat 1


 


 


 


 


asat 29


 


 


 


 


asat 3


 


 


 


 


asat 33


 


 


 


SEYİTHAN A YARDIM  TURNUVASININ TÜM RESİMLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ
02:48:00
2014-05-14
Bu haber  994  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle