İstanbul Pomsea Şampiyonası  02:53  Meb.Yıldızlar İstanbul Şampiyonası Sonuçlandı. 02:48  Para-Taekwondo Türkiye Şampiyonası 02:46  ANALİG YILDIZLAR TAEKWONDO YARI FİNAL SONUÇLARI 02:44  Mısır da 3 Madalya 02:42  Turkish Open 2015 Sonuçlandı. 02:40  Taekwondoda Türkiye Rüzgarı 02:38  1. Avrupa Minikler Şampiyonası Sonuçlandı. 02:35  3. Kulüpler Avrupa Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyesi 02:32  Bosna Hersek’te 2’si Altın 6 Madalya  02:30  
Populer Haberler
 
 Çok Yorumlananlar
 


TAEKWONDO DİNAMİZM KAZANACAK
Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) Yönetim Kurulu, taekwondonun daha dinamik hale gelmesi için bazı kararlar aldı.Dünya Taekwondo Federasyonu (WTF) Yönetim Kurulu, taekwondonun daha dinamik hale gelmesi için bazı kararlar aldı.

WTF Yönetim Kurulu Toplantısı Bhutan’ın başkenti Thimpu’da gerçekleştirildi. Toplantıda Türkiye’yi Türkiye Taekwondo Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Metin Şahin temsil etti. Başkan Şahin, toplantıda taekwondonun gelişimi için bazı kararlar alındığını söyledi. Şahin, alınan kararların 2015 yılı itibariyle geçerliği olacağının altını çizerek, yeni kurallarla  taekwondonun daha dinamik hale geleceğini ve görsel olarak daha fazla keyif vereceğini belirtti.

Başkan Şahin, “Taekwondo, dünya üzerinde her geçen gün popülerliğini arttıran bir spor. WTF Yönetim Kurulu olarak biz de, sporun gelişimi için neler yapabileceğimizi görüştük. Karşılaşmalara dinamizm katmak için daha önce artı 1 puan verilen vücuda dönerek yapılan vuruşlara bundan sonra artı 2 puan verilecek.  Bu da sporcuların puan için daha çok mücadele göstereceği anlamına geliyor. Böyle olunca da görsel keyif daha artacak. Ayrıca, elektronik puanlamada ufak bazı hataların önüne geçmek için halen test edilen elektronik kask uygulaması da resmi olarak 2015 yılında kullanılmaya başlayacak” dedi.

Metin Şahin, WTF’nin düzenleyeceği organizasyonlarda sporcuların eşleşmelerinde artık kura yerine Dünya Sıralamasındaki yerlerinin geçerli olacağını da kaydetti. Başkan Şahin, sporcuların müsabaka esnasında arkalarına dönerek kaçmalarına verilen Gam-jeom (kamçam) cezası yerine bu hareketin Kyong-go (köngo) olarak değerlendirileceğini ifade etti.  Şahin, yeni kurallar çerçevesinde antrenörlerin maç  esnasında disiplin suçu işlediklerinde sarı kart alabileceklerini ve müsabakalardan men cezasına çarptırılabileceklerini belirtti.

Başkan Şahin, Bhutan Prensi Jigyel Ugyen Wangchuck ile ikili temaslarda bulunurken, WTF Başkanı Chungwon Choue , Prens Wangchuck ‘a siyah kemer hediye etti. Toplantıya WTF Denetleme Kurulu üyesi olan Türkiye Tekvando Federasyonu Dış İlişkiler Sorumlusu Ali Sağırkaya da katıldı.


02:20:00
2014-10-14
Bu haber  2036  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
Bu Habere Yorumunuzu Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Antrenörümüz Erdal Erdoğan

sag_resim_erdogan.jpg (12621 bytes)

 Taekwondo Siteleri

Turkiye Taekwondo Fed.

Sakin Taekwondo

Koyuncu Spor

İstanbul Taekwondo İl Temsilciliği

Performans Taekwondo

Nedim Kuşcu Spor K.

Basar Taekwondo

Yalcın Taekwondo

Untitled Document
 İletişim

İletişim

Hurriyet.www.gazetealemi.com Zaman www.gazetealemi.com Radikal www.gazetealemi.com Milliyet www.gazetealemi.com Bugun www.gazetealemi.com Turkiye www.gazetealemi.com Vatan www.gazetealemi.com Sabah www.gazetealemi.com Yeni Safak www.gazetealemi.com

 Videolu Haberler
 3.Dönem Sınavımızda Önemli Konuğumuz.  Sporcuları İle Beraber B.B.S.K de.
Iletisim   |   Anasayfam yap   |   Sik Kullanilanlara Ekle